Kviečiame pasigrožėti nuotraukomis, kaip ši gatvė, jos namai ir apylinkės atrodo dabar, šaltą žiemą. Kai šalta beveik kaip Sibire.
Kodėl šios gatvės pavadinimas yra toks, neįprastas Lietuvai? Tai nėra visiškai aišku, tačiau tikėtina, kad jis išties susijęs su Sibiro tremtiniais. Tačiau ne sovietmečio trėmimų aukomis, o dar 1863 m. sukilimo.
Šios gatvės gyventojai, menininkų Antano ir Ritos Kmieliauskų šeima, 2008 m. duodami interviu pasakojo, kad plėsdami dirbtuves rado senų caro laikų laikraščių ir antrankius.
Jie teigė iš radinių spėjantys, kad čia apsigyveno iš carinės tremties Sibire grįžę 1863 m. sukilimo dalyviai, kuriems mieste apsigyventi nebuvo leista, tad jie įsikūrė čia, tuometiniame užmiestyje. Tikėtina, kad dėl jų gatvė ir pavadinta Sibiro gatve.
Gatvės pavadinimui – jau daugiau negu šimtas metų. Seniausias Vilniaus žemėlapis, kuriame pažymėta Sibiro gatvė, yra iš 1910 m. Keliais metais senesniuose žemėlapiuose tokiu pavadinimu pažymėtos gatvės dar nėra, o pati jos teritorija yra už miesto ribų.
Vilniaus miestui einant iš rankų į rankas, gatvas pavadinimas nekito – tokiu vardu ši gatvė pažymėta ir 1916 m. vokiškame žemėlapyje, ir 1933 m. lenkiškame žemėlapyje, ir 1940 m. lietuviškame žemėlapyje. Senuosius Vilniaus žemėlapius rasti galite čia.