Dažnai Afrikos valstybių sienos atrodo nubraižytos kaip su liniuote. Bet jos ir buvo taip nubraižytos. Kolonijų valdytojams taip buvo lengviau administruoti Afrikos žemes.
Štai dabartinė riba tarp Egipto ir Sudano buvo nubrėžta britų. Tačiau yra viena problema – ta riba buvo nubrėžta du kartus.
1899 metais britai nubrėžė ribą tarp šių šalių – ji nupiešta tiesiai per 22-ąją lygiagretę. Patys britai suprato, kad tai nėra geras sprendimas, nes teritorijoje gyvenančios gentys savo žemes įsivaizduoja kitaip.
Taigi, 1902 metais Jungtinė Karalystė nupiešė naują liniją, atkreipiančią dėmesį į žemių administravimą.
Šios sienos buvo labai panašios, išskyrus dvi žemes – Bir Tavilą ir Halaibą. Pagal 1899-ųjų sieną Halaibo trikampis priklausė Egiptui, nes yra į šiaurę nuo 22-osios lygiagretės, o Bir Tavilas – Sudanui. O pagal 1902-ųjų liniją šios žemės tarsi susikeitė savininkais.
Sudanas ir Egiptas iki šiol nesutaria dėl Halaibo trikampio – abi valstybės teigia, kad jis yra jų. Tai – didelis vertingos žemės plotas.
Egiptas teigia, kad Halaibo trikampis turi priklausyti jam, nes taip buvo nurodytą 1899-ųjų žemėlapyje. Sudanas mano, kad 1902-ųjų žemėlapis yra teisingesnis. Ar pastebėjote problemą?
Abi šalys teigia, kad Bir Tavilas priklauso kaimynei. Nei viena šalis nenori šio šiek tiek daugiau nei 2000 kvadratinių kilometrų ploto. Taigi, čia niekas negyvena, čia neplevėsuoja jokios šalies vėliava.
Tai – tikra niekieno žemė, kurioje tik kartais pasirodo vienas kitas piemuo. Daugiau nei 10 kartų didesnis Halaibo trikampis domina abi šalis, o nevertingas Bir Tavilas – nei vienos.
Ir taip Bir Tavilas iki šiol yra vienintelė vieta žemėje, į kurią nepretenduoja jokia šalis. Na, neskaitant Antarktidos, tačiau šalių, kurios nori riekės šalčiausio žemyno, yra labai daug.
Anksčiau esame publikavę ir išsamesnį straipsnį apie šią salą, jį rasite paspaudę šią nuorodą.