Informacija parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.
Kuber Pidis, Australija
Šiame miestelyje nuolat gyvena apie 1500 žmonių.
Praėjusiais metais jis atšventė savo šimtąsias įkūrimo metines. Žmonėms tikrai yra ką švęsti, nes gyvenimas Kuber Pidyje nėra lengvas: vidutinė temperatūra vasarą, kuri trunka apie pusmetį, siekia apie 30 laipsnių, neretai – ir 40.
Todėl daugelis gyventojų slepiasi ir gyvena po žeme, specialiai išraustuose urvuose. Galima tik stebėtis, kodėl žmonės neapleidžia šios vietovės. Atsakymą rasti nesunku: Kuber Pidyje išgaunami patys brangiausi ir vertingiausi pasaulyje opalai.
Kandovanas, Iranas
Šio miestelio gyventojai gyvena uoluose išskabtuotuose namuose-urvuose, panašiuose į didelį skruzdėlyną ar termitų buveinę. Kai kurių tokių namų-urvų amžius siekia ir 700 metų. Pirmieji gyventojai čia apsigyveno bėgdami nuo mongolų užkariautojų.
Isertokas, Grenlandija
Arktinis oras Grenlandijos Isertoko miestelyje, kuriame daugiausia gyvena inuitai (eskimai), gyvenimo sąlygas paverčia tikrai ekstremaliomis. Vis dėlto aplinkinės salos, fiordai, įlankos ir dreifuojantys ledo luitai tapo idealiais namais ruonių populiacijai, kurie yra pagrindinis vietinių pragyvenimo šaltinis.
Be kita ko, Isertoko gyventojai, vakariečių vertinimu, būtų laikomi itin turtingais žmonėmis. Deja, jie neturi, kaip ir kur realizuoti savo turto.
Kastelukjas, Italija
Kastelukjas – nedidukas kaimelis, kuriame nuolat gyvena vos apie 150 žmonių. Jis įsikūręs 1452 m aukštyje virš jūros lygio ir tai yra aukščiausia apgyvendinta vietovė visuose Apeninuose. Kaimas įsikūręs Nacionaliniame Sibilinio kalnų parke.
Gyvenvietė yra tokioje vietoje, kad nuolat gali būti užlieta lietaus ir kalnų vandens. Dažniausiai lietaus vanduo iš kalnų nuteka natūraliomis karstinėmis ertmėmis ir kaimelio nepaliečia, bet vienai šių angų užsikimšus gyvenvietė tampa dideliu ežeru.
Aogašima, Japonija
Ne kiekvienas išdrįstų gyventi ugnikalnyje. Tačiau 200 Aogašimos gyventojų turi tam savo priežasčių. Kaimas yra ugnikalnių Aogašimos saloje. Užgesusio ugnikalnio krateryje – itin derlinga žemė, todėl kaimas nuo kranto pamažu vis slinko jo link. Pastarąjį kartą ugnikalnis buvo išsiveržęs XVIII a. pabaigoje.
Huakačina, Peru
Tai žalia oazė tarp dykumų smėlynų Ikos rajone. Ji garsi tarp vadinamųjų smėlialenčių mėgėjų (tai sporto rūšis, kai smėlialente čiuožiama per kopas). Huakačina – dirbtinai pastatytas kurortas, o priežastis, dėl kurios čia gyvena žmonės, labai pragmatiška – didelės pajamos iš turizmo.