Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2010 02 17

Vairavimas sergant gali būti toks pat pavojingas kaip ir išgėrus

Vairuoti automobilį sergant gali būti taip pat pavojinga kaip ir išgėrus. Sergančiam vairuotojui gali prireikti net 10 proc. daugiau reakcijos laiko nei sveikam ir nesergančiam žmogui, teigiama „Renault“ spaudos centro pranešime spaudai, kuris remiasi užsienio žiniasklaida.
„Renault Clio“
Silpnumas, pakilusi kūno temperatūra ir bloga savijauta žymiai pablogina vairuotojo suvokimą. / Gamintojų nuotr.
Temos: 1 Mokykla

Šis papildomas laikas, lemiantis reakcijos susilpnėjimą, gali prilygti pvz. pavėluotam stabdymui – važiuojant 90 km/h greičiu sergantis vairuotojas pradeda stabdyti 2 metrais vėliau nei sveikas žmogus. „Reagavimo laikas yra esminis. Nuo to priklauso vairuotojo ir jo arba jos keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumas, – teigia „Renault vairavimo mokyklos“ direktorius. – Sutrikusi koncentracija smarkiai sumažina galimybę kontroliuoti automobilį ir manevruoti. Tai taip pat galioja ir trumpiems atstumams“.

Silpnumas, pakilusi kūno temperatūra ir bloga savijauta žymiai pablogina vairuotojo suvokimą. Sirgdamas žmogus jaučia susierzinimą ir tai gali turėti įtakos nervingam bei pavojingam elgesiui vairuojant. Pavojus vairuotojui taip pat gali slypėti čiaudint, nes natūrali žmogaus reakcija čiaudint yra užsidengti. Čiaudintis vairuotojas, važiuodamas 80 km/h greičiu, nuvažiuoja užmerktomis akimis net 45 metrų atstumą.

„Renault vairavimo mokyklos“ instruktoriai pataria sergantiems vairuotojams imtis atsargumo priemonių vairuojant. „Rekomenduojama vairuoti lėčiau nei įprastai ir vengti staigių manevrų. Saugus vairuotojas yra tas vairuotojas, kuris vairuodamas maksimaliai susikaupia“, – teigia instruktoriai.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos