Nesulaukė nei kompensacijos, nei atsiprašymo
Grįžę į Lietuvą keliautojai kreipėsi į „Tez Tour“ su prašymu apmokėti dėl, jų nuomone, kelionių organizatoriaus kaltės patirtas papildomas išlaidas. Tačiau užuot tai padariusi bendrovės darbuotoja pasiūlė klientams keliauti tiesiai į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT). Tą E.Petkevičius ir padarė.
Išnagrinėjusi jo skundą VVTAT specialistų komisija priėmė jam palankų sprendimą: „Tez Tour“ rekomenduota iki birželio 8 dienos atlyginti patirtus nuostolius, t.y. 295 eurus, kurie buvo išleisti kelionei su taksi į Milano Bergamo oro uostą.
Tačiau kadangi šis sprendimas – tik rekomendacija, bendrovė nusprendė jį ignoruoti.
Anot E.Petkevičiaus, šioje situacijoje jam pinigai nėra svarbiausi. Pikčiausia, kad „Tez Tour“ atstovai net nepasivargino atsiprašyti.
„Savo elgesiu „Tez Tour“ demonstruoja, kad yra monopolininkas. Visi trys uždirbame, tad pinigai šiuo atveju mums nebuvo svarbiausias dalykas.
Tai, kaip mūsų situacijoje elgėsi „Tez Tour“ darbuotojai, pavadinčiau absoliučiu ignoravimu. Pasigedome elementaraus žmogiškumo, – kalbėjo E.Petkevičius.
Būtų užtekę, kad kelionių organizatoriaus darbuotojai būtų susisiekę ir atsiprašę, galbūt pasiūlę nuolaidą būsimai kelionei, kurią mes greičiausiai būtume įsigiję iš jų pačių. Tačiau jie parodė, kas mes esame – gražia forma pasiuntė toli“, – kalbėjo E.Petkevičius.
Turėdami palankų VVTAT sprendimą nukentėjusieji gali kreiptis į teismą. Tačiau pašnekovas neketina to daryti. „Racionaliai žvelgiant to daryti neverta. Nebent „Tez Tour“ darbuotojai savo elgesiu paskatintų pakeisti nuomonę“, – sakė vyras.
Kelis kartus per metus į pažintines ir poilsines keliones užsienyje išsiruošiantis E.Petkevičius anksčiau ne kartą naudojosi „Tez Tour“ paslaugomis ir buvo jomis patenkintas. Kategoriškai atsiriboti nuo šios įmonės siūlomų kelionių jis taip pat nežada. Vis dėlto geru žodžiu apie ją nebegali atsiliepti.
„Nelabai suprantu, kaip gali įmonei nerūpėti jos reputacija? Tai, kaip mūsų situacijoje elgėsi „Tez Tour“ darbuotojai, pavadinčiau absoliučiu ignoravimu. Pasigedome elementaraus žmogiškumo“, – kalbėjo E.Petkevičius.
Kelionių organizatoriai pretenziją laiko nepagrįsta
Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodamos skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pateikė kitokią incidento versiją. Pasak bendrovės atstovės, užsakytas autobusas net 20 minučių keliautojų laukė prie viešbučio.
„Autobusui atvykus su turistais sutartu laiku, į iš anksto sutartą vietą, turistų nebuvo. Neradus turistų, jų buvo ieškota viešbutyje. Viešbučio registratūra informavo, kad turistai iš viešbučio išėjo prieš 10 minučių. Sutartoje vietoje autobusas dar laukė 20 minučių. Turistams nepasirodžius, autobusas išvyko į oro uostą. Vėliau paaiškėjo, kad turistai į oro uostą išvyko savarankiškai, taksi“, – teigė I.Aukštuolytė.
Sutartoje vietoje autobusas dar laukė 20 minučių. Turistams nepasirodžius, autobusas išvyko į oro uostą.
Pašnekovė tikino, jog įmonė nesulaukė ir lietuvių skambučių bei prašymų spręsti situaciją.
„Pagal mūsų su klientu pasirašytą sutartį, kilus nesklandumų kelionės metu, klientas turi nedelsiant informuoti paslaugos tiekėją tam, kad problemą būtų galima išspręsti tuojau pat ir nemalonumų ar finansinių nuostolių pavyktų išvengti.
Peržiūrėjome Italijos, Austrijos ir Lietuvos „Tez Tour“ biurų telefonų išklotines, tačiau kliento skambutis nebuvo užfiksuotas. Jeigu turistas planavo vykti į oro uostą savarankiškai ir būtų apie tai informavęs iš anksto, būtume galėję anuliuoti užsakytą pervežimo iš viešbučio į oro uosto paslaugą ir grąžinti už ją pinigus“, – teigė „Tez Tour“ atstovė.
Įvertinę šiuos duomenis, kelionių organizatoriaus darbuotojai nusprendė nesuteikti keliautojų prašytos kompensacijos, kaip tai rekomendavo padaryti VVTAT.
„Apgailestaujame dėl kliento patirtų nuostolių, tačiau manome, kad kliento reikalavimai kelionių organizatoriaus atžvilgiu yra nepagrįsti“, – sprendimą komentavo I.Aukštuolytė.
Pasak jos, tokios situacijos yra itin retos.