Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 vietos Indonezijoje, kuri stulbina tiek gamta, tiek kultūra

Daugiakultūriška Indonezijos salų valstybė, esanti Azijos pietryčiuose, gali nepaliaujamai stebinti jus ne tik visos kelionės metu, bet ir vėliau, jau sugrįžus į namus, kai atsiminsite kvapą gniaužiančius vaizdus, žmones ir kitus reginius.
Bromo ugnikalnis
Bromo ugnikalnis / Shutterstock.com

Pamatyti visą valstybę vienos kelionės metu veikiausiai neįmanoma, nebent ketinate keliauti visus metus. Tačiau jei jūsų laikas ribotas, pristatome ypatingas šalies vietas, kurias būtina išvysti bent akies krašteliu.

Shutterstock.com/Kawah Ijen ežeras
Shutterstock.com/Kawah Ijen ežeras

1. Sieros ežeras, kuriam sunku prilygti grožiu

Rytinėje Javos salos dalyje Indonezijoje, galite aplankyti absoliučiai unikalų gamtos kūrinį – Kawah Ijeno ugnikalnį.

Jo kraterio gylis siekia 200 m, o 2,8 km aukštyje iš vulkano sienų susidariusi natūrali ertmė ežerui, slepia beprotiškai pavojingą telkinį.

Vaizdas išties užburiantis – nepakartojamai žalsvos spalvos vanduo, tačiau jis sudarytas iš sieros ir druskos rūgšties mišinio. Reginys ypatingas ne tik dieną, bet ir naktį, kai ežero pakraščiais tekantis aukštos temperatūros rūgštinis skystis virsta ryškiai mėlynomis liepsnomis, kurios į viršų pakylą net iki 5 m. Nepaisant visų pavojų, vietovėje nuolatos dirba žmonės ir renka sustingusios sieros luitus.

Shutterstock.com/Prambananas
Shutterstock.com/Prambananas

2. Visa galybė šventyklų

Įsivaizduojate visą galimybę įmantriausių šventyklų vienoje vietoje? Tokia teritorija, vadinama – Prambananu, gali pasigirti centrinė Javos salos dalis. Tai didžiausias šalyje esantis induistų šventyklų kompleksas, nutolęs nuo Džokjakartos apie 18 km į rytus. Iš 8 bažnyčių sudaryta vietovė, turi tris pagrindinius pastatus: Šivai, Višnui ir Brahmai, o netoliese driekiasi dar apie 250 smulkesnių šventyklų. Visos jos buvo pastatytos prieš daugybę metų – 850 m., tačiau funkcionavo neilgai ir buvo tiesiog apleistos. Tam, kad ypatinga vietovė būtų prikelta ir atgautų savo didybę, prireikė restauracijos, kuri truko nuo 1918 iki 1953 m.

Shutterstock.com/Tana Toraja kaime laidotuvės – šventė
Shutterstock.com/Tana Toraja kaime laidotuvės – šventė

3. Kaimas, kuris švenčia mirtį

Keistomis ir egzotiškomis apeigomis garsėjanti Indonezijos teritorija – Tana Toraja, gali pasigirti absoliučiai išskirtinėmis laidotuvių tradicijomis. Tiems kas domisi istorija, antropologija ar tiesiog ieško nuotykių būtina apsilankyti Sulavesio salos kaimuose. Sillanango apylinkėse, ypač senais laikais buvo tikima, kad siela po mirties turi grįžti į gimtinę, gyventojai net bijodavo toli keliauti, kad mirties atveju galėtų parkeliauti. Čia žmonės švenčia mirtį, ceremonijos metu aukoja jautį, nupjaudami jam galvą ir tiki, kad gimimas, kaip ir mirtis, tik trumpi gyvenimo etapai. Tiesa, vietovėje socialinio gyvenimo statusą atspindi ne vestuvės, o būtent laidotuvės, kuo žmogus turtingesnis, tuo jos prabangesnės.

Shutterstock.com/Tobos ežeras
Shutterstock.com/Tobos ežeras

4. Super ugnikalnis, pakeitęs žemės likimą

Keliaujant po šalį jums tikrai nestigs reginių, primenančių gražiausius atvirukus, būtent taip norėsite pavadinti Tobos ežero vaizdą, kur susijungia egzotiškos Indonezijos gamtos lygumos, nusidažiusios ryškiai žalia spalva ir gigantiški kalnai besidriekiantys horizonte.

Tai didžiausias visame pasaulyje vulkaninės kilmės ežeras, kurio ilgis siekia 100 km, o plotis apie 34 km. Kadaise jis susiformavo milžiniško senovinio Tobos ugnikalnio krateryje, laikomame super vulkanu, galbūt kaltu net ir dėl pasaulio atšilimo bei ledynmečio pradžios. Mat prieš 75 tūkst. m. jo išsiveržimas buvo toks galingas, kad turėjo nemažai įtakos visam žemės klimatui.

5. Šventas ugnikalnis

Bromo ugnikalnis stūkso Javos salos rytų provincijoje. Jis vis dar aktyvus, o visai šalia jo stovi kitas – Semeru vulkanas. Kartu, milžinai sukuria užburiantį vaizdą, kurį išvysti į vietovę plūsta tūkstančiai smalsuolių su fotoaparatais savo rankose. Gigantiškas gamtos kūrinys, apylinkėse gyvenančių tengerų ne tik laikomas šventu ir yra pavadintas Indų dievo – Brahmos garbei, bet į jo kraterį aukojamos aukos. Vietiniai rimtai žiūri į dideles gamtos stichijas galintį sukelti Bromo ugnikalnį. Šį supa didžiulė „smėlio jūra“, kurioje galima užklysti į Pura Luhar šventyklą.

Egzotinių kelionių į Indoneziją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais