Šių laikų statistiką palyginus su 1983-ųjų skaičiais, matomas akivaizdus jaunų žmonių nenoras turėti vairuotojo pažymėjimą. Pavyzdžiui, prieš 29 metus, 87 procentai 19 metų jaunuolių turėjo vairuotojo pažymėjimą. Tuo tarpu 2008-iais šis skaičius nukrito iki 75, o paskutiniai duomenys, surinkti 2010-iais, nuteikia dar pesimistiškiau. Tik 70 procentų devyniolikmečių Amerikoje turi vairuotojo pažymėjimą.
Ne ką geresnė situacija ir kitose amžiaus grupėse. Tais pačiais 1983-iais 80 procentų aštuoniolikmečių savo kišenėje laikė vairuotojo pažymėjimą. Prieš keturis metus šioje amžiaus grupėje vairavo 65 procentai, o dabar šis skaičius nukrito iki 61 procento. Septyniolikmečiai taip pat negerina rodiklių. 1983-iais 69 procentai sulaukę septyniolikos jau turėjo vairuotojo pažymėjimą. Prieš keturis metus jų užfiksuota tik 50 procentų, o paskutiniai tyrimai parodė dar prastesnį skaičių – 46 procentai.
Visas šis vairuojančio jaunimo mažėjimas paaiškinamas interneto plėtra ir suteikiamomis galimybėmis. Nuo šiol norint bendrauti su draugais nebereikia kažkur vykti, pakanka sėdėti namuose ir naudotis kompiuteriu.