Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 įspūdingiausi pakrančių keliai, nuo kurių atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai

Atostogaujant užsienyje norisi aplankyti kuo daugiau miestų, išsimaudyti galybėje ežerų ir įkopti į daugybę kalnų. Tačiau neretai visiems planams įvykdyti pritrūksta vos poros dienų. Vykstant iš vieno šalies galo į kitą, kelionės laiką galima išnaudoti išmintingai ir vietoje nuobodžių autostradų pasirinkti vaizdingus maršrutus. Pasakojame apie 5 įspūdingiausius pakrančių kelius.
Big Suras
Big Suras / 123RF.com nuotr.

1. Kelyje su dvylika apaštalų

Skriejant Didžiuoju vandenyno keliu tikrai norėsis prisitvirtinti saugos diržu, kadangi jūsų automobilį nuo prarajos skirs tik nedidelė siena. Pustrečio šimto kilometrų takas driekiasi Australijos pakrantėje ir atveria nuostabius vandenyno vaizdus. Riedėdami greta baglentininkų rojumi vadinamų švarių ir ramių paplūdimių išvysite šalies įžymybes. Čia stūkso apaštalais vadinamos aštuonios didžiulės, įvairiausių formų klintinės uolos, šventųjų pavadinimą gavusios dar tada, kai jų dunksojo dvylika. Kelią supa žaliuojantys kalnai, kuriuose knibžda nesuskaičiuojama galybė gyvūnų rūšių, o sutemus kryptį saugiai nurodo dangų remiantys švyturiai.

2. Pakrantės kelias – tarsi iš romano

Garsus amerikiečių rašytojas Džekas Keruakas vieną savo romanų pavadino įspūdingiausio Kalifornijos pakrantės kelio vardu. Kuo Big Suras sužavėjo menininką, atspėti nesunku. Nuo išorinio pasaulio taką atskiria didžiuliai kalnai, tad prieš akis atsiveria vien begalinis vandenynas. Tokiais vaizdais gėrimasi iš lėto – maksimalus leistinas greitis čia vos 88 km/val. Norint pajusti visus vietovės malonumus teks išsiropšti iš automobilio ir palikti dulkantį asfaltą – kelią supa nuostabūs miškai, kuriuose slepiasi ramybe dvelkiančios kaliforniečių rančos.

3. Žvejyba amerikietiškuose kalneliuose

Sakoma, kad kokybė svarbiau nei kiekybė. Tokia taisyklė galioja ir Atlanto keliui Norvegijoje. Vos 8 kilometrų takas vaizdais nenusileidžia žymiausioms pasaulio pakrantėms. Čia žavi ne tik tolumoje stūksantys fiordų siluetai bei banguojančios jūros panorama, bet ir architektūra. Aukšti vingiuojantys tiltai labiau primena amerikietiškus kalnelius nei autostradą! Nenustebkite išvydę daugybę žvejų – tų, kurių neblaško pro šalį skriejantys automobiliai, laukia nemenkas laimikis.

4. Vienas kelias – šešios dešimtys tiltų

Nors Havajai pirmiausia asocijuojasi su tingiu poilsiu palmių pavėsyje, egzotiškoje šalyje veiklos atranda ir greičio mėgėjai. Lankantis tolimojoje saloje tiesiog būtina keletą dienų skirti pasivažinėjimui Hanos greitkeliu. Čia prie vairo geriau nežiopsoti – kiek daugiau nei šimto kilometrų ilgio takas vingiuoja per aukštus kalnus ir kerta net 59 tiltus. Maršrutą lydi kvapą gniaužiantys vandenyno ir nesibaigiančių bambukų miškų vaizdai. Išsiruošus į kelionę reiktų nepamiršti ne tik fotoaparato, bet ir maudymosi kostiumėlio – turėsite progą pasipliuškenti nuostabaus grožio kriokliuose.

5. 300 kilometrų Škotijos

Dalelę Europos galima atrasti net ir kitoje vandenyno pusėje. Kanados pakraštyje plytinti Naujosios Škotijos provincija garsėja ne tik keltų kultūra, bet ir vaizdingu Kaboto keliu. Atlanto pakrantę išraizgęs beveik 300 kilometrų takas priklauso Keip Bretono nacionaliniam parkui. Čia akys raibsta nuo didžiulių uolų ir milžiniškus plotus užimančių miškų, rudenį pasidabinančių visa spalvų palete. Kelionę tikrai praskaidrins viešnagė pakelėje įsikūrusiuose miesteliuose vietinių švenčių metu. Juk sakoma, kad kanadiečiai mandagiausi žmonės pasaulyje!

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai