„Išmanūs sprendimai gali įkvėpti atrasti dar neišmintų maršrutų, pramogų svetimame mieste. Džiugu tai, kad nemažai programėlių, net jei yra sukurtos užsienio kūrėjų, jau suteikia naudingos informacijas ir apie Lietuvą.
Kad vasarą pramogauti būtų dar smagiau, išmaniosios programėlės gali padėti lauke skaniai pasigaminti valgyti ir svarbiausia – apsaugoti nuo nudegimo saulėje. Išmanūs sprendimai praskaidrins išvyką tiek keliaujantiems ir pramogaujantiems po vieną, tiek didesnėje grupėje“ – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
1. „Lietuvos kurortai“: išbandykite papildytos realybės funkciją
Naudojantis programėle „Lietuvos kurortai“ galima ne tik atrasti naujų vietų, bet ir pasisemti istorinių žinių – prie kiekvieno maršruto galima rasti garso aprašymą.
„Ši programėlė dar visai nauja, tad informacija apie objektus nuolat pildoma. Programėlės veikimo principas paprastas – pasirenkate lankytinų vietų sritį, pvz. gamta, istorija, paminklai, bažnyčios, piliakalniai, ir matote objektų sąrašą. Arba galima rinktis arčiausiai jūsų buvimo vietos esančius objektus – taip pažinsite tą kraštą dar geriau. Patogu tai, jog iškart matysite adresą, kontaktus ir galeriją, o tai padės nuspręsti, ar ši vieta jums tikrai aktuali“, – pasakoja M.Vrubliauskas.
Sužinoti apie netoliese esančius objektus galima ir įsijungus papildytos realybės funkciją – tereikia nukreipti išmaniojo kamerą į daiktus aplink save.
Programėlė – nemokama, o ją atsisiųsti galite čia: „iOS“, „Android“.
2. „Park4night“: keliaujantiems kemperiu ar automobiliu
Šią vasarą, tikėtina, kad dėl pandemijos padiktuotų apribojimų ir vėl daugiau keliausime ant ratų. Visgi, kad ir kur keliautumėte, kelionės ant ratų metu dažniausiai kylanti problema – rasti tinkamą vietą sustoti pailsėti, stovyklauti.
„Išmanioji programėlė „Park4night“ aktuali keliaujantiems tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Čia galima rasti viso pasaulio žemėlapį, kuriame yra sužymėtos keliautojų išbandytos vietos – kempingai, stovyklavietės, stovėjimo aikštelės poilsiui, nakvynės vietos. Prie daugumos vietų keliautojai palieka atsiliepimus, nuotraukas, nurodo kainas. Taip pat pateikia naudingą informaciją, ką galima rasti toje vietoje (tualetas, dušas, parduotuvė, geriamas vanduo, vandens telkinys netoliese, ir t.t.)“, – paaiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Programėlė nemokama, ją galite atsisiųsti čia: „iOS“, „Android“. Pasirinkus šios programėlės mokamą versiją, ja naudotis galite ir nenaudojant mobiliųjų duomenų, o tai patogu keliaujant užsienyje. Mokamos versijos kaina – 1,99 EUR/mėn arba 9,99 EUR metams.
3. „Mapy.cz“: nuves tiek į vaikų žaidimo aikšteles, tiek į banką
Dažnai ieškant įvairių pramogų ar paslaugų nepažįstamame mieste, susiduriame su problema, kad informacija būna „išsibarsčiusi“, tenka naudotis keliomis skirtingos informacijos paieškos platformomis. Išmaniojoje programėlėje „Mapy.cz“ viską galima rasti vienoje vietoje – lankytinus objektus, restoranus, apgyvendinimo įstaigas, viešojo transporto stoteles, vaikų žaidimo aikšteles, vaistines, sporto klubus, kino teatrus ir pan.
„Programėlė gali praversti ne tik turistaujant, bet ir ieškant pagalbos, pavyzdžiui, artimiausios ligoninės ar banko. Naudinga ir tai, jog programėlėje iš anksto galima susiplanuoti kelionę, prisidėti papildomus sustojimus ir lankytinus objektus. O pasirinkus savo transporto priemonę, dar ir gauti geriausio maršruto pasiūlymą“, – pataria M. Vrubliauskas.
Programėlė yra nemokama, ją galite atsisiųsti čia: „iOS“, „Android“.
4. „How To BBQ Right“: daugiau jokių sudegusių kepsnių
Atšilus orui, grilinimas tampa viena laukiamiausių vasaros pramogų. Deja, greičiausiai visiems pažįstamas jausmas, kai grilio patiekalai nuvilia, nes yra netinkamai paruošti arba atsibodę.
„Išmaniojoje programėlėje „How To BBQ Right” galima rasti daugybę receptų, technikų ir kitų grilinimo patarimų, kurie pateikti itin išsamiai, su vaizdo įrašais. Programėle naudotis paprasta – tereikia pasirinkti norimą patiekalą ir iškart matysite įvairių paruošimo ir kepimo būdų“, – sako M.Vrubliauskas.
Labiausiai patikusius receptus galima prisidėti prie mėgstamiausių sąrašo ir prireikus, greitai surasti.
Programėlė yra nemokama, ją galite atsisiųsti čia: „iOS“, „Android“.
5. „UVLens“: apsaugos nuo „perkepimo“ saulėje
Nors Lietuvoje vasarą dangus dažnai debesuotas, reikia nepamiršti, jog ploni persišviečiantys debesys neigiamą saulės spindulių poveikį gali net padidinti. Svarbu atkreipti dėmesį į saulės intensyvumą, kad ja mėgautumėmės saugiai.
„Išmaniojoje programėlėje „UVLens“ valandų tikslumu galima matyti saulės intensyvumą, o tai leidžia planuoti deginimosi laiką ar matyti, kada geriau būti pavėsyje. Programėlėje taip pat galima pasižymėti, kada tepatės kremu nuo saulės ir gauti priminimą, tai padaryti vėl“, – sako M. Vrubliauskas.
Programėlė prašo užpildyti informaciją apie savo odos tipą, būklę, o tai leidžia gauti suasmenintas rekomendacijas.
Programėlė yra nemokama, ją galite atsisiųsti čia: „iOS“, „Android“.