3 netikėtos vietos Vakarų Lietuvoje, kur jausitės kaip užsienyje

Ar žinojote, kad Klaipėdos apskrityje galite pasijusti kaip Japonijoje, Venecijoje ir net Amerikos indėnų kaime?
Trys vietos, kuriose pasijusite tarsi ne Lietuvoje
Trys vietos, kuriose pasijusite tarsi ne Lietuvoje / 15min koliažas

Į keliones po Lietuvą mėgstame išsiruošti 1–3 dienoms, o daugiausiai išlaidaujame nuvykę į Klaipėdos apskritį, – tokius duomenis atskleidžia Statistikos departamentas.

Trumpalaikių apgyvendinimo paslaugų teikėjai pastebi, kad brangių atostogų iliuziją sukuria poilsiautojai prie jūros, vykstantys į Palangą arba Nidą, tačiau ilsintis ne kurortiniuose miesteliuose ar kaimeliuose, galima ne tik sutaupyti, bet ir pamatyti unikalių reiškinių.

„Užsiminus apie vasaros atostogas Lietuvoje, dažnam kyla vienintelė asociacija – grūstys Palangos paplūdimiuose ar atostogų užsienio kurortuose dydžio biudžetas. Vis dėlto, nė nepagalvojama, kad yra alternatyvų net ir toje pačioje Klaipėdos apskrityje – apsistoti galima mažesniame miestelyje ar net atokioje kaimo sodyboje, mėgautis gamta, o panorus – nuvykti pasilepinti vandens malonumais bei aplankyti unikalias pramogas siūlančias vietas, kurios įsikūrusios atokiau nuo didžiųjų miestų“, – pataria trumpalaikių apgyvendinimo paslaugų portalo „Nakvok.lt“ idėjos autorė ir įkūrėja Česlova Mikelė.

Č.Mikelės mėgstama rekomendacija vykstantiems Klaipėdos kryptimi – vienu metu „aplankyti“ 3 įspūdingas pasaulio vietas.

Egzotiškoji Japonija

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Festivalis Japoniškome sode Kretingos rajone
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Festivalis Japoniškome sode Kretingos rajone

Ar žinojote, kad norėdami pasijusti japonų kultūros dalimi, nebūtinai turite vykti į šį tolimą kraštą? Užteks automobiliu pavažiuoti link Darbėnų, nedidelio miestelio Klaipėdos rajone. Už bažnyčios pasukę Laukžemės kryptimi, pamatysite nuorodas, vedančias į japonišką sodą.

Neatsiejama japonų kultūros dalimi esantys sodai jau amžių amžius apjungia religiją, meną ir pagarbų požiūrį į gamtą. Jie Japonijoje buvo pradėti kurti VII a., o štai Lietuvoje visiškai plynoje vietoje sodas pradėtas kurti 2007 m. rudenį. Didžiausią Europoje, unikalų 16 ha sodą sukūrė meistras iš Japonijos Hajime Watanabe ir lietuvis gydytojas Šarūnas Kasmauskas. Šiandien čia puikuojasi tūkstančio bonsai medelių kolekcija, akmenų sodas, nuostabiosios sakuros ir tvenkiniai. Sodas dar nėra pabaigtas, jis kuriamas pagal senąsias japoniško sodo tradicijas, atkartojant natūralią gamtą, kur nė vienas elementas neturi išsiskirti iš kitų.

Įdomu, ką ten galima veikti? Be raminančio pasivaikščiojimo po susikaupimo ir savęs pažinimo vietą, galima arbatos namelyje pasimėgauti japoniška žalia arbata matcha, pamaitinti laimę nešančius japoniškus karpius ir pabendrauti su sodo kūrėjais. Galima užsisakyti ir ekskursiją po sodą su gidu, suplanuoti fotosesiją ar net paužkandžiauti specialiai tam skirtoje sodo erdvėje – sodo kūrėjai leidžia net atsivežti savo maisto. Vasarą sodas dirba kasdien nuo 9 val. iki 21 val., kitais metų laikais – kol nusileis saulė.

Jei po apsilankymo Japonijoje norėsis grįžti arčiau lietuviškosios prigimties, netoliese, už 2 km nuo sodo, įsikūręs baltų mitologijos parkas.

Romantiškoji Italijos Venecija

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mingės kaimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mingės kaimas

Vaizdingame Nemuno deltos regioniniame parke įsikūręs kaimelis – tarsi daug kartų sumažinta Venecijos kopija, kadangi upė, burianti žvejus, čia atstoja gatvę. Tiesa, Venecijoje daugybės tiltų suskaičiuoti neįmanoma, tačiau Mingėje upės taip lengvai nepereisi, nes tilto tiesiog nėra. Kadangi kaimelio namai įsikūrę abiejuose upės krantuose, vietiniai gyventojai vienas pas kitą iriasi valtelėmis ar persikelia vandens dviračiais.

Šiuo metu Mingės kaimelį sudaro 19 autentiškų sodybų, o pati Mingė paskelbta urbanistikos paminklu. Vandens turizmas čia gana išplėtotas, nemažai vietos gyventojų teikia kaimo turizmo paslaugas, nuomoja vandens dviračius, valtis bei organizuoja pasiplaukiojimus laivais. Č.Mikelės teigimu, nakvynės kainos Mingėje varijuoja, o vienos nakvynės kaina gali siekti ir vos 20 eurų. Patogiausia į Mingę atvykti nuosavu automobiliu, tačiau ją galima pasiekti ir plaukiant iš Kuršių Nerijos. Vandens transportu iš Mingės galima pasiekti ir Rusnę, Ventės ragą.

Nuotykingoji Amerika

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Vinetu kaimas
A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Vinetu kaimas

Laukiniai Šiaurės Amerikos vakarai, indėnų istorijos, legendos, pasakojamos vigvamuose, dėmesį prikaustanti indėnų būgnų muzika, – ir visa tai Lietuvos Vakaruose!

Gyvasis indėnų istorijos muziejus įsikūręs vaizdingame Danės upės slėnyje, netoli Klaipėdos. Užsukę į Kretingalės seniūnijoje, Šlikių kaime, įsikūrusį „Vinetu kaimą“, pateks į aktyvų ir harmoningą laisvalaikio parką. Veiklos čia išties apstu – nuo pažintinių ir edukacinių užsiėmimų, iki pietavimo ypatingoje užkandinėje, indėniškų amatų pamokų ar net nakvynės indėnų palapinėse tipi – kūgiškose palapinėse, kurios tradiciškai gaminamos iš odos ar beržo tošies ir yra paplitusios tarp Didžiųjų lygumų Šiaurės Amerikos indėnų.

Č.Mikelės teigimu, Kretingos rajone vietų, kur apsistoti – išties gausu, iš ten patogu pasiekti ir Šlikių kaimą. Apsistoti galima ne tik kaimo turizmo sodybose, bet ir išsinuomoti butą ar tiesiog kambarį. Tiesa, paatostogauti panorę ne sezono metu, nuo lapkričio iki balandžio, „Vinetu kaimo“ atstovams paskambinti ir dėl atvykimo susitarti turėtų iš anksto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis