„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kosmetologė apie veido kaukes: „Ne viskas, ką dedame į skrandį, tinka odai“

Ne paslaptis – moterys mėgsta namuose pasigaminti natūralių priemonių veido odos priežiūrai. Dažniausiai tai būna kaukės. Sulaukusios braškių sezono tokių kaukių entuziastės veidą „lepina“ ir šiomis uogomis. Deja, kartais siekiant gero rezultato galima sulaukti priešingo. Ką apie maisto produktų naudojimą veido odai mano profesionalai?
Maisto produktai, naudojami veido procedūroms
Maisto produktai, naudojami veido procedūroms / 123RF.com nuotr.

„Negalima vienareikšmiškai teigti, kad naudoti maisto produktus veidui yra tik gerai arba tik blogai. Yra produktų, kurie tikrai veidui nepadarys nieko žalingo, tačiau yra ir tokių, kurių padarinius gali tekti rimtai gydyti.

Kitas svarbus dalykas – iš kur tas produktas, kurį naudojate. Jei jis iš jūsų daržo, pačių užaugintas, tada viskas gerai. O jei pirktas prekybos centre, purkštas chemikalais ir pan. – kokią naudą jis gali duoti? Dažniausiai, dar ir neigiamų padarinių“, – teigė grožio salono „Glow Beauty Studio“ kosmetologė Andrėja Krasnevičienė.

Gretos Unguvaitytės nuotr. /Kosmetologė Andrėja Krasnevičienė
Gretos Unguvaitytės nuotr. /Kosmetologė Andrėja Krasnevičienė

Kitas svarbus momentas, pasak pašnekovės, odos tipas ir būklė. Jei oda normali, nėra jautri ir alergiška, daugelis naudojamų maisto produktų jai neturėtų pakenkti. Tačiau jei jūsų oda problematiška, labai arti kapiliarai, į tai reikėtų žiūrėti atsakingiau.

Yra produktų, kurie tikrai veidui nepadarys nieko žalingo, tačiau yra ir tokių, kurių padarinius gali tekti rimtai gydyti.

„Man, kaip profesionalei, atrodo keista, kad XXI a., kai biochemija tikrai labai pažengusi, vis dar patys norime kurtis veido priemones iš maisto produktų. Sakome, kad anksčiau moterys tai naudojo ir turėjo gerą odą. Taip, bet prisiminkime, kokiomis sąlygomis tada žmonės gyveno: natūralesnė aplinka, daugiau gryno oro, pačių auginti gyvuliai, daržai, tad ir produktai buvo iš tiesų natūralūs.

Juk nežinome, kokiomis aplinkybėmis užaugintos prekybos centre esančios daržovės, kaip pagaminti pieno produktai ir pan. Kitas dalykas, grietinė ar agurkas nieko bloga neturėtų padaryti, bet kai moterys pradeda žaisti su braškėmis – grynomis vaisių rūgštimis, ir dar ant pablyškusios po žiemos odos, šios reakcijos gali turėti rimtų padarinių.

Jau nekalbant apie tai, kai girdžiu iš klientų, kad vaisių rūgštis šaldo į ledukus ir paskui bando pirtyje atsigaivinti. Tokie dalykai baigiasi iki kelių mėnesių gydymu, ir kosmetologas čia jau nebepadeda.

Pati esu mačiusi variantų, kai pirtyje mėgaujamasi ledukais, to padarinys – veido nušalimai, nes kapiliarai, būnant pirtyje, ir taip yra arti, o dar uždėjus vaisių rūgšties, situacija nepavydėtina“, – sakė kosmetologė ir pridūrė, kad kūno ir veido oda yra skirtinga, todėl kūno į tokius eksperimentus reaguoja ramiau, o su plona ir jautria veido oda reikėtų elgtis atsargiau.

Dažniausi produktai, naudojami veido procedūroms

Paprašėme kosmetologės A.Krasnevičienės pakomentuoti dažniausiai veido procedūroms naudojamus maisto produktus – kiek iš jų naudos ir kiek žalos.

Uogos

„Braškės tikriausiai yra vienos dažniausiai moterų naudojamų uogų veido procedūroms. Tačiau tai yra grynos vaisių rūgštys, todėl netinkamos plonai, jautriai veido odai. Beje, į šią kategoriją patenka ir pomidorai – jie šviesina odą, bet gali ją sudirginti. Jei tikrai žinote, kad jūsų oda nėra jautri ir po tokių procedūrų ji nesudirgs, atsargiai, nepersistengiant gal ir galima mėginti. Tačiau aš esu labai prieš tokius eksperimentus, – sakė kosmetologė.

– Kitas dalykas, žmonės nelabai paiso laiko, kada reikėtų tokias procedūras daryti. Pavyzdžiui, vasarą užsidėjus tokią braškių kaukę iš ryto, o paskui išėjus į saulę, gresia nudegimas, odos sudirgimas, fotosensibilizacija net ir nejautriai odai.“

fotolia.com nuotr./Braškės
fotolia.com nuotr./Braškės

Agurkas

„Agurkas yra raminamoji, drėkinamoji, skaistinamoji priemonė. Nieko bloga jis neturėtų padaryti. Tačiau čia svarbiausias niuansas – iš kur tas agurkas. Jei iš savo daržo, kai žinai, kaip jis užaugintas, – tuomet taip, bet jei agurkus perkame prekybos centruose, nupurkštus chemija, naudos nebus jokios ir gali baigtis odos sudirgimu. Apskritai chemiją į vidų mes toleruojame geriau, negu išorėje, t. y. tepdami priemones ant odos“, – pastebėjimais dalijosi pašnekovė.

123RF.com nuotr./Agurkų griežinėliai
123RF.com nuotr./Agurkų griežinėliai

Medus

„Medus yra labai puikus produktas, naudojamas medicinoje, jis pasižymi nuo uždegimų saugančiu poveikiu. Tačiau medicinoje naudojamas sterilus medus. Kalbant apie priemones su medumi kūno odai, plaukams – taip, jis tinka. Suminkština, sušvelnina.

Tačiau ant veido medaus netepčiau. Daugumos lietuvių kapiliarai yra paviršiniai, o medus turi dirginančių savybių, gali sukelti uždegimą, kapiliarų paraudimą ir eritemą. Reikėtų nepamiršti, kad tai yra stiprus alergenas, todėl jį naudoti reikėtų atsakingai“, – patarė kosmetologė.

Vida Press nuotr./Medus
Vida Press nuotr./Medus

Grietinė, kefyras

„Kefyras yra išrūgos, rūgštinis preparatas, nepažeidžiantis hidrolipidinės mantijos, raminantis, atstatantis odą po pažeidimų. Jis yra pirmoji pagalba nudegus saulėje, vėsina, gaivina odą. Grietinė minkština, ramina odą, bet klausimas, iš kur ji ir kokia ji. Jei iš močiutės kaimo, tikrai nieko bloga odai nepadarys. Jei iš prekybos centro – nežinau, kuo ji gali būti naudinga. Šie produktai iš esmės tinkami odai, pagrindinis klausimas yra jų kokybė, nuo to priklauso ir poveikis. Tad jei jau yra poreikis naudoti, rinkitės kuo natūralesnius“, – sakė A.Krasnevičienė.

Nesu už priemones, kurios turi traukiamąjį efektą. Tai per stiprus ir agresyvus odai tempimas. Tas stangrinimo poveikis yra trumpalaikis, o tokios procedūros gali formuoti raukšleles.

Kiaušiniai

„Kiaušiniai gerai plaukams – minkština, suteikia žvilgesio, tačiau veido odai tai nėra tinkamas produktas. Moterys tepa kiaušinių baltymą, šis sutraukia odą. O kai nežinoma, koks tas kiaušinis, tas poveikis išvis abejotinas. Nesu už priemones, kurios turi traukiamąjį efektą. Tai per stiprus ir agresyvus odai tempimas. Tas stangrinimo poveikis yra trumpalaikis, o tokios procedūros gali formuoti raukšleles.

Kitas dalykas, dabar yra labai daug kiaušiniams alergiškų žmonių. Kai kurie jų net rankose negali laikyti“, – atkreipti dėmesį į naudojamą produktą siūlė kosmetologė.

„Scanpix“ nuotr./Kiaušiniai dėžutėje
„Scanpix“ nuotr./Kiaušiniai dėžutėje

Citrinos rūgštis

„Rankų odai nušveisti, pašviesinti ji puikiai tinka. Tinka ir citrinos sulčių ir medaus kaukės rankoms. Tik ne veidui. Ir tai, procedūros su citrinos rūgštimi rankoms nerekomenduočiau atlikti vasaros rytais. Paskui oda gaus saulės ir gali atsirasti daugiau strazdanų, padidėti pigmentacija. Geriausia tokias procedūras daryti prieš naktį“, – patarė pašnekovė.

Vida Press nuotr./Citrinos žievelė
Vida Press nuotr./Citrinos žievelė

Kavos tirščiai

„Kavos tirščiai tikrai yra gerai rankoms, pėdoms, jie veikia kaip balinamoji priemonė, nes yra eksfoliantas. Taip pat kūnui – oda tampa labai švelni, skaistesnė. Tačiau veido odai – griežtai ne, nes tai yra per aštrus produktas, galima pažeisti, sudirginti odą. O jei naudojate kavos tirščius rankoms, pėdoms ar kūnui, po procedūros nepamirškite patepti odos kokiu nors emolientu“, – sakė kosmetologė.

123RF.com nuotr./Kavos tirščiai
123RF.com nuotr./Kavos tirščiai

Cukrus, druska

„Šie produktai yra šveitiklis. Aš esu prieš šveitiklius veidui. Juos naudojant galima per stipriai nušveisti odą. Žinoma, cukrus yra vienas švelnesnių produktų, ir tai veidui jo nerekomenduočiau. O druską tokiai procedūrai išvis reikėtų pamiršti, nes galite pažeisti odą. Šveitikliai su cukrumi, druska tikrai nepakenks rankoms, pėdoms, bet veidui – ne“, – teigė A.Krasnevičienė.

Bulvių tarkiai

„Nemanau, kad bulvės galėtų padaryti ką nors bloga. Tik klausimas tas pats – iš kur ta bulvė? Ji balina, skaistina, šviežina odą. Bulvės būdavo dedamos ir nudegus, nes ramina odą.

Manau, kad tokios priemonės kaip bulvė, kefyras, tikrai nedaro nieko bloga, kartais kaip tik gali būti pirmoji medicininė pagalba. Tik pagrindinis kriterijus, kurį jau ne kartą minėjau, – reikia žinoti, iš kur tas produktas, kad žinotume, ką dedame ne tik į skrandį, bet ir ant odos“, – patarė pašnekovė.

Ledukai

„Ledukai veido odai – kategoriškai ne. Dabar yra saugių terapijų su šalčiu, jų pagrindinis principas – stabilaus šalčio išlaikymas per visą procedūrą. Ledas nėra stabilus šaltis. Nuo antikos laikų ledas bandomas naudoti kaip analgetikas, bet veidui jis netinkamas, nes gali nušaldyti, praplėsti kapiliarus. Tos moterys, kurios mėgsta susišaldyti sultis, juodąją arbatą, trintas uogas ir pan., dažniausiai susiduria su nušalimu, kapiliarų pažeidimu. Tada padėti gali tik lazeris“, – aiškino kosmetologė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs