Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 10 04

„Renault“ toliau kalba apie gamybos iškėlimą iš Prancūzijos

Prieš savaitę iš „Renault-Nissan“ alijanso vadovo lūpų nuskambėję gandai, kad „Renault“ gali gamybą iškelti iš gimtosios Prancūzijos, pasipildė dar vieno aukšto kompanijos vadovo mintimis. Dabar apie tai kalba ir Carlosas Tavaresas, „Renault“ operacijų vadovas.
„Renault Zoe“
„Renault Zoe“ / Pauliaus Sviklo/GAZAS.LT nuotr.

Tai dar vienas perspėjimas Prancūzijos vyriausybei ir profsąjungoms. Jeigu gamintojų keliami reikalavimai Prancūzijai bus per dideli, „Renault“ gali savo gamybą perkelti į kitas šalis. Ir kaip teigia Carlosas Tavaresas, tam nebūtina keliauti į Kiniją. Toje pačioje Europoje, pavyzdžiui Didžiojoje Britanijoje ar Ispanijoje, būtų galima sėkmingai perkelti „Renault“ automobilių gamybą. Nekalbant jau apie pigesnės darbo jėgos šalis, tokias kaip Rumunija, Slovakija ar Lenkija.

Kodėl gamybos perkėlimas nebūtų problema? Juk tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek ir Ispanijoje, yra „Nissan“ gamyklos, kuriose būtų galima gaminti ir „Renault“ automobilius. Rumunijoje yra moderni „Dacia“ gamykla. Juk visi trys gamintojai naudoja daug bendrų mazgų ir bendras platformas, tad gamyklų pritaikymas „Renault“ automobilių gamybai nebūtų toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Šiuo metu „Renault“ ir „Nissan“ jau dalinasi gamykla Indijoje. Todėl jeigu nepasikeis padėtis Prancūzijoje, nebūtų problemų gamybą perkelti kitur. Juo labiau, kad tai padėtų sutaupyti taip trūkstamų lėšų. Perkėlus gamybą į Didžiąją Britaniją ar Ispaniją, būtų galima sutaupyti lėšų, dėl mažesnių gamybos kaštų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos