100 kilometrų pėsčiomis per Mažosios Lietuvos saugomas teritorijas

Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos susivienijo dėl bendro tikslo – visuomenę supažindinti su gražiausiomis ir labiausiai saugomomis Klaipėdos krašto vietovėmis. Šio krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetis bus minimas ilgai ir įsimintinai, įveikiant nuo kelių iki kelių dešimčių kilometrų skirtingose saugomose teritorijose.
Žygis Jūrų taku
Žygis Jūrų taku / Renatos Kilinskaitės nuotr.

Visą pavasarį organizatoriai kvies į savaitgalinius žygius Kuršių nerijos nacionaliniame, Vakarų Lietuvos ir Žemaitijos regioniniuose parkuose ir Viešvilės rezervate. Šių saugomų teritorijų specialistai supažindins su kraštovaizdžio vertybėmis, vietos išskirtinumu, gamtos ir kultūros paveldu. Entuziastai, sudalyvavę visuose žygiuose, bus nukeliavę lygiai 100 kilometrų per Klaipėdos kraštą ir apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

Pirmųjų trijų žygių maršrutai iš dalies sutampa su praeitais metais Lietuvos pajūrį bei pamarį apraizgiusiu tarptautiniu pėsčiųjų maršrutu „Jūrų takas“. Tai puiki trasa mėgstantiems iššūkius ir ieškantiems ilgesnių kelionių pėsčiomis: įveikus pirmuosius 216 kilometrų Lietuvoje, per 2 mėnesius latvišku ir estišku Baltijos pajūriu galima pasiekti Taliną.

Renatos Kilinskaitės nuotr./Žygis gamtoje
Renatos Kilinskaitės nuotr./Žygis gamtoje

Pirmasis žygis – jau šį sekmadienį. Kovo 12 d., 12.30 val., žygeiviai kviečiami rinktis prie Juodkrantės bažnyčios.

Minėdami Lietuvos laisvę, bandysime įveikti simbolinius 33 kilometrus Juodkrantės mišku, pajūrio smėlynais ir pamario takeliais iki pat Klaipėdos.

Atstumo išsigąsti nereikėtų, nes žygis sudarytas iš dviejų dalių – pradžioje pasivaikščiojimas istorinėmis promenadomis aplankant Mažosios Lietuvos gyventojams reikšmingiausias vietas neapsakomo grožio Juodkrantės sengirėje, o ištvermingiausieji galės tęsti kelionę tarptautinio pėsčiųjų maršruto „Jūrų takas“ atkarpa iki Smiltynės.

Antrajame žygyje, kovo 25 dieną, susipažinsime su Nemuno deltos gamta. Rusnės saloje pavasaris ypatingas metas, kuomet galima stebėti tūkstantinius grįžtančių ir praskrendančių paukščių pulkus. Balandžio mėnesį planuojami dar du žygiai – balandžio 16 d. Pajūrio regioniniame parke siūlomas trumpas žygis senąja Litorinos jūros pakrante, o balandžio 25 d. keliaujant Žemaitijos etnografiniame regione įsikūrusio Pagramančio regioninio parko parengtu maršrutu susipažinsite su tuometiniame pasienyje gyvenusių liuteronų istorija ir paveldu.

Gegužės mėnesį atbudusią gamtą stebėti galėsite Viešvilės gamtiniame rezervate žygiuodami palei istorinę sieną, o reikšmingiausiais Klaipėdos krašto istorijai takais keliausime Rambyno regioniniame parke.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis