„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10 keisčiausių pasaulio muziejų. Ar pagalvotumėte, kad tokių gali būti?

Muziejai, pripažinkime, ne visada būna pati įdomiausia kelionės dalis. Dažniausiai įspūdį padaro tik nacionaliniai, dideli ir daug pasaulyje pripažintų vertybių turintys muziejai, galerijos ir archyvai. Visgi yra ir daug mažesnių muziejukų, kurių darbuotojai verčiasi per galvą stengdamiesi sudominti atvykstančius lankytojus. Kartais atrodo, jog atrakciją turistams galima padaryti iš nieko. Portalas tripadvisor.com pateikia dešimt, jų manymu, keisčiausių ir vertų aplankyti muziejų. Neabejoju, kad iš lietuviškų muziejų, dalis taip pat galėtų pretenduoti į dešimtuką. Pavyzdžiui, velnių muziejus.
Raganysčių muziejus
Raganysčių muziejus / Midnitghtblueowl/wikipedia.org nuotr.
1. Bata Batų muziejus Toronte, Kanadoje
 
Batų fanatikai, nusišveiskit kurpaites ir – į batų muziejų. Bata batų muziejuje pamatysite daugiau nei 10 000 eksponatų, kurių istorija padengia 4500 metų laikotarpį. Nuo XVa. peruvietiško ceremonijoms skirto apavo iki 19 amžiaus prancūziškų klumpių kaštonam gliaudyti. Nuo senovė Egipto sandalų iki XXa. garsenybių batų ir batelių. Ši įspūdinga kolekcija užgniauš kvapą ne tik mados fanatikams, bet ir besidomintiems istorija. 
Gisling/wikipedia.org nuotr./Bata batų muziejus ia iaorės
Gisling/wikipedia.org nuotr./Bata batų muziejus iš išorės
 
2. Kanalizacijos vamzdžių muziejus Paryžiuje, Prancūzijoje
 
Žinoma, keliautojai pirmiausia buriuojasi prie Luvro bei Eifelio bokšto. Tačiau Paryžiuje esama ir kitų įdomių, nors ir mažiau žinomų, lankytinų vietų, pavyzdžiui, Paryžiaus Kanalizacijos vamzdžių muziejus. Muziejuje, atidarytame 1867m., galite paklaidžioti požeminiais tuneliais ir susipažinti su miesto kanalizacijos sistemos darbo principais ir istorija. 
 
3. Raganysčių muziejus Kornvalyje, Anglijoje
 
Kiekvienas, nors šiek tiek besidomintis raganomis ir raganavimu, turėtų apsilankyti Raganysčių muziejuje Kornvalyje. Cecili Wiliamson muziejų atidarė 1951m. ir nuo tada tai – didžiausias raganysčių muziejus pasaulyje. Lankytojai gali susipažinti su raganavimo bei magijos praktikomis ir istorija, taip pat čia galima apžiūrėti įvairiausius burtams naudojamus atributus, pavyzdžiui, raganų altorių ar magų kardus. Muziejuje taip pat yra biblioteka, kurioje – virš 3000 knygų raganysčių, burtų ir magijos tematika.
 
4. Britiškų žoliapjovių muziejus Merseysaide, Anglijoje
 
Pačios greičiausios žoliapjovės, garsių ir įžymių žmonių žoliapjovės, keletas brangiausių pasaulyje žoliapjovių – visos jos išsirikiavusios žoliapjovių muziejuje, talpinančiame virš 250 eksponatų. Šis žoliapjovių muziejus – tai duoklė 1830m. Edvino Beardo Budingo išrastam ir nuo to laiko nepakeičiamam sodininkystėje prietaisui. 
 
5. Tualeto sėdynių muziejus, Alamas, Teksaso valstija, JAV
 
Pensininkas, buvęs santechnikas Barnis Smitas, jau 30 metų kuria meną… ant tualeto  dangčių. Daugiau nei 1000 Barnio dekoruotų tualeto sėdynių yra eksponuojama Tualeto sėdynių muziejuje – jo paties garaže, Alame, Teksaso valstijoje. Kadangi Barnis yra vienintelis muziejaus darbuotojas, prieš norėdami pamatyti ekspoziciją, turėsite asmeniškai su juo susisiekti. 
tripadvisor.com nuotr./Tualeto dangčių muziejaus įkūrėjas
tripadvisor.com nuotr./Tualeto dangčių muziejaus įkūrėjas
 
6. Greitai paruošiamų makaronų muziejus Osakoje, Japonijoje
 
Muziejus skirtas supažindinti su greitai paruošiamų makaronų skonių įvairove bei istorija. Greitai paruošiami makaronai yra supakuojami į indelius, sumaišomi su įvairiausiais priedais, o jiems paruošti prireiks tik kelių minučių – užteks užpilti verdančiu vandeniu. Taigi muziejus pilnas įvairiausių makaronų dėžučių, be to čia taip pat pamatysite namelio, kuriame buvo sugalvotas toks makaronų pateikimo ir valgymo konceptas, kopiją. 
 
Muziejuje yra virtuvėlė, kurioje išalkę lankytojai gali pasigaminti šviežių makaronų bei fabrikas, kuriame makaronus galima supakuoti į dėžutes. 
 
7. Druskinių ir pipirinių muziejus Gatlinburge, Tenesio valstijoje, JAV
 
Šiame muziejuje – virš 20 000 druskinių ir pipirinių rinkinių iš viso pasaulio. Kai kurie jų išlikę net nuo 1500-ųjų. Archeologė Andrėja taip susižavėjo druskinių ir pipirinių istorija, kad vieną dieną tiesiog ėmė ir atidarė muziejų. Čia taip pat eksponuojama ir didžiausia pasaulyje pipirų malimo mašinėlių kolekcija.
 
8. Kumberlendo Pieštukų muziejus Kesvike, Anglijoje
 
Legenda byloja, kad Kumberlende prasiautus didžiulei audrai 1500-aisiais, daugybė medžių išvirto šaknimis į viršų, ir taip buvo atrastas grafitas. Piemenys naudojo grafitą pažymėti savo avims ir nuo to po truputį prasidėjo pieštukų gamybos industrija. Išsamią pieštukų gamybos istoriją  jums papasakos Kumberlendo pieštukų muziejuje, kur pamatysite ir devynias galybes pačių įvairiausių pieštukų. Didžiausias pasaulio pieštukas – beveik 8 metrų ilgio ir sveriantis beveik 450 kilogramų – žinoma, irgi eksponuojamas būtent čia. 
Reuters/Scanpix nuotr./Pieatukų muziejuje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pieštukų muziejuje
 
9. Mėsos skardinėje muziejus Ostine, Minesotos valsijoje, JAV
 
1500 kvadratinių metrų Ostine yra skirta „Spam“ prekinio ženklo mėsos gaminiams skardinėse. Šiame muziejuje pilnos lentynos mėsos skardinių, interaktyvūs informaciniai stendai, video filmai ir istorinės ekspozicijos, pasakoja apie „Spam“: prekinį ženklą bei Hormel maisto kompaniją. Muziejaus lankytojai supažindinami su produkto gamybos procesu ir, žinoma, gali jo užkasti čia pat įrengtoje valgykloje.
Matthew W.Jackson/wikipedia.org nuotr./Konservuota mėsa
Matthew W.Jackson/wikipedia.org nuotr./Konservuota mėsa
 
10. Kačių muziejus Kučinge, Malaizijoje
 
Malaizijoje katė yra laikoma sėkmės simboliu, o „Kučingas“, išvertus reiškia „Katės miestas“. Taigi natūralu, kad būtent čia yra įrengtas kačių muziejus. Jame galite pamatyti virš 2000 eksponatų, įvairių dirbinių, statulėlių iš viso pasaulio. Nuo mumifikuotų kačių iš Egipto iki Hello Kitty gaminių. Muziejus taip pat yra ir tyrimų bei informacijos centras, analizuojantis kačių padėtį pasaulyje, požiūrį į jas įvairiose kultūrose ir pan. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“