1. Aliaska, Jūrų vėpliai
Aliaskoje rudenį renkasi jūrų vėpliai. Kartais jų į vieną vietą susiburia net 35 tūkst. Daugelis jų čia susiburia, nes dėl šylančio klimato vis sunkiau randa apledėjusios aplinkos ir ledo lyčių. Kad ir kaip būtų, tai įspūdingas reginys gyvūnų mylėtojams.
2. Ostinas, Teksaso šikšnosparniai
Naktinė 750 tūkst. šikšnosparnių migracija iš po Kongreso alėjos tilto į miestą prikausto smalsuolių dėmesį. Rugpjūtį daugiau nei 1,5 mln. šikšnosparnių gyvena po tiltu. Taigi šis tiltas daugiau šikšnosparnių nei žmonių karalystė.
3. Enadai ežeras, Kanados šiaurinių elnių migracija
Nunavuto regione prie Enadai ežero Kanadoje kiekvienais metais nuo vėlyvo rugpjūčio galima stebėti 350 tūkst. šiaurinių elnių migraciją.
4. San Diegas, delfinų susirinkimas Kalifornijoje
Žinoma, kad delfinai didelėmis grupėmis kiekvienais metais atplaukia iki San Diego krantų, tačiau pastaraisiais metais vieno kruizinio laivo kapitonas užtiko neįtikėtiną kiekį delfinų vienoje vietoje. Didžiuliame siautulyje galima buvo suskaičiuoti net iki 100 tūkst. delfinų.
5. Galapagų salos, Galapaginių vėžlių susibūrimas
Gyvūnų pavadinimą gavusiose salose iš tiesų laukia įspūdingas reginys. 3 tūkst. milžiniškų galapaginių vėžlių rinktinė nustebins net ir visko mačiusius.
6. Kenija, Nakuru ežero flamingai
Šimtai tūkstančių, o kartais ir milijonai flamingų susirenka puotauti į Nakuru ežerą, esantį nacionaliniame parke Kenijoje. Rožinių flamingų fone gulinėjantys Afrikos savanų žinduoliai – tikrai puikus reginys. Pastaruoju Nakuru ežeras labai patvinęs, o dėl gėlo vandens ir užlietų teritorijų flamingai renkasi kitus druskingus Rytų Afrikos ežerus.
7. Tailandas, Lopburi beždžionių festivalis
Šiame Tailando mieste yra tiek daug beždžionių, kad kiekvienais metais lapkritį tailandiečiai jų garbei rengia festivalį. Beždžionės matomos visame mieste, tačiau daugiausia jų susirenka šalia Prang Sam Yod šventyklos, dar žinomos kaip Beždžionių šventykla. Visi laikytojai įspėjami savo kepures ir vertingus daiktus laikyti prikabintus.
8. Vakarų centrinės Meksikos miškai, Monarchinių drugelių sąskrydis
Kiekvieną spalį iš Kanados į Meksiką žiemoti skrenda nuo 60 mln. iki milijardo monarchinių drugelių. Jiems sukurtas net specialus rezervatas – „Reserva de la Biosfera Mariposa Monarca“.
9. Pietų Džiordžijos Antarktinis iškišulys, karališkieji pingvinai
Apie 100 tūkst. karališkųjų pingvinų kiekvienais metais Pietų Džiordžijoje susirenka poravimosi ritualui ir jauniklių auginimui. Mažyliai subręsta iki balandžio mėnesio.
10. Pietų Afrikos Respublika, Ruonių sala
60 tūkst. ruonių apsigyveno mažytėje saloje. Tad kito pavadinimo salai ir nebereikėjo.
11. Rytų Afrika, antilopių gnu migracija Serengetyje
Didžiulės laukinių žvėrių kaimenės Serengetyje iš vienos savanos į kitą kiekvienais metais juda nuo gegužės iki lapkričio. Apie milijonas antilopių gnu migruoja iš Tanzanijos į Keniją ir atgal kirsdamos Mara upę. Paskui antilopes patraukia ir plėšrūnai.
12. Floridos rifai, jūros vėžliai
Kiekvienais metais jūriniai vėžliai deda kiaušinius Floridos paplūdimių smėlyje. Po kelių savaičių nuo „palaidojimo“, vidurnaktį išsirita maži vėžliukai. Jie prasikasa smėlį ir šliaužia jūros link. Jūriniai vėžliai pakankamai vieniši gyvūnai, tad jų masinė migracija gyvenimo pradžioje – pakankamai neįprastas reiškinys. Panašų reginį galimą išvysti ir Bengalijos įlankoje, Indijoje.
13. Somerseto grafystės varnėnai Anglijoje
Didžiuliai čirškiantys varnėnų pulkai dažnai matomi ne tik Anglijoje, tačiau ir visoje Britanijoje. Didžiausi varnėnų pulkai susidaro žiemą, kai prie mažų grupių prisijungia paukščiai iš visos Europos, atkeliavę į Britaniją ieškoti šiltesnio Atlantinio klimato.
14. Pietų Afrikos Respublikos pakrantė, sardinės
Milijardai sardinių šalia Pietų Afrikos rytinių krantų sutraukia ne tik būrius turistų ir smalsuolių, tačiau ir didžiausius grobuonis. Rykliai, delfinai ir vandens paukščiai čia tiesiog puotauja.