01 26

Kokie 20 vardų Lietuvoje buvo populiariausi prieš 30 metų? Dabar iš jų populiarus tik vienas

Keliautoją laiku iš 1993 m. Lietuvos į dabarties Lietuvą nustebintų daug dalykų. Populiariausių naujagimių vardų sąrašas būtų vienas iš jų. Šiame sąraše jis nerastų beveik nė vieno vardo, kuris buvo populiarus prieš 30 metų, ir nustebtų išvydęs vardus, kurie jo laikais buvo nė negirdėti.
Naujagimis
Naujagimis / 123RF.com nuotr.

Naujagimiams suteikiamų vardų mados nuolat kinta, ir Lietuva – ne išimtis. Tėra vienas vyriškas vardas, kuris populiariausių vardų dešimtuke buvo ir prieš 30 metų, ir pernai.

Populiariausių moteriškų vardų dešimtuke nerasime nė vieno vardo, kuris jame būtų buvęs prieš 30 metų.

Dalis vardų, kurie prieš 30 metų buvo itin populiarūs (pavyzdžiui, Gintarė), pernai suteikti buvo vienženklį skaičių kartų. Ir atvirkščiai – kai kurie vardai, kurie dabar yra populiariausių vardų dešimtukuose (pavyzdžiui, Lėja) prieš trisdešimtmetį buvo visai arba beveik negirdėti.

15min aiškinosi, kaip per 30 metų – nuo 1993 m. iki 2023 m. – Lietuvoje keitėsi vardų populiarumo tendencijos., kokie vardai buvo populiariausi tada ir kokie – dabar.

Atkreipėme dėmesį ir į 2003 bei 2013 m. vardų dešimtukus. Duomenis apie vardų populiarumą 15min suteikė Registrų centras.

Keli vardai beveik visiškai išnyko

Dešimt populiariausių mergaičių vardų 1993 m. buvo Viktorija, Greta, Laura, Gintarė, Ieva, Monika, Karolina, Kristina, Agnė ir Simona. Tąmet populiariausi berniukų vardai buvo Tomas, Mantas, Paulius, Mindaugas, Karolis, Lukas, Deividas, Marius, Andrius, Martynas.

Žemiau esančioje lentelėje matote, kaip dažnai šie vardai buvo suteikiami 1993 ir 2023 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis