Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

8 keisčiausi pasaulio pastatai, kuriuos tikrai verta aplankyti

Pasaulyje yra daugybė įdomių ir keistų pastatų. Važiuojame į Egiptą ir ten žiūrime į senovės žmonių sukonstruotas piramides, lankome apeiginių akmenų paminklą – Stounhendžą. Šį kartą „Pasaulis kišenėje“ ir portalas Travel.ru papasakos jums apie dar 8 įdomius ir keistus žmonių rankomis suręstus pastatus, dėl kurių verta pakoreguoti savo kelionės maršrutą ir planus.
Rubjerg Knude
Rubjerg Knude / Wikimediaorg.com nuotr.

1. Skara Brae
Orknio salos, Škotija

Netoli Škotijos krantų esanačiose salose archeologai neseniai aptiko keistus puikiai išsilaikiusius statinius. Mokslininkai mano, kad ši gyvenvietė priklausė tautelei, gyvenusiai šiose žemėse iki keltų, ir kur kas seniau nei buvo pastatytos Egipto piramidės.

Apie šią kultūrą beveik nieko iki šiol nėra žinoma. Ir tikrai nėra aišku, kas privertė žmones palikti šiuo namus. Nepaisant to, jog šiuose pastatuose niekas negyvena jau kelis tūkstantmečius, jų sienos iki šiol puikiai išlikusios.

Wikimediaorg.com nuotr./Skara Brae
Wikimediaorg.com nuotr./Skara Brae

2.  Kolmanskop Diamond Camp
Griaučių krantas, Namibija

Vietos bušmenų tautos vadina šią Namibijos pakrantę „vieta, kurią Dievas sukūrė, būdamas įsiutęs“, o portugalų kolonizatoriai pakrikštijo šią vietą „Pragaro vartais“.

Pradžioje „Griaučių kranto“ pavadinimas kilo dėl visoje pakrantėje išsibarsčiusių banginių ir kitų jūros gyvūnų griaučių, nuskendusių laivų liekanų ir išmėtytų jūros išplaunamų daiktų, tačiau dabar ten galima aptikti ir apleistų žmonių stovyklaviečių, kuriose kadaise gyveno deimantų ieškotojai.

Wikimediaorg.com nuotr./Kolmannskuppe
Wikimediaorg.com nuotr./Kolmannskuppe

Anot legendos, šachtose dirbę vyrai stovyklas paliko po to, kai 1960-aisiais vienoje deimantų kasykloje jie aptiko keletą kalnakasių lavonų. Jų kaukolės buvo žiauriai sutraiškytos. Žmogžudystės buvo susietos su piktosiomis dvasiomis, su kuriomis nutarta nebesusidėti. Palaipsniui vėjo genamu smėliu ir rastigaliais apnešami namai atrodo paslaptingai ir kiek šiurpokai. Pats saugiausias būdas pasigrožėti kraupia vieta – atvažiuoti į Namibiją ir leistis į safarį, į kurį įtrauktas ir trijų valandų trukmės skrydis virš minėtos pakrantės.

3. Woodchester Mansion
Kotsvoldas, Didžioji Britanija

Kraupios akmeninės gorgulės puošia šio statinio iš medaus kalkakmenio atliekų karnizus. 1873-aisiais, pačiame statybų įkarštyje, namo savininkas mirė, todėl pastatas niekuomet taip ir nebuvo užbaigtas statyti. Antrojo pasaulinio karo metu sąjungininkų kariuomenė naudojo šį namą kaip laikinąjį morgą. Nuo to laiko vietos gyventojai pasakoja kraupias šio namo istorijas, apie jame gyvenančias žuvusiųjų dvasias, apie girdimus garsus, balsus ir žingsnius, o kartais net grojamą čia muziką. Tuo metu, kai netoliese nuo „negerojo namo“ XVI-ojo amžiaus name atsidarė prabangus viešbutis „Ellenborough Park”, pats namas buvo įtrauktas į daugelio ekskursijų programas.

Wikimediaorg.com nuotr./Woodchester Mansion
Wikimediaorg.com nuotr./Woodchester Mansion

4. Therme Vals
Valsas, Šveicarija

Paslaptingus pastatus žmonės statė ne tik senovėje. Aukštai Alpėse, Šveicarijos Graubiundeno kantote, kurio vietos gyventojai šneka itin senovine retoramonų kalba, neseniai buvo pastatyti labai keisti terminiai baseinai. Kurie, be kita ko, net gavo prestižinį architektūrinį apdovanojimą. Sienos iš vietinio kvarcito suformuoja tikrą baseiną – labirintą, visi garsai nuo šių sienų taip „atšoka“, jog staigiai keliauja per visus tunelius, sukurdami paslaptingą akustinį aido efektą, kuris dar ilgai lydi besimaudančius. Kai kurie lankytojai tvirtai tiki, jog prie terminių baseinų statybų prisidėjo ir piktosios dvasios.

Wikimediaorg.com nuotr./Therme Vals
Wikimediaorg.com nuotr./Therme Vals

5. Yaxchilán
Čiapas, Meksika

Usumansitos upės pakrantėje, pasienyje su Gvatemala, miško viduryje galima pamatyti didžiulį, paslaptingą ir itin keistą pastatą – vieną iš didingiausių ir paslaptingiausių visoje Meksikoje. Jo sienos apipintos šimtamečiais vynuogienojais, jo viduje auga ištisos bezdžionių kartos, o pats statinys jau tapo gamtos dalimi. Tyrinėtojai iki šiol ginčijasi dėl jo paskirties. Yra versijų, jog visi šitie kambariai, įmantriai išpuošti dekoratyviomis detalėmis ir vaizdingais pano, viso labo tik menkai išlikusi pompastiško pakabinamo tilto per upę dalis.

Wikimediaorg.com nuotr./Yaxchilan
Wikimediaorg.com nuotr./Yaxchilan

6. Rubjerg Knude švyturys
Hjoringas, Danija

Vietos gyventojai visuomet bijojo ir nepasitikėjo švyturių prižiūrėtojais, manyta, jog saugoti ugnį jiems padėdavusi paslaptinga dvasia. Būtent todėl su kiekvienu tokiu statiniu visada susiję daug legendų. 1900-aisiais danų krante, ant uolėto iškyšulio į jūrą buvo pastatytas Rubjerg Knude švyturys, tačiau po penkiasdešimties metų smėlis ir jūra sunaikino uolienas, todėl greičiausiai, jau artimiausiais metais šis švyturys taps krantų erozijos auka. Švyturys gamtos jėgų naikinamas taip sparčiai, jog vietos gyventojai pradėjo kalbėti apie vikingų paslėptus lobius po kopomis, jų paieškas ir švyturio prakeiksmą. Vietiniai tikina, jog karts nuo karto švyturyje nušvinta šviesa, nors pastatas jau senų seniausiai visiškai nenaudojamas.

Wikimediaorg.com nuotr./Rubjerg Knude avyturys 1912aisiais
Wikimediaorg.com nuotr./Rubjerg Knude švyturys 1912–aisiais

7. Porta Magica
Roma, Italija

Šitų nedidelių durų vidury paprasčiausios sienos Romos Esquilino rajone lengva nepastebėti. Jos liko čia nuo XVII a.  Alchemikas Massimiliano Palombara buvo įsitikinęs, kad gali paversti paprastą geležį į auksą. Kalbama, jog jam vis dėlto tai pavyko, tačiau jis nepanoro dalintis savo receptu su kitais, todėl užšifravęs jį specialiu kodu duryse. Galbūt  jums pavyks atrasti šią stebuklingą formulę?

Wikimediaorg.com nuotr./Porta magica
Wikimediaorg.com nuotr./Porta magica

8. Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia
Ren le Šato, Prancūzija

Šios mažutės bažnyčios, esančios Prancūzijos pietų-rytuose paslaptis daug įdomesnė, nei Dano Brawno romanai.  Vietos gyventojai tikina, jog apie 1900-uosius vietos dvasininkas aptiko senovės krikščionių katarų sektos XI-ajame am. paslėptus lobius. Anot vietos padavimų, šie lobiai buvo pavogti iš Jeruzalės ir jie galėtų atidengti šydą nuo Šventojo Gralio paslapties.

Wikimediaorg.com nuotr./Rennes le Château
Wikimediaorg.com nuotr./Rennes le Château

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos