Lenda prie karalienės sargybinių
Karalienės sargybiniai privalo laikytis griežtų taisyklių. Prie Bakingamo rūmų, Londono Tauerio stovintys sargybiniai mokomi nereaguoti į lietų ar karštį, nepalikti savo vietos net norint į tualetą, jie privalo nekreipti dėmesio ir į jų dėmesį patraukti bandančius smalsuolius. Kai kurie turistai peržengia ribas – prilindę prie sargybinių rėkia, juos net įžeidinėja.
Nori atsiskaityti eurais/doleriais
Jungtinės Karalystės valiuta – svaras sterlingų. Niekada nebuvo euras, juo labiau – JAV doleris. Nepaisant to, kai kurie turistai vis tiek nustemba, kad negali atsiskaityti savo šalies valiuta. Atrodo juokinga? Taip nutinka gerokai dažniau, nei manote.
Grūdasi į raudonas telefono būdeles
Raudonosios telefono būdelės yra tapusios neatsiejamu Londono simboliu. Nuotraukų su jomis pilnas instagramas, ir nemažoje dalyje jų – ne šiaip stilingas vaizdas, o turistų kvailionės būdelėje. Jeigu manote, kad esate labai originalūs, kai mėginate keliese susigrūsti į ją, tai pagalvokite iš naujo. Ne tik nebūsite originalūs, bet ir nuoširdžiai erzinsite praeinančius vietinius.
Perka neskoningus suvenyrus
Net keista, kiek gatvėje galite pamatyti žmonių su „Aš myliu Londoną“ marškinėliais ar džemperiu. Atrodo, ši beskonybė turėtų būti seniai pamiršta, bet dalis turistų vis dar mielai perka neskoningus suvenyrus iš bet kurios pasitaikiusios parduotuvės. Vietinių niekada nepamatysite perkančių pigius puodelius su karalienės atvaizdu ar „Keep Calm and Carry On“ užrašu.
Bando pažindintis metro
Kaip atrodo kasdienybė Londono metro? Žmonės nekalba, vengia akių kontakto, mėgina neįsibrauti į kito asmeninę erdvę. Kiekvienas užsiėmęs savais reikalais, savomis mintimis ar podkastais. Tačiau turistams reikia daugiau – jie net metro nori linksmintis. Neretai važiuodami iš vienos lankytinos vietos į kitą jie bando užkalbinti vietinį. Dar dažniau tas vietinis apsimes, kad jūsų negirdi.
Stovi kairėje eskalatoriaus pusėje
Yra metro etiketas. Kadangi metro yra po žeme, į ten veda eskalatoriai. Nekvestionuojama taisyklė: jeigu stovi – stovėk dešinėje laiptų pusėje; jeigu lipi – lipk kaire. Jeigu stovite kairėje pusėje, blokuojate kelią kitiems, kurie galbūt skuba.
Nemato nieko daugiau – tik savo telefoną/kamerą
Londonas pilnas turistų, o ypač – pavasario ir vasaros mėnesiais. Jie okupuoja šaligatvius, skverus, upės pakrantę. Jeigu londoniečiui reikia kažkur nueiti netoli lankytinų objektų, jis gali pasijausti kaip einantys per kliūčių ruožą. Nemažai turistų žiūri tik į savo kamerą, ignoruodami, kas dedasi aplink – ar trukdo kitiems, ar ne.
Skundžiasi oru
Taip taip, oras Anglijoje yra dažna anekdotų tema. Nors paprastai pašiepiami niūrūs ir lietingi orai, bet pastaraisiais metais vasaros Londone yra itin karštos. Visgi kondicionieriai čia nėra tokie įprasti, kaip, pavyzdžiui, JAV. Jeigu karšta, vietiniai perka vėjelius, jeigu šalta – tiesiog šilčiau apsirengia. Baikite skųstis.
Lenda į akis žmonėms
Stereotipas, kad britai dažniausiai yra kantrūs ir mandagūs, dažnai yra tiesa. Taip, baruose gali pasirodyti kitaip, bet Londono gatvėje stenkitės išlikti tylūs ir ramūs, nerėkaukite ir stenkitės vengti konfliktinių situacijų.
Krapštosi su metro bilietu
Dar viena taisyklė apie metro. Piko metu stoteles užplūsta minios žmonių, ir tam, kad nemalonus keliavimo laikas visiems sugadintų kuo mažiau nervų, reikia, kad viskas eitųsi kaip iš pypkės. Per bilietų vartelius vietiniai tarsi praskrieja, nes jau iš anksto laiko rankoje bilietą. Bet štai visą srautą staiga vis pristabdo turistas, kuris tik prie vartų pradeda kuistis savo bilieto.