Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

2 savaičių maršrutas Kambodžoje – tikrasis šalies veidas

Kai kam atrodo, kad Kambodžoje be šventyklų miesto Siem Reapo nėra ką daugiau pamatyti, tačiau tai netiesa. Nors šalis toli gražu nėra tokia išsivysčiusi kaip kaimyninis Tailandas, praleidusi joje tris savaites noriu grįžti dar ir dar kartą. Kuo giliau į Kambodžą, tuo daugiau galima joje pamatyti ir patirti. Tačiau, jei teturite dvi savaites, kokius miestus ir lankytinus objektus pasirinkti? Jei negalite apsispręsti ir išsirinkti, tikiuosi, kad šis straipsnis padės.
Bokoro nacionalinis parkas
Bokoro nacionalinis parkas / A.Petkūnaitės nuotr.

Taip pat iš karto noriu perspėti ir patarti dėl vietinio transporto, kurį jums teks naudoti keliaujant po Kambodžą. Iš miesto į miestą galima keliauti autobusais, tačiau turėkite omenyje, kad kuo pigesnis bus bilietas, tuo ilgesnė ir nepatogesnė bus kelionė. Niekuomet nesirinkite naktinių autobusų, nes vietiniai lengvai užmiega prie vairo, keliai yra prastos būklės ir neapšviesti. Pačius autobusų bilietus galite įsigyti viešbučiuose, kelionių agentūrose ar internete. Aš beveik visus bilietus pirkau internete ir jokių nesklandumų nepatyriau.

1-3 dienos. Siem Reapas

Priklausomai, į kur yra jūsų skrydis (Pnom Penį ar Siem Reapą), šiuos du miestus galite sukeisti vietomis. Siem Reapas yra populiariausias ir labiausiai turistų lankomas miestas visoje Kambodžoje, todėl pagal jį nematuokite likusios šalies. Čia pilna kavinių, restoranų, masažo salonų, viešbučių, naktinės prekybos ir barų. Siem Reape gyvenantys vietiniai labai neblogai kalba angliškai, todėl galima pagalvoti, kad Siem Reapas yra visos Kambodža atspindys. Deja, ne. Šis miestas yra pavyzdinis, gal dėl to jame jaučiuosi, lyg būčiau atkeliavusi į azijietišką Europą.

Ką pamatyti?

Vieną dieną būtinai praleiskite lankydami garsiąsias Angkoro šventyklas (Angkor Wat, Angkor Thom, Ta Prohm, Banteay Srei ir kitas), antrąją – nuvažiuokite į Kuleno kalną, esantį už 50 kilometrų. Būtent čia 9 amžiuje gimė khmerų imperija. Ant šio kalno esančiame vienuolyne galėsite gauti vienuolio palaiminimą, išsimaudyti krioklyje ir įsimaišyti į vietinių minią, kurie čia atvyksta savaitgaliais pailsėti. Vakare palydėkite saulę ant Tonle Sapo ežero – vieno didžiausių ežerų Indokinijos pusiasalyje, ant kurio taip pat gyvena šimtai tūkstančių vietinių. Trečiąją dieną sėskite į autobusą ir keliaukite į pusiaukelėje iki pasienio su Tailandu esantį Batambango miestą.

4-6 dienos. Batambangas

Prieš kelerius metus Batambango mieste buvo nufilmuotas Angelinos Jolie filmas „Pirmiausia, jie nužudė mano tėvą“, kuriame pasakoja apie 1975-1979 metais Kambodžos valdžią užgrobusius ir šalį valdžiusius raudonuosius khmerus. Čia iki šiol likę skaudžią istoriją menančių lankytinų objektų. Tačiau Batambangzx garsėja ir savo puikia virtuve, tad čia siūlomos ir maisto gaminimo pamokos.

Ką pamatyti?

Aplankykite vietinį Angkor Vatą – Phnom Banan, vakare stebėkite įspūdingą vaizdą – įš Phnom Sampeou urvo išskrendančius tūkstančius šikšnosparnių, pasivažinėkite bambukiniu traukiniu, paragaukite vietinės virtuvės patiekalų ar net išmokite juos pasigaminti namie. Pasivažinėkite dviračiu ar tuk-tuku ir tiesiog stebėkite vietinį gyvenimą. Paskutinę dieną sėskite į autobusą ir važiuokite sostinės Pnom Penio link.

7-9 dienos. Pnom Penis

Pnom Penis – triukšminga, nuolat besikeičianti ir niekuomet nemieganti šalies sostinė. Šis miestas sukelia pačius įvairiausius jausmus – nuo susižavėjimo iki pasipiktinimo. Rodos, kad visa šalis telpa Pnom Penyje. Saugokite savo asmeninius daiktus, nekreipkite dėmesio į įkyrius tuk-tukų vairuotojus ir tiesiog drąsiai pasinerkite į šio miesto glėbį.

Ką pamatyti?

Būtinai aplankykite centrinį turgų, kur galėsite papusryčiauti kartu su vietiniais ar nusipirkti vaisių, karališkuosius rūmus ir nacionalinį muziejų, kuriame saugomos iš Angkoro šventyklų atkeliavusios statulos. Taip pat dieną skirkite susipažinimui su Raudonųjų khmerų valdymo laikotarpiu, kuris, deja, buvo pripažintas vienu didžiausių 20 amžiaus genocidų, ir aplankykite Mirties laukus bei Tuol Sleng genocido muziejų. Tam prireiks beveik visos dienos.

Pavakare pasivaikščiokite promenada šalia upės, kur šimtai vietinių susirenka pašerti balandžių, moterys ateina į nemokamas aerobikos pamokas, o vaikai tiesiog žaidžia. Paskutinę dieną autobusu keliaukite į šalies pakrantę – Kepą arba Kampotą.

10-14 dienos. Kepas/Kampotas

Šie du pajūrio miesteliai yra rečiau lankomi turistų, nes pastarieji renkasi salas ar garsųjį Sihanukvilio miestą. Tačiau asmeniškai mane sužavėjo nuošalesni ir vietinių itin mėgstami miesteliai Kepas ir Kampotas. Tai buvo geriausias laikas, praleistas šalyje, ir vieta, kur tikrai sugrįšiu ir pasiimsiu draugus.

A.Petkūnaitės nuotr./Kampotas
A.Petkūnaitės nuotr./Kampotas

Jei apsistosite Kampote, rinkitės vieną iš svečių namų šalia upės, o jei Kepe – viešbutį pakrantėje. Didžioji dalis jų priklauso prancūzas, mat beveik 100 metų Kambodža buvo Prancūzijos kolonija.

Ką pamatyti?

Šie miesteliai nutolę vos per pusę valandos kelio vienas nuo kito, todėl nesvarbu, kur apsistosite. Būtinai aplankykite šiame regione esančią geriausią pipirų fermą „La Plantation“, užsisakykite vakarinį pasiplaukiojimą Kampote tekančia upe ir palydėkite saulę.

Išsinuomokite motorolerį ir apvažiuokite Bokoro Kalno nacionalinį parką, kuriame pamatysite dar išlikusius kolonijinio stiliaus pastatus. Aplankykite Kepe esantį krabų turgų ir paragaukite tradicinio Amok kario su krabo mėsa. Jei būsite Kepe, gražiausią saulėlydį pamatysite „Sailling Club“ esančioje kavinėje.

Paskutiniąją dieną sėskite į autobusą į važiuokite tiesiai į oro uostą. Išvažiuokite kuo anksčiau, nes keliai, kaip ir minėjau, nėra geros būklės, o eismas beprotiškas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos