Įvairius kursus organizuojanti „The Knowledge Academy“ šių metų sausį atliko tyrimą – kiek šalių žmonės gali parodyti žemėlapyje? Buvo įtrauktos tik tos valstybės, kuriose gyventojų skaičius viršija 25 mln.
Dalyvių buvo paprašyta kiekvieną šalį pažymėti geopolitiniame žemėlapyje, kuriame matosi šalių sienos, bet nėra jų pavadinimų.
Dalyvavo daugiau nei 6,5 tūkst. žmonių iš viso pasaulio, ir įvertinus visus jų rezultatus buvo paskelbta 20 valstybių, kurias parodyti žemėlapyje žmonėms buvo sunkiausia.
Pasirodė, kad daugiausia problemų žmonėms kėlė Indonezijos geografinė vieta. Net 83 proc. dalyvavusių apklausoje negalėjo jos parodyti žemėlapyje. Ne ką atsiliko ir Vietnamas, kurio vietos negalėjo parodyti 81 proc.
Bent dvi į TOP20 patekusios šalys turėtų ypač nustebinti – tai didelės ir gerai pasaulyje žinomos Kanada (53 proc.) ir Australija (46 proc.). Atsirado nemažai ir nežinančių, kur yra Prancūzija, Lenkija ar Vokietija.
Šalys, kurias žemėlapyje parodyti žmonėms sunkiausia:
- Indonezija (83%)
- Vietnamas (81%)
- Bangladešas (78%)
- Ukraina (73%)
- Peru (69%)
- Uzbekistanas (68%)
- Japonija (62%)
- Saudo Arabija (61%)
- Marokas (57%)
- Kanada (53%)
- Angola (52%)
- Madagaskaras (50%)
- Mianmaras (49%)
- Australija (46%)
- Lenkija (43%)
- Nepalas (42%)
- Alžyras (37%)
- Prancūzija (33%)
- Gana (31%)
- Vokietija (29%)
Tyrimo autoriai komentavo, kad nors Balis, Džakarta ar Lombokas yra populiarios turistinės kryptys, žmonės net neįsidėmi, kur šios vietos yra.
Apklausos rengėjai žmonių taip pat klausė, ar jie yra lankęsi paminėtose šalyse, ir 57 proc. dalyvavusių atsakė teigiamai.
Taip pat klausta, ar jie mokėsi apie kurias nors šalis mokykloje. „Taip“ atsakė 32 proc., „Ne“ – 52 proc., 16 proc. neprisiminė.