2021 01 12

Šeimos pagausėjimas: kaip supažindinti šunį su nauju šeimos nariu?

Šeimos pagausėjimas būna labai lauktas, planuotas ir džiaugsmingas įvykis. Tačiau iki tol šeimos numylėtiniu buvusiam šuniui „naujokas“ namuose gali sukelti daug streso. Jeigu šuo pastebės, kad jam skiriama vis mažiau dėmesio, tai gali paskatinti netinkamą jūsų augintinio elgesį. Kad to išvengtumėte, patartina mažais žingsneliais ruošti savo augintinį naujo šeimos nario atvykimui.
Berniukas su šuniu
Berniukas su šuniu / Partnerio nuotr.

Patariama augintinį iš anksto pratinti prie besikeičiančios rutinos. Ruošiantis naujo šeimos nario atvykimui siūloma trumpinti savo skiriamą laiką augintiniui, kad pagausėjus šeimai šuns neištiktų šokas ir nejaustų pavydo naujam šeimos nariui dėl sumažėjusio dėmesio jam. Tačiau nepamirškite savo augintinio ir skirkite pakankamai laiko šuniui. Labai svarbu, kad jis gautų pakankamai fizinio aktyvumo – taip išvengsite elgesio problemų.

Kitas būdas užtikrinti, kad jūsų šuns elgesys būtų geras ir nekeltų didelių rūpesčių, yra tinkamai jį apmokyti. Jei jūsų šuo turi kokių nors didelių elgesio problemų, tokių kaip nerimas ar agresija, turite jais pasirūpinti prieš atvykstant jūsų kūdikiui ar naujam gyvūnui. Bandyti keisti tokį gyvūno elgesį jau esant naujam šeimos nariui gali būti labai sunku. Todėl patartina užsiregistruoti į keletą užsiėmimų ar šunų dresavimo stovyklų gerokai anksčiau prieš pagausėjant jūsų šeimai.

Daugelis šunų mėgsta vaiko energiją ir entuziazmą. Bet jei jų kontaktas nebus tikrinamas ar prižiūrimas, tai gali sukelti elgesio problemų. Remiantis šiais patarimais adaptacijos procesas gali būti daug lengvesnis.

Partnerio nuotr./Mergaitė su kate
Partnerio nuotr./Mergaitė su kate
  • Sukurkite saugų barjerą naudodami dėžes, vartus kūdikiams ir diržus. Tai leidžia jūsų augintiniui jaustis įsitraukusiam į jūsų šeimos veiklą, tuo pačiu suteikiant jam laiko ir erdvės, reikalingos jaustis patogiai.
  • Jei jūsų šuo reikalauja dėmesio garsiu lojimu, cypimu, lipimu ant baldų ir kitu netinkamu elgesiu, kuris negali būti toleruojamas, turite imtis dresūros. Ignoruokite gyvūno prašymus, pagirkite už gerą elgesį, mokykite komandos „į vietą“.
  • Tiek šunys, tiek vaikai mėgsta žaislus. Kad nekiltų problemų dėl žaislų maišymosi, nebepirkite šuniui vaikiškų žaislų. Augintiniui duokite tik specialiai šunims pritaikytus žaislus ir išmokykite komandos „žaislas“. Taip padėsite gyvūnui atskirti, kur yra jo žaislai.
  • Reikėtų pasirūpinti ir šuns ramybe ir sukurti zoną, kurioje šuo galės pailsėti nuo vaiko. Jūsų atžalai paaugus, susidomėjimas augintiniui smarkiai padidės, bet maži vaikai dar nemoka atsargiai elgtis su gyvūnu. Būtent todėl jūsų augintiniui reikalinga vieta, kurioje jis galės pasislėpti.
  • Prieš atnešdami kūdikį į namus, leiskite šuniui apuostyti kažkokį jo daiktą, kuriame būtų naujagimio kvapo. Taip šuo apsipras su kvapu ir naujas šeimos narys jam nebus toks netikėtas.

Pirmas šuns supažindinimas su vaiku turi būti trumpas ir kontroliuojamas. Kai šuo aprimsta, laikant už pavadėlio galima jam leisti apuostyti kūdikį. Kol šuo pažindinasi su nauju šeimos nariu paglostykite jį, o po to apdovanokite skanėstu šunį. Dauguma šunų nesunkiai adaptuojasi. Kai šuns smalsumas patenkinamas, jis dažniausiai pradeda nebekreipti dėmesio į naują šeimos narį.

Šie keli pasiruošimo žingsniai gali palengvinti šeimos pagausėjimo procesą ir lengviau adaptuotis jūsų augintiniui. Kuo labiau mokysite savo augintinį bendrauti, tuo jis bus laimingesnis. Tačiau jei į šiuos mokymus jūsų gyvūnas nekreipia dėmesio, patartina kreiptis į profesionalius gyvūnų elgesio specialistus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų