4. Lemūras, Madagaskaras
Lemūrai – Madagaskaro salos gamtinės įvairovės ir unikalumo simbolis. Vienos įspūdingiausių pasaulio salų miškuose gyvena apie 100 lemūrų rūšių – nuo mažiausių primatų iki didelių pūstauodegių.
Šie gyvūnai aptinkami tik Madagaskare, tad kiekviena pamatyta nauja rūšis ilgam įsirėš į atmintį. Beje, Vakonos miško ložėje vidury džiunglių būsite tik jūs ir lemūrai.
5. Orangutanas, Borneo sala, Indonezija
97 proc. orangutanų genų yra tokie patys kaip žmogaus. Tad šie nepaprasti gyvūnai jau seniai traukia antropologų ir tyrinėtojų dėmesį. Tiesa, besiplečiantys miestai ir civilizacijos, kertami miškai ir vystoma ūkinė veikla pastūmėjo pažeidžiamus gyvūnus išnykimo link.
Žymi visame pasaulyje lietuvių kilmės orangutanų tyrinėtoja Birutė Galdikas Indonezijos Borneo saloje daug metų saugo šias žmogbeždžiones.
Nuvykite į Borneo salą ir gal net iš pirmų lūpų išgirsite neįtikimas istorijas apie sunkų darbą saugant žmonių „giminaičius“.
6. Tigras, Madia Pradešas, Indija
Viena galingiausių kačių visame pasaulyje dėl civilizacijos plėtros atsidūrė ties išnykimo riba. Tigrai buvo medžiojami ne tik dėl ypatingo kailio, bet ir dėl grėsmės žmonėms bei naminiams gyvuliams.
Nors tigrų gamtoje gyvena tik apie 2 tūkst., antra daugiausia žmonių pasaulyje turinti valstybė Indija bando išsaugoti retus ir ypatingus gyvūnus. Geriausios vietos stebėti šiuos plėšrūnus – Madia Paradešo regione įsikūrę rezervatai.
7. Gorila, Ruanda ir Uganda
Tai didžiausios pasaulio beždžionės. Pažiūrėti tiesiai į tamsias gorilos akis svajoja daugelis keliautojų.
Gorilų gyvenamų vietų dar nemažai likę Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR), tačiau dėl nuolatinių karų ir ginkluotų susirėmimų turistams nesaugu vykti į KDR.
Tuo naudojasi Uganda ir Ruanda – dvi mažos Afrikos džiunglių valstybės, kuriose „gorilų stebėjimo turizmas“ ypač išvystytas. Tiesa, už tokią galimybę parkams ir gidams gali tekti pakloti apie 700 dolerių.