Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

500 km pėsčiomis per Islandiją keliausiantis Rytis Gedvilas neabejoja – sugrįžęs turės ką papasakoti

Susirgęs Islandija – tokią diagnozę drįsčiau nustatyti Ryčiui Gedvilui, kuris rugpjūtį leisis į kelionę pėsčiomis per šią laukinės gamtos šalį. Besišypsantis 22 metų vaikinas nė iš tolo neprimena įvairiems netikėtumams, kurių greičiausiai netrūks kelių šimtų kilometrų žygyje, pasiruošusio keliautojo.
Temos: 1 Islandija
Asmeninio albumo nuotr./Artimiausia Ryčiui – laukinė gamta
Asmeninio albumo nuotr./Artimiausia Ryčiui – laukinė gamta, kuria pasižymi Islandija.

– Ši kelionė – tikrai nebus lengvas pasivaikščiojimas. Per dieną turėsi įveikti maždaug 20 kilometrų, eisi tokiomis vietomis, kur greičiausiai neturėsi jokio ryšio su išoriniu pasauliu. Natūralus klausimas – ar nebaisu?

– Sąlygos tikrai nebus lengvos, juk eisiu ne įprastais keliais, bet, pavyzdžiui, ant sustingusios lavos, smėliu. Taigi, tai bus lėtas ėjimas. Papildomas išbandymas – oro sąlygos, kurios Islandijoje labai permainingos.

Tuo įsitikinau pirmo apsilankymo Islandijoje metu. Vieną rytą vietiniai perspėjo, kad bus lietaus, nors mums atrodė, kad tai neįmanoma – nebuvo jokių debesų. Tačiau dieną iš tiesų lyg iš niekur užėjo liūtis.

Islandijoje net vasarą būna stiprūs vėjai – kai kada gūsiai tokie, kad sunku išstovėti – vėjo greitis – 40 m/s. Tačiau kelionei aš atsakingai ruošiuosi: pasiimsiu reikalingos įrangos, rūbų, jau patobulinau palapinę, kurioje visos kelionės metu ir gyvensiu.

Rugpjūtį Islandijoje oro temperatūra bus apie 10 laipsnių šilumos – jei pasiseks. Man geriau, kai vėsiau. Karščio negaliu pakęsti. Gal atrodau keistuolis, bet virš 25 laipsnių – man jau daug. Keliauti tokiu oru sudėtinga dar ir dėl to, kad reikia pasiimti daug vandens. O kai šalta, problemų kyla nebent naktį – sunku miegoti.

– Kaip bus su maistu? Juk keliaujant pėsčiomis į kuprinę neprisikrausi atsargų visam mėnesiui.

– Minėtos dykumos viduryje yra kelios turistinės trobelės, į kurias pristatomas maistas. Taip ir planuoju daryti – tad kelionės viduryje papildysiu savo kuprinę naujais produktais, kuriuos čia atsisiųsiu. Galbūt čia bus ir interneto ryšys.

– Kaip namiškiai reaguoja į tokią tavo kelionę?

– Jau susitaikė. Nebūsiu be ryšio – turėsiu du telefonus. Tiesa, mobilusis ryšys nėra geras, bet jis veikia visoje Islandijoje.

Anksčiau mama sakydavo, kad nuvarysiu ją į kapus su tokiomis kelionėmis. Dabar jau tik kreivai į tai žiūri, – juokėsi R.Gedvilas.

Galvoju pasiimti ir saulės baterijų kroviklį. Jei pavyks surinkti lėšų prieš kelionę, planuoju nusipirkti palydovinį pranešėją – tai mažas aparatas, kurį paspaudus jis automatiškai išsiunčia pranešimą apie tavo buvimo vietą gelbėtojams arba šeimos nariams.

Savo telefone taip pat turiu programėlę, kurią sukūrė gelbėjimo tarnybos: keliaudamas gali kasdieną siųsti pranešimus apie savo buvimo vietą ir, jei kas nutiktų, gelbėtojai pagal tai lengviau surastų tave. Esu apgalvojęs tokius dalykus.

– Užsiminei apie pinigus. Islandija nėra pigi šalis, o į tokį, kaip tavo žygį išsiruošti greičiausiai reikia nemažai pinigų. Iš kur jie?

– Daug daiktų turiu iš ankstesnių kelionių, tačiau pinigų reikėtų papildomiems dalykams. Todėl ieškau rėmėjų ir netiesioginių kelionės bičiulių. Jie, paaukoję vieną ar kitą sumą, gaus simboliškų padėkų.

Pavyzdžiui, už 10 eurų vaizdingoje vietoje nusifotografuosiu su žmogaus vardu ir pavarde; už 20 eurų atsiųsiu ranka rašytą atvirutę iš vieno Islandijos kaimų/miestelių, kuriuos praeisiu; už 40 eurų atsiųsiu sustingusios lavos gabaliuką ir pan. Daugiau informacijos apie mano kelionę ir galimybę prisidėti prie jos rasite čia.

– Tokią kelionę galima pavadinti „išgyvenimo“. Paprastai į jas leidžiasi vyresni ir labiau patyrę keliautojai. Ar tu pats nesijauti per anksti suplanavęs šį žygį? Ko tikiesi iš jo?

– Bet kokiose kelionėse apie save labai daug sužinai. Ši kelionė bus iššūkis – tiek fizinis, tiek psichologinis. Man labai patinka atšiauri, laukinė gamta – Islandijoje būtent tokią ir rasiu. Noriu pajusti, kad esu absoliučiai priklausomas nuo gamtos.

Be to, tikiuosi, kad savo pavyzdžiu paskatinsiu ir kitus išeiti už savo komforto zonos ribų. Būtent todėl ketinu dalintis kelionės patirtimi visomis įmanomomis priemonėmis. Galbūt net kada nors parašysiu knygą.

Apie tai, kaip sekėsi Islandijoje, R.Gedvilas papasakos ir „Pasaulis kišenėje“ skaitytojams. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas