Keliautojų portalas wildjunket.com pateikia 8 įspūdingiasių gamtos stebuklų sąrašą, sudarytą remiantis keliautojų vertinimais ir įspūdžiais. Verta patikrinti ir įsirašyti į ateinančių kelionių planus. O gal aplankėte ir dar kelis neįtrauktus į šį sąrašą?
1. Didysis barjerinis rifas, Australija
Didžiausia pasaulyje koralinio rifo sistema driekiasi virš 2600 kilometrų ir yra matoma iš kosmoso. Dėl didelės jūrinės gyvybės įvairovės, 1981 m. Didysis barjerinis rifas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Didelę rifo dalį saugo Didžiojo barjerinio rifo parkas, kurio tikslas – mažinti žmonių daromą žalą, kontroliuojant žvejybą ir turizmą.
Geriausias laikas keliauti į Australiją – nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Tuo metu oro temperatūra yra palankiausia keliavimui, o povandeninis pasaulis ypač aktyvus ir gyvybingas.
2. Amazonės atogrąžų miškai, Pietų Amerika
new7wonders.com/Amazonės džiunglės |
Amazonės atogrąžų miškai driekiasi per beveik visą Amazonės baseiną Pietų Amerikoje. Jie, išsišakoję per 8 valstybes, užima apie 5,5 milijonus kvadratinių kilometrų. Tai – be galo įvairios gyvūnijos prieglobstis ir namai vos kelioms beišlikusioms primityvioms žmonių gentims. Amazonės atogrąžų miškai yra didžiausi ir turtingiausi gyvūnijos bei augmenijos rūšimis tropiniai miškai pasaulyje.
Didžioji dalis šių miškų yra Brazilijoje, o Rio de Ženeiras – patogiausia vieta įžengti į džiungles ir pradėti kelionę, kurios metu didžiausią įspūdį paliks pažintys su vietinėmis gentimis bei įdomūs potyriai naktį.
3. Didysis Kanjonas, JAV
B.Tilmantaitės nuotr./Didysis kanjonas |
Stačiabriauniai tarpekliai, išraižyti Kolorado upės Arizonoje – vienas iš labiausiai kvapą gniaužiančių reginių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Didysis kanjonas formavosi daugiau nei du milijardus metų. Jį galima apželgti iš viršaus nuo pietinio krašto, taip pat siūlytina nusileisti žemyn pėstute arba išsinuomojus arklius ar asiliukus.
Vasarą ypač populiarios įvairios pramogos – žygiai ir stovyklavimas, plaukimas plaustais, jodinėjimas, bėgiojimas ir pan. Nacionalinės Geografijos lankytojų centre rasite daug informacijos bei suvenyrų, o IMAX kino teatre nuolat rodomas filmas, pasakojantis Didžiojo Kanjono istoriją.
4. Sacharos dykuma, Šiaurės Afrika
Sachara |
Sachara yra didžiausia pasaulio karštoji dykuma, dengianti virš 9 milijonų kvadratinių kilometrų. Išsidriekusi per kone visą šiaurinę Afriką (Maroką, Egiptą, Sudaną, Čadą bei Alžyrą), ji užima plotą beveik lygų viso Europos žemyno plotui. Milžiniškos smėlio kopos ir uolienų dariniai – kraštovaizdis, paversiantis kelionę mistiška patirtimi. Keliaujant per dykumą galima aplankyti mažus Sacharos kaimelius, taip bent pirštų galais prisiliečiant prie dykumų gyvenimo kultūros.
5. Galapagų salos, Ekvadoras
AP nuotr./Iguana Galapaguose |
Nutolusios per 972 km nuo žemyninio Ekvadoro, Galapagų salos buvo tūkstančius metų nepaliestos žmonių. Dėl to salose gausu unikalios gyvūnijos bei augmenijos, dalis kurios nerandama niekur kitur pasaulyje. Šiame vulkaniniame salyne, sudarytame iš 13 salelių, tiesiog knibždėte knibžda vandens ropliai, milžiniški žemės vėžliai bei smagiosios mėlynakojės varnos. Ten taip pat galima pamatyti ruonių bei pingvinų. Apsilankymas Galapaguose neabejotinai privers pasijusti ypatingai – tai viena iš nedaugelio galimybių pamatyti unikalią gamtos oazę moderniame pasaulyje.
6. Ngorongoro Krateris, Tanzanija
sxc.hu nuotr./Ngorongoro krateris |
Ngorongoro krateris yra plačiai besidriekianti saugoma teritorija, kurioje laukinės gyvūnijos koncentracija yra viena didžiausių Afrikoje. Tai – užuovėja ir prieglobstis tūkstančiams įvairiausių paukščių, liūtų, zebrų, juodųjų raganosių ir t.t., dėl ko ši teritorija dažnai vadinama Afrikos Rojumi. Didžiausias uždaras vulkaninis krateris pasaulyje yra 610 metrų gylio ir 260 kvadratinių kilometrų pločio. Vieninteliai žmonės, kuriems leidžiama gyventi šioje teritorijoje – tenykštė Maasai gentis.
Ngorongo krateris dažniausiai yra lankomas paukščių stebėtojų bei fotografų, taip pat ten populiarūs safari žygiai pėsčiomis.
7. Halong įlanka, Vietnamas
new7wonders.com/Halongo įlanka |
Halong įlanka – išvertus iš vietnamiečių kalbos, Besileidžinčio drakono įlanka – yra UNESCO Pasaulio paveldo sąraše. Joje – tūkstančiai keisčiausių klintinių darinių ir įvairiauisų formų salelių, kylančių iš smaragdo žalumo vandenų. Visa tai palankiai drėgname tropiniame klimate formavosi daugiau nei 20 milijonų metų. Šitokia biologinė įvairovė ir turtingos žemės nenusileidžia kultūriniams ir istoriniams šalies „turtams“. Kelionėse Vietname idealiai persipina abi gijos – gamta bei kultūra ir istorija.
8. Iguazu kriokliai, Pietų Amerika
Iguazu kriokliai Brazilijoje |
Iguazu kriokliai šniokščia tiesiai ant Argentinos-Brazilijos sienos, tarsi atskirdami šias valstybes vieną nuo kitos. Taigi prie krioklių atkeliauti galima ir iš Argentinos, ir iš Brazilijos pusės.
Šie kriokliai dažnai minimi kartu su Niagaros bei Viktorijos kriokliais, tačiau čia atsiveriantys vaizdai – įspūdingesni, o pasivaikščiojimo takai – geriau suprojektuoti. Pavyzdžiui, vadinamojoje Velnio gerklėje, stovėsite pačiame plūstančio vandens viduryje – kriokliai apsups 360 laipsnių kampu.