Veido valymas: namie ar pas kosmetologą?

Dažnas klientas pas kosmetologą apsilanko tada, kai jau pats būna „pasidarbavęs“ su veidu, stengdamasis jį išvalyti, pagražinti. Kaip tai padaryti namų sąlygomis? O gal geriau veido priežiūrą patikėti profesionalams?
Aknė
Aknė / Vida Press nuotr.

Kaip atlikti higieninį odos valymą namuose bei kodėl verta lankytis pas šios srities specialistus, pataria kosmetologė Eglė Stalaučinskytė.

Kaip atlikti higieninį odos valymą namuose

1. Reikia gerai nuprausti odą, pašalinant odos nešvarumus, kosmetikos likučius, išsiskyrusios riebalus bei prakaitą.

2. Paviršinis odos šveitimas – siekiant pašalinti negyvas ragines ląsteles, giliau porose esančius nešvarumus, kosmetikos likučius, nes giliau esančių kamšalų negebame pašalinti vien prausimu. Šveitimą rekomenduojama rinktis pirmiausia pagal odos tipą, taip pat esamas problemas – geriausiai gali patarti jus konsultuojantis kosmetologas. Tai gali būti šveitiklis su kietomis dalelėmis (skrabas), be kietų dalelių (enziminiai, fermentiniai), taip pat lengvos koncentracijos prausiklis su AHA rūgštimis. Šveičiant laikytis gamintojo arba kosmetologo rekomendacijų.

Tokios naminės priemonės, kaip kava, soda, yra per aštrios veido odai. Galima rinktis smulkintą druską ar cukrų kaip naminio šveitiklio pagrindą, bet rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu.

3. Kosmetines kaukes galima rinktis pagal odos poreikius ir būklę. Tai gali būti drėkinamosios, raminamosios, valomosios, gaivinamosios, atkuriamosios, regeneruojamosios ir  kt. kaukės. Taip pat galima rinktis ir pagal tekstūrą, veikliuosius ingredientus ir kt.

4. Pagal poreikį galima naudoti serumus ar koncentratus.

5. Higieninį odos valymą rekomenduojama užbaigti kremu, siekiant pamaitinti, sudrėkinti odą.

Higieninis odos valymas turėtų būti atliekamas ne rečiau kaip kas 7–10 dienų, taip pat pagal specialisto rekomendacijas. Prižiūrėta oda lėčiau sensta, ne taip greitai praranda drėgmę, rausta ar jautrėja.

Tokios naminės priemonės, kaip kava, soda, yra per aštrios veido odai. Galima rinktis smulkintą druską ar cukrų kaip naminio šveitiklio pagrindą, bet rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu.

Tačiau norint pasiekti geresnių rezultatų, rekomenduojama apsilankyti ir pas specialistą, kad būtų atlikta profesionali veido procedūra: valymas, kosmetinės priežiūros procedūros su masažu, dermabrazija, cheminis-rūgštinis veido valymas ar kt.

Kodėl verta apsilankyti pas kosmetologą

1. Pas kosmetologus galima rasti profesionalios kosmetikos, kuri palengvina veido valymą bei palengvina susiformavusių darinių pašalinimą.

2. Namų sąlygomis pasidaryti tinkamą veido valymą labai sudėtinga, matoma tik centrinė veido dalis, o garinant veidą virš puodo su karštu vandeniu galimos kitos nemalonios situacijos – didelis paraudimas nuo per didelio karščio. Garais nusideginti galima greičiau ir giliau, traumuojamos paviršinių išsiplėtusių kapiliarų sienelės, o jei ir pavyksta poras išplėsti prieš veido valymą garinimo metu, tai tik labai trumpam laikui. Galiausiai tinkamai ir iki galo neišvalomi (neišspaudžiami) susiformavę odos dariniai: inkštirai, spuogeliai, pūlinukai ir kt.

3. Galimas užkrėtimas. Dažniausiai veidas liečiamas neplautomis rankomis ir taip lengviau galima užkrėsti spaudžiamą inkštirą ar spuogą. Tada gali prireikti ir dermatologinio gydymo, vidinių ir išorinių medikamentų.

4. Neišsispaudžia iš vieno karto. Pasitaiko, kad vienu paspaudimu nepavyksta pašalinti viso spuogelio, tad su juo bandoma susitvarkyti per kelias dienas, nes spaudžiama vieta vis supūliuoja. Didelė tikimybė susiformuoti randui, nes kiekvieną kartą spaudžiant pažeidžiamas vis didesnis sveikos odos plotas.

5. Formuojasi randai. Neretai spaudžiant spuogą ar inkštirą nugremžiamas ir sveikas odos plotas, tad tikimybė susiformuoti dideliam šašui išauga kelis kartus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai