1. Irane tikima, kad katės turi ne devynias, kaip Vakarų šalyse, o septynias gyvybes. Tiesa, taip pat manoma ir kai kuriuose Ispanijos bei Vokietijos regionuose. Dar keletas įdomybių apie gyvūnus: boružėlės turi septynis taškelius, o daugumos žinduolių kaklai – septynis slankstelius, ir šįkart tai – ne prietarai, o mokslo patvirtinti faktai.
2. Škotijoje bei Anglijos Kornvalio regione manoma, kad septintasis vaikas šeimoje gimsta turėdamas ypatingų gydomųjų galių, todėl, jei tik jaučia pašaukimą, turėtų rinktis mediko profesiją. Taip pat manoma, jog septintoji šeimos atžala geba pranašauti ateitį ir pasižymi itin stipria intuicija.
3. Skaičius septyni svarbus visose didžiosiose pasaulio religijose. Induizme jis laikomas dievišku – teigiama, jog saulės dievas važinėja vežimu, pakinkytu septyniais žirgais. Tikriausiai teko girdėti apie septynias mūsų kūno čiakras – ypatingus energijos centrus? Septyni taip pat yra meilės skaičius – per induistų vestuvių ceremoniją nuotaka ir jaunikis septynis kartus apeina šventąją ugnį.
Tuo tarpu krikščionys tiki, kad Dievas sukūrė pasaulį per šešias dienas, o septintąją ilsėjosi – štai kodėl sekmadienis krikščioniškose šalyse iki šiol yra svarbiausia poilsio diena, kai laisvadieniu mėgaujasi net tie, kas kartais dirba šeštadieniais. Septyni krikščionybėje apskritai labai svarbus skaičius: juk yra septyni sakramentai, septynios mirtinos nuodėmės ir septynios dangiškos dorybės.
Žydai taip pat teikia septynetui ypatingą reikšmę: pasakojama, jog Karaliaus Saliamono šventykla buvo pastatyta septynerius metus, kas septyneri metai hebrajų Toroje laikomi šventais. Pagal Kabalos tradiciją ant riešo nešiojama raudona apyrankė sutvirtinama septyniais mazgais, taip apsaugant jos nešiotoją apsauganti nuo blogos akies ir neigiamų minčių. Ir tai dar ne viskas: pagal žydų tradiciją mirusiųjų gedima septynias dienas.
4. Kitaip nei vakaruose, Kinijoje septyni laikomas blogu skaičiumi – galbūt todėl, kad jį reiškiantis hieroglifas skaitomas taip pat, kaip ir kitas, reiškiantis apgaudinėjimą, melą ar ketinimą kam nors pakenkti. Kartais kinai, rinkdamiesi, pavyzdžiui, viešbučio kambarį ar vietą koncertų salėje net pageidauja išvengti šio skaitmens!
Taip pat manoma, kad septintieji santuokos metai itin pavojingi porai – gali kilti rimtų santykių problemų. Beje, šį prietarą patvirtina statistika: tikimybė išsiskirti septintaisiais gyvenimo drauge metais išties išauga...
Dar daugiau – visas septintas mėnulio kalendoriaus mėnuo Kinijoje laikomas Vaiduoklių mėnesiu. Tikima, kad šį mėnesį atsidaro pragaro vartai ir vaiduokliai gali laisvai klaidžioti tarp gyvųjų.
5. JAV lošėjai įsitikinę, jog 7 jiems yra laimingiausias skaičius, Šis prietaras toks paplitęs, kad 2007 metų liepos 7 dieną Las Vegaso kazino buvo sausakimši – daugybė žmonių tikėjo, kad šią laimingą datą jiems nusišypsos laimė.
6. Vakarų astrologijoje manoma, kad septyni yra laimingas skaičius Vėžiui ir Žuvims. Tuo tarpu skaičiams mistinę reikšmę priskiriantys numerologai teigia, jog žmonės, kurių gimimo datos skaitmenų ar vardo raidžių sumoje yra skaitmuo 7, paprastai būna intelektualūs, giliai mąstantys, filosofai ir mokslininkai. Jie linkę prieš priimdami sprendimą nuodugniai išanalizuoti padėtį. Jų vaizduotė itin gyva, o mąstymas – unikalus ir šios savybės tuo ryškesnės, kuo dažniau skaičius septyni kartojasi jų asmeniniame numerologiniame horoskope.
7. JAV, Virdžinijos valstijoje parko prižiūrėtoju dirbusį parko Roy'ų Sullivaną (1912–1983) net septynis kartus trenkė žaibas – ir vyras išgyveno.