„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10 priežasčių 2017-aisiais aplankyti Kauną

Kaunas puoselėja pagrįstas ambicijas šiemet sulaukti daugiau turistų nei iki šiol. Neseniai paskelbta, kad į Vilniaus oro uostą atvyko milijonasis 2016-ųjų turistas, o Valstybinio turizmo departamento duomenys rodo, jog keturi iš penkių atvykėlių pamato tik mūsų šalies sostinę. Ilgainiui ši proporcija turėtų pasikeisti ir Kaunas tam turi užtektinai argumentų.
Kauno pilis
Kauno pilis / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kaunas nekantriai laukia kovo, kuomet paaiškės, ar 2022-aisiais taps Europos kultūros sostine. Šis titulas neabejotinai pasitarnautų ir turizmo srautams. Apdovanojimuose „Turizmo sėkmingiausieji 2016“ Kaunas pretenduoja į Sėkmingiausios turizmo traukos vietovės ir 2016-ųjų turizmo lankytojų centro nominacijas (Kauno marių regioninio parko lankytojų centras).

Tačiau ir be viso to galima suskaičiuoti galybę priežasčių aplankyti Kauną bet kuriuo metų laiku. Pateikiame dešimt iš jų.

1. Tarpukario architektūra

Martyno Plepio nuotr./Kauno valstybinė filharmonija
Martyno Plepio nuotr./Kauno valstybinė filharmonija

Jau įvertinti Europos paveldo ženklu Felikso Vizbaro, Stasio Kudoko, Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir kitų tarpukariu Kauno veidą formavusių architektų darbai siekia patekti ir į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, o 2016-aisiais miestas tapo UNESCO dizaino miestu. Kauno miesto savivaldybė solidžią biudžeto dalį skiria istorinių pastatų fasadams tvarkyti, tad fotografuoti tikrai yra ką. Parsisiųskite programėlę „Kaunas of 1919-1940“ ar „GilusKaunas“, įsigykite Kauno architektūros gidą, prisijunkite prie ekskursijos, o galiausiai paskambinkite čia gyvenančiam draugui ir pirmyn į žygį. Lauktuvių galite parvežti tarpukario architektūros spalvinimo knygutę.

2. Velnių, klounų, medicinos ir dvi dešimtys kitų muziejų

Vienintelis pasaulyje velnių muziejus jau seniai karaliauja lankomiausių Kauno vietų sąraše, bet ir be jo čia veikia dar pora dešimčių muziejų. Klounų muziejus „Baltijos cirko“ būstinėje Šančiuose, „Atominis bunkeris“ su dujokaukių kolekcija, Aviacijos muziejus S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, Medicinos muziejus su nuosava vaistine. O kur dar memorialiniai muziejai rašytojų, tapytojų ir kitų svarbių Kauno gyventojų butuose? Jie – puikus būdas pažinti miesto istoriją.

VIDEO: Atominis bunkeris. Pasakojimas apie dujokaukes.

3. Čiunė Sugihara ir Jan Zwartendijk

Japonijos konsulas Čiunė Sugihara ir Nyderlandų verslininkas, „iš reikalo“ tapęs diplomatu, Jan Zwartendijk – Pasaulio tautų teisuoliai, 1940-aisiais išgelbėję tūkstančių žydų tautybės žmonių gyvybes. Jų gyvenimo istorijos susipynė Kaune. Tiesa, sakoma, kad gyvai šie asmenys net nebuvo susitikę. Pažintį su kukliaisiais XX a. didvyriais geriausia pradėti buvusiame Japonijos konsulate Vaižganto g. 30 – čia įsikūrę Sugiharos namai-muziejus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sugiharos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sugiharos namai

4. 51-osios Tarptautinės vaikų žaidynės (liepos 4-9 d.)

Tūkstančiai vaikų iš viso pasaulio liepą plūstels į Kauną tam, kad išmėgintų jėgas „jaunimo olimpinėmis“ vadinamose žaidynėse, rengiamose nuo 1968 m. Renginio ambasadorė – pajėgiausia Lietuvos plaukikė ir „Metų kaunietė“ Rūta Meilutytė. Jos žvaigždė pirmąkart sužibo būtent Tarptautinėse vaikų žaidynėse Bahreine 2010 m.

5. 13-asis Tarptautinis semiotikos kongresas (birželio 26-30 d.)

Svarbiausias semiotikos pasaulio renginys, organizuojamas nuo 1974 m., birželį vyks Kaune. Viena jo programos dalių skirta iš Lietuvos kilusiam semiotikui, VDU garbės daktarui A.J.Greimui – 2017 m. minimas jo gimimo šimtmetis. Kongreso tema – „Cross-Inter-Multi-Trans“.

6. Hanzos dienos (gegužės 19-21d.)

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Koncerto akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Koncerto akimirkos

Kaunas – vienintelis miestas Lietuvoje, priklausantis Hanzos sąjungai, išplitusiai 15-oje šalių. Tradiciškai gegužę vykstančios Kauno Hanzos dienos – tai ir miesto gimtadienis. Senamiestį ir centrą šventės metu užvaldo senųjų epochų herojai. Čia žvanga riterių kalavijai, skamba senovės muzika, šurmuliuoja kitokios istorinės linksmybės.

7. Restoranų bumas

Mariaus Vizbaro nuotr./Kulinarinio safario po Kauno restoranus akimirkos
Mariaus Vizbaro nuotr./Kulinarinio safario po Kauno restoranus akimirkos

Moderniai į paveldą žiūrintis „Uoksas“ ir Pažaislio vienuolyno ansamblyje įsikūręs „Monte Pacis“ pateko į skandinavų gastrobibliją „White Guide Nordic“. Greta jų VMG išleistame Baltijos šalių restoranų gide rasite ir „Režisierių“, DIA, „Ieti“. Rekomendacijų verta ir seniausia mieste „Medžiotojų užeiga“, ir lietuvišką virtuvę iš naujo įsimylėti kviečianti „Višta puode“, ir 20-metį švenčianti vegetariška „Vilties vaistinės arbatinė“, ir daug kitų šiltų ir jaukių vietų. Parodos „Adventur“ metu (sausio pabaigoje ji vyks „Litexpo“ parodų rūmuose), užsukite į Kauno stendą – čia rasite specialų gastronominį miesto žemėlapį.

8. Kauno bienalė ir Tarptautinis šokio festivalis „Aura“

Svetlanos Baturos nuotr./Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis
Svetlanos Baturos nuotr./Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis

11-osios Kauno bienalės kuratorė – rašytoja Paulina Pukytė. Ji kviečia menininkus, miestiečius ir miesto svečius apmąstyti monumentą / skulptūrą kaip atminties ir užmaršties fenomeną, kaip politinę projekciją ir pilietinio aktyvumo / pasyvumo barometrą. Įsibėgėjus bienalei į įvairias Kauno erdves pakvies ir 27-asis Modernaus šokio teatro „AURA“ rengiamas tarptautinis festivalis, kasmet supurtantis miestiečių smegenis naujomis judesio srovėmis iš viso pasaulio.

9. „Žalgiris“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Nėra ko slėpti, „Žalgiris“ – mylimiausia krepšinio komanda ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Net jei galvojate, kad varžybas stebėti neįdomu, tikėtina, kad nuomonę pakeisite po apsilankymo „Žalgirio“ arenoje, kuri, beje, didžiausia Baltijos šalyse. Rekomenduojame rinktis vietas kuo arčiau gerbėjų sektoriaus – taip smagiausia. Pakeliui į areną, S.Daukanto gatvėje, įsikūrusi ir „Žalgirio“ atributikos parduotuvė.

10. Tiesioginiai skrydžiai

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno oro uoste kompanijos „Ryanair“ lėktuvas

Jau dabar į Kauną galima atskristi iš Bergeno, Stavangerio, Eindhoveno, Londono, Dublino, Eilato, o nuo pavasario – iš Neapolio, ir taip toliau. Įdomiausia, kad nuo liepos 14-osios iki rugpjūčio 18-osios Kauno oro uostas taps pagrindiniais šalies vartais, mat Vilniaus – uždaromas renovacijai. Į Kauną savo lėktuvus nukreips „Lufthansa“, „Austrian Airlines“, „Finnair“, „Brussels Airlines“ ir kitos kompanijos. Neabejojama, kad dalis turistų pasirinks pirmą kartą apsilankyti Kaune būtent dėl to.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“