5 priežastys apsilankyti ramybe alsuojančiame Pietryčių Azijos perle – Laose

Laosas – nepelnytai kaimynių nustelbta Pietryčių Azijos valstybė. Nors ir neturinti priėjimo prie jūros, šalis gamtos grožiu nenusileidžia Tailandui ar Kambodžai. Tiesa, gyvenimo ritmas čia gerokai ramesnis, tad Laosą paprastai renkasi kasdienio skubėjimo išvarginti keliautojai.
Vientianas
Vientianas / Wikimedia.org

1. Budistų miestas, kuriame kepa samanas

Luangprabangas – neabejotinai lankomiausia Laoso vieta. Mekongo ir ir Nam Khan upių santakoje įsikūrusiame istoriniame mieste stūkso 33 budistų šventyklos bei keletas vienuolynų, tad nenuostabu, jog gatvėse nuolat vaikštinėja ramybe spinduliuojantys vienuoliai.

Be puikios architektūros ir dvasingų pokalbių su šventikais, čia galima mėgautis ir neįprastais delikatesais: stipriausių skrandžių savininkai turėtų paragauti keptų samanų.

Išduosime paslaptį: geriausia suvenyrų ieškoti pagrindinėje Luangprabango gatvėje veikiančiame naktiniame turguje.

luang_prabang
Luangprabangas

2. Ekstremalus turizmas tarp sveikstančių gyvūnų

Kai 1997-aisiais Bokeo provincijoje vėl atrasti, kaip anksčiau manyta, išnykę juodieji gibonai, čia buvo įkurtas draustinis.

Tiesa, turistai į šias apylinkes traukia ne tik pasižiūrėti ilgarankių padarėlių, bet ir patirti ekoturizmo privalumus: svečiai apgyvendinami nameliuose medžiuose, o pasiilgę aštrių potyrių lynu skrieja virš medžių viršūnių.

Be to, čia sutiksite daugybę iš brakonierių rankų išgelbėtų ir šiuo metu sveikstančių gyvūnų: dramblių, lokių, tigrų bei bizonų.

Saffrontravel.net nuotr./Ekoturizmas Laose
Saffrontravel.net nuotr./Ekoturizmas Laose

3. Sostinėje – prisilietimas prie Budos

Dabartinė sostinė ir didžiausias šalies miestas Vientianas kažkada buvo Prancūzijos kolonija, tad vis dar galima pajusti romantiškiausios pasaulio šalies dvasią. Čia išliko ne tik ne tik kolonijinio stiliaus architektūra, bet ir prancūziški gatvių pavadinimai.

Flickr.com/Buda
Flickr.com/ Pha That Luang šventykla

Daugiausia lankytojų Vientiane traukia link Pha That Luang šventyklos, išdygusios jau 1586-aisiais. Auksu padengtos šventovės bokštas siekia 49 metrų aukštį, o vienuoliai tikina, jog viduje galima rasti princo Budos relikvijų.

Panoramio.com/Kong Lo urvas
Panoramio.com/Kong Lo urvas

4. Požeminis pietryčių Azijos stebuklas

Nors į budistą kraštą Laosą dažniausiai keliauja išsiilgusieji ramybės, čia yra vietos ir ekstremalioms pramogoms. Adrenalino mėgėjų laukia Pietryčių Azijos geologiniu stebuklu vadinamas klintinis Kong Lo urvas.

Beveik 7 kilometrų ilgio tunelyje plyti smaragdo spalvos baseinas, kuriame, anot vietinių, atsispindi deivės Indros oda. Jei nesinori urvo tyrinėti sėdint valtyje, pasivaikščioti mediniais tilteliais – stalagmitų ir stalaktitų miško vaizdas nepalieka abejingų.

Panoramio.org/Kong Lo
Panoramio.org/Kong Lo

5. Ramybė buvusioje vakarėlių sostinėje

Nors Vang Vieng miestelis išdygo dar XIV amžiuje, keliautojai į jį traukia ne dėl muziejų ar šventyklų. Milžiniškų klintinių uolienų pašonėje plytinčią gyvenvietę skalauja Nam Song upė, sužavinti kanojų bei plaukimo guminėmis valtimis entuziastus. Nors anksčiau miestelis buvo žinomas kaip geriausių vakarėlių vieta Laose, dabar didžioji dalis barų užsidarė ir Vang Vieng tapo itin patraukliu variantu ieškantiems tylos ir ramybės.

Laostourism.org/Vang Vieng
Laostourism.org/Vang Vieng

Kelionių pasiūlymus į Laosą rasite – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis