15+ vietų, kurios pernai tapo didžiausiais mūsų kelionių atradimais

Noro pažinti pasaulį nesustabdys net pasaulinė pandemija. Į bet kurį pasaulio kampelį nuvykti negalėjome, bet smalsumas nuvedė prie kitokių atradimų ir savo šalyje, ir visai netoli: suradome itin jaukius namelius Lietuvos miške, nepaprasto grožio vaizdus atveriančią regyklą prie Vilniaus, 10-ojo dešimtmečio vaikams itin patiksiančią vietą Lenkijoje ar tiesiog nuo vaikystės pažįstamoje vietoje išbandėme originalią patirtį – palakstymą su LDK kario šarvais.
Vietos, kurios šiemet tapo didžiausiais mūsų kelionių atradimais
Vietos, kurios šiemet tapo didžiausiais mūsų kelionių atradimais

Kas 2021-aisiais tapo 15min GROUP darbuotojų didžiausiais metų kelionių atradimais? Žurnalistai, redaktoriai ir vadovai dalijasi juos 2020 m. labiausiai nustebinusiomis vietomis ir patirtimis:

Raimonda Mikalčiūtė-Urbonė, Gyvenimo skyriaus redaktorė:

Buvusiame aerodrome Latvijoje įrengtas „AirBnb“

Dvi šeimos – keturi suaugę ir keturi vaikai – ilgesniam savaitgaliui važiavome į Latviją. Maršrutas buvo gana tradicinis, kai turi 3–10 metų amžiaus keliautojus: diena Tervetės nykštukų parke, o tada apylinkės.

Nakvojome netoli nuo Tervetės esančiame Nakuotnės kaime (18 km į pietvakarius nuo Jelgavos). Jei atvirai, nežinojom, kur važiuojam – net navigacija iki taško neatvedė. Bet vietiniai parodė, kaip iš kaimui įprastos gatvelės nuvažiuoti į mūsų nakvynės vietą.

Pasirodo, ji įrengta buvusiame aerodrome – čia praktikuodavosi lakūnai, kurie vėliau su „kukurūznikais“ trąšomis barstydavo laukus. Nakvojom buvusiose pagalbinėse patalpose, kurias du rygiečiai pavertė hipsterišku „AirBnb“.

Interjere daug senų „lakūniškų“ detalių, suderintų su patogiais naujais dalykais. Egzotikos suteikia ir tai, kad per langą matai lėktuvus – ant žolyno prie namo yra du vienamotoriai ultralengvieji lėktuvėliai, į kuriuos galima įlipti, „pasimatuoti“ pilotų vietas, taip pat, aišku, pasidaryti nuotraukų.

R.Mikalčiūtės nuotr./Buvusiame aerodrome Latvijoje įrengtas „AirBnb“
R.Mikalčiūtės nuotr./Buvusiame aerodrome Latvijoje įrengtas „AirBnb“

Pro langą matosi ir buvęs lėktuvų angaras, kuriame tie patys rygiečiai įkūrė nostalgišką technikos muziejų. Patekti galima tik su grupėmis (iš anksto reikėtų suderinti, kokia kalba, nes būna ir tik latviams skirtų). Ten yra senų motociklų, automobilių, taip pat ir lėktuvų, žinoma. Taip pat visokių telefono būdelių, pačių telefonų, kitų sovietmetį menančių daiktų.

Pats Nakuotnės kaimas nėra kažkuo ypatingas – bet gyvas. Šalia yra ir Duobelė, iš kur pas mus atkeliauja latviški miltai ir makaronai! Ten šiemet rekonstruoti pilies griuvėsiai – irgi galima užsukti.

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS Lietuvos naujienų skyriaus redaktoriaus pavaduotoja:

Interaktyvus „Pinball Station“ muziejus Varšuvoje

„Pinball Station“ nuotr./Interaktyvus „Pinball Station“ muziejus Varšuvoje
„Pinball Station“ nuotr./Interaktyvus „Pinball Station“ muziejus Varšuvoje

Nors taip ir vadinasi, vis dėlto žodis „muziejus“ ne visai apibūdina reikalo esmę: kai galvoji apie muziejų, net ir interaktyvų, įsivaizduoji toli gražu ne garažų komplekse, tarp autoservisų įsikūrusią įstaigą. Šio muziejaus ekspozicija – per 80 įvairių pinball ir arcade žaidimų, kurie 10-ojo dešimtmečio vaikus užlies nostalgija atpažinus ir tuos, kuriuos žaisdavo su draugais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų