Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

13 Kinijoje įprastų dalykų, kurie stebina užsieniečius

Kiekviena tauta turi tradicijų, kurios sunkiai suprantamos užsieniečiams. Bandydami prie jų prisitaikyti palengviname sau gyvenimą – lengviau adaptuojamės naujoje kultūroje. Tačiau kai kurios Kinijoje galiojančios taisyklės ir vietinių įpročiai nepaliauja stebinti net ir po daugelio kartų, pastebi „Business Insider“ žurnalistė Talia Avakian.

8. Jokių „ačiū“ už komplimentus 

Jei Kinijoje jus kažkas pagyrė, nedėkokite – tai laikoma tuštybės ženklu. Kur kas geriau apsimesti, jog to nė negirdėjote arba suvaidinti, jog tai jums nė kiek nerūpi, o gal net yra nemalonu. 

„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr./Sunkmetis sumažino ir į paslaugos sferos darbuotojų kišenes krintančius arbatpinigius.
„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr./Arbatpinigiai

9. Nepalikite arbatpinigių

Už gerai atliktas ar papildomas paslaugas pamaloninti jų suteikėją arbatpinigiais įprasta visame pasaulyje. Tik ne Kinijoje. Čia tai gali būti suprasta priešingai. Taigi, arbatpinigių Kinijoje palikite tik su turizmu susijusiose vietose – viešbučiuose, turistiniuose objektuose ar pan.

10. „Nusifotografuok su mumis!“

Tokį prašymą galima išgirsti visoje Azijoje, Kinija – ne išimtis. Tad nenustebkite, jei mieste jūsų paprašys įsiamžinti šeimyninėje kinų nuotraukoje arba net tapti asmeninės šventės fotosesijos dalyviu. 

11. Kelnės su skyle

Nors sauskelnės Kinijoje nėra joks stebuklas, kai kurie vietiniai vietoje jų iki šiol ūgtelėjusiems vaikams mauna specialias kelnes su skyle. Tai leidžia jiems atlikti gamtinius reikalus patogiai ir be suaugusių pagalbos.

12. Į paplūdimį – su veidą dengiančiomis kaukėmis

Kinų noras turėti šviesesnę veido odą ir dėl to visokiais būdais saugoti ją nuo tiesioginių saulės spindulių, žinomas nuo seno. Tačiau „Kini veidas“ – speciali, paplūdimiui skirta kaukė – yra naujas dalykas. 

Pastaraisiais metais ji ypač paplitusi kai kuriuose Kinijos paplūdimiuose: juose galima išvysti daug ant besideginančių ar besimaudančių vietinių, kurių veidą dengia skirtingų spalvų „Kini veidas“.

2004 metais sukurta kaukė, pasak jos autorių, apsaugo veidą nuo saulės, taip pat medūzos įgėlimo. Jos ypač populiarios tarp moterų. 

13. Kai nori miego, vieta nesvarbi

Gatvėje miegantis tuktuko vairuotojas – įprastas vaizdas Kinijoje. Žmonės čia miega visur: traukiniuose, autobusuose, mašinose net gatvėje. Tai taip paplitę, jog net įkurta interneto svetainė „Miegantys kinai“ (angl. Sleeping Chinese), kurioje publikuojamos nuotraukos, iliustruojančios šį „nacionalinį kinų įprotį“. 

Užsnūsti, regis, bet kur sugeba ne tik kinai, bet ir kitų Azijos šalių gyventojai. Tai puikiai iliustruoja keliautojo Tomo Baranausko nuotraukų galerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?