14 būdų, kaip oro uostai iš jūsų bando ištraukti pinigus

Kai planuojate atostogas, lengva į bendrą sumą įskaičiuoti išlaidas lėktuvo bilietams ir nakvynei – sunkiau iš anksto numatyti, kiek atsieis pasidavimas pagundoms oro uoste. O tam dirba daug žmonių, kad oro uoste jus suviliotų išleisti kuo daugiau, rašo „GOBankingRates“.
Duty free parduotuvė
„Duty free“ parduotuvė / 123rf.com nuotr.
Temos: 1 Taupymas

Kokie triukai naudojami oro uostuose, kad ten paliktumėte kuo daugiau pinigų?

1. Ilgos laukimo eilės

Oro uostai ragina keliautojus visuomet atvykti kuo anksčiau, kad būtų spėjama laiku praeiti patikros zoną. Dažniausiai po jos jums dar lieka daug laiko prabūti oro uoste – ir kartu išleisti pinigų. Tam, kad būtų lengviau atsispirti pagundai, iš anksto susiplanuokite, ką veiksite – gal baigsite kokį darbą, paskaitysite ar pan.

2. Riboti skysčiai

Į lėktuvo saloną galima pasiimti tik skysčių iki 100 ml – tiek tikrai nenumalšins troškulio ir norėsite nusipirkti vandens. Bet iš tiesų neverta pirkti vandens oro uosto parduotuvėse. Verčiau pasiimkite iš namų tuščią buteliuką ir jį pasipildykite praėję patikrą – kai kuriuose oro uostuose būna geriamojo vandens fontanai, o jeigu toje šalyje saugu gerti vandenį iš čiaupo – tiesiog prisipilkite jo tualete.

123rf.com nuotr./Skysčių taisyklės oro uoste
123rf.com nuotr./Skysčių taisyklės oro uoste

3. Riboti užkandžiai

Kai kurie užkandžiai taip pat priskiriami skysčiams – užtepėlės, medus, uogienės, džemai, jogurtai ir pan. Pagalvokite apie tai iš anksto, kai ruošitės užkandžių – gali būti, kad reikės atiduoti namuose pasidarytą sumuštinį su riešutiniu sviestu ir džemu.

4. Mokamas wi-fi

Šiais laikais, kai esame priklausomi nuo interneto, labai lengva ranka galime imti ir susimokėti kelis eurus, kad tik jo gautumėm. Dažnai interneto ryšys oro uostuose yra nemokamas, tačiau kai kur yra nustatyti apribojimai – nemokėdami galite naudotis tik, pvz., pusvalandį ar valandą. Turėkite tai omenyje ir tuomet gal iškart vos atvykęs į oro uostą nesijunkite prie wi-fi, o palikite tas nemokamas minutes nuobodžiavimui laukiant prie laipinimo vartų.

123rf.com/Oro uoste
123rf.com/Oro uoste

5. Brangus maistas

Jeigu prie vartų atsiduriate dar likus daug laiko iki laipinimo, tikėtina, kad paprasčiausiai praalksite – net jeigu iš tiesų alkis kils vien tik iš nuobodulio. Praėjus patikrą jums teks rinktis tik iš už jos esančių restoranų, kur kainos yra gerokai didesnės nei mieste. Išvenkite pagundos pavalgydami dar prieš atvykdami į oro uostą.

6. Suvenyrai

Kai grįžtate iš atostogų, paskutinė proga nupirkti pamirštą suvenyrą – oro uoste. Ta supranta ir oro uostai, ir suvokia jūsų desperaciją, tad už tuos pačius niekučius čia reikės pakloti daugiau. Nepalikite suvenyrų paskutinei minutei.

7. Ilgas ėjimas iki vartų

Dažnai oro uostų planas išdėliotas taip, kad einant iki vartų reikės praeiti pro daug pagundų – kavinių, restoranų, parduotuvių. Vis daugiau ir daugiau oro uostų įsikuria prabangios parduotuvės, į kurias taip ir norisi užsukti. Tik atminkite, kad tas pačias prekes dažnu atveju mieste galima nusipirkti pigiau.

123rf.com/Oro uoste
123rf.com/Oro uoste

8. Įstrižos prekių eilės

Net jeigu ir einate lėtai, sunku būtų pastebėti prekes, jeigu jos išdėliotos statmenai jūsų keliui esančiose eilėse. Jeigu nematote, kas parduodama, tai taip nesusigundysite nusukti nuo savo kelio ir ką nors įsigyti. Todėl parduotuvėse oro uostuose lentynos dažniausiai yra išdėliotos įstrižai – kad pro šalį einantiems žmonėms iškart už akių užkliūtų prekės.

9. Kaip išdėstomos parduotuvės

Oro uostuose parduotuvės, kuriose galima įsigyti būtiniausių daiktų, dažniausiai būna įkurdintos kuo arčiau patikros zonos. Nusipirkę būtinų dalykų keliautojai atsipalaiduoja, nebesijaudina dėl kokio namie pamiršto dalyko, ir tuomet jie gali lengviau pasiduoti kokiam nors impulsyviam pirkiniui toliau esančiose prabangiose parduotuvėse.

10. „Duty free“ parduotuvės

Jose tikrai galima rasti puikių pasiūlymų ir nemažai sutaupyti. Bet ne visos prekės čia siūlomas už mažesnę kainą. Kita vertus, čia lengva susigundyti įsigyti ir tai, ko jums visai net nereikia – vien dėl to, kad kaina gali atrodyti mažesnė.

Vilniaus oro uosto nuotr. /Neapmokestinta prekių parduotuvė Vilniaus oro uoste
Vilniaus oro uosto nuotr. /Neapmokestinta prekių parduotuvė Vilniaus oro uoste

11. Pinigų keityklos

Tikrai norisi iškart pasirūpinti valiuta dar prieš atsiduriant kitoje šalyje. Tačiau oro uostas nėra tam tinkamiausia vieta – valiutų kursai čia dažniausiai yra ne tokie palankūs. Arba pasirūpinkite pinigų keitimu anksčiau, arba tą darykite jau nuvykę į miestą.

12. Pereinamos parduotuvės

Naujesni oro uostai yra sugalvoję dar vieną triuką – parduotuves, kurias turite pereiti, kad patektumėte prie savo vartų. O gal akis čia užklius už kokio nors daikto, kurio net neplanavote pirkti...

13. Paskutinės minutės pasiūlymai prie vartų

Kai kurie keliautojai, ypač vykstantys verslo reikalais, stengiasi kuo greičiau praeiti oro uostą ir atsidurti prie vartų – iš dalies ir dėl to, kad išvengtų visokių pinigų viliojimo ir laiko gaišimo taktikų. Oro uostai tą pastebėjo ir pradėjo prie pat vartų siūlyti „paskutinės minutės“ pasiūlymus strateginėse vietose prie vartų. Tad jei ir praėjote visą oro uostą, žinokite, kad pagundų vis dar bus.

14. Erdvesnės parduotuvės

Jeigu atrodo, kad oro uostuose yra daugiau erdvės tarp lentynų nei miesto centre esančiose parduotuvėse, tai tikriausiai neklystate. Oro uostuose atsižvelgiama į tai, kad dauguma žmonių bus su lagaminais, ir stengiamasi jiems suteikti daugiau vietos, kad šie nesijaustų nejaukiai. Jausitės geriau – galbūt ir nusipirksite daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai