Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
11 03

900 žuvusiųjų, trečdalis jų – vaikai. Džonstauno sektos kolektyvinė „savižudybė“ ir ją įvykdęs psichopatas

Džonstauno žudynės – viena didžiausių masinių žudynių Jungtinių Valstijų istorijoje. 1978 metų lapkričio 18 dieną sektos vadovo įsakymu per vieną dieną „nusižudė“ 918 žmonių, iš kurių beveik trečdalis buvo vaikai.
Jimo Joneso įkurta „Liaudies šventykla“
Jimo Joneso įkurta „Liaudies šventykla“ / wikimedia.org nuotr.

Daugelis iki šiol mano, kad Jimo Joneso įkurtos „Liaudies šventyklos“ pasekėjai buvo ne tik pamišusio smegenų plovėjo aukos, bet ir patys buvo pamišę. Juk joks sveiko proto žmogus neverstų savo vaikų gerti nuodų vardan labai keistų idėjų ir pats jų negertų.

Istorijoje apstu panašių sektantiško blogio istorijų, tačiau Džonstauno žudynės neabejotinai yra viena ryškiausių ir tragiškiausių.

Džonstaunas buvo religinė komuna Gajanoje, Pietų Amerikoje, kuriai vadovavo Jimas Jonesas. Dėl savo charizmatiškos asmenybės, puikių oratorinių sugebėjimų ir užsidegimo pilietinių teisių srityje pastorius sugebėjo aplink save suburti tūkstančius pasekėjų.

Iš pradžių Jimo Joneso sekta „Liaudies šventykla“ buvo filantropiška ir atvira visoms rasėms, tačiau septintajame dešimtmetyje ji tapo radikali. Iš pažiūros sveikos bendruomenės idėjai buvo suduotas smūgis, kai J.Jonesas perkėlė savo komuną į Gajaną Pietų Amerikoje ir tapo itin paranojiškas. Bent jau iš pradžių dauguma jo pasekėjų džiaugėsi galėdami gyventi komunoje toli nuo kapitalizmo pančių.

Vienos Džonstauno žudynių aukos šeimos narys kartą laikraščiui „The Washington Post“ papasakojo apie laišką, kurį jam atsiuntė vienas sektos narys. Jame buvo rašoma: „Man sekasi gerai. Auginame įvairių vaisių ir daržovių. Aš čia pasiliksiu. Dabar esu laisvas ir laimingas, su manimi yra mergaitės, o tu žinai, kaip man tai svarbu“.

Tačiau viskas sparčiai ėmė blogėti, nes J.Jonesą apėmė paranoja. Kai kuriems sektos nariams ėmė nepatikti gyvenimas šioje komunoje, todėl jie bandė pabėgti. Tai ir vėl nepatiko J.Jonesui, kuris stengėsi išlaikyti visišką kontrolę. Visa tai lėmė vieną didžiausių masinių savižudybių pasaulio istorijoje.

Sovietų Sąjungos idealas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau