Radiologinis aplinkos monitoringas: ar žinote, kas tai?

Sakant „radiacija“, mintyse dažnai iškyla Černobylio ar Fukušimos branduolinėse jėgainėse įvykusios avarijos, neretai kalbama ir apie branduolinio konflikto tikimybę.Tačiau jonizuojančioji spinduliuotė, dažnai vadinama „radiacija“ (lot. radiatio – spinduliavimas), mus supa kasdien: ji sklinda iš aplinkoje esančių gamtinių šaltinių, dirbtiniai jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai naudojami medicinoje, pramonėje, moksle, žemės ūkyje.
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka / 123RF.com nuotr.

Kiekviena Europos Sąjungos valstybė turi valstybinį radiologinį aplinkos monitoringo sistemą. Toks monitoringas yra vykdomas ir Lietuvoje.

15min drauge su Radiacinės saugos centru kviečia pasitikrinti jėgas teste apie radiologinį aplinkos monitoringą ir įgyti naujų žinių. Sėkmės!

Daugiau informacijos apie radiacinę saugą rasite skiltyje – Lietuvos žmonių radiacinė sauga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“