Daugybę urvų galima apžiūrėti ekskursijų metu, tačiau kaip išsirinkti įdomiausią urvą? Štai 9 magiškiausi urvai po žeme, kuriuos tikrai vertėtų pamatyti.
9. Vaitomo jonvabalių urvas
Vaitomo jonvabalių urvas yra vienas iš stebuklingiausių ir labiausiai užburiančių urvų pasaulyje. Jį galima rasti Vaitome, Naujojoje Zelandijoje. Šiame urve būtina apsilankyti, nes čia aptinkama jonvabalių rūšis, kurią galima pamatyti tik kartą gyvenime. Be to, tai vienas iš labiausiai lankomų urvų pasaulyje. Tam, kad švytintys jonvabaliai išliktų gyvi ir klestėtų, urve stebimas anglies dioksido kiekis, temperatūra ir apsilankančių žmonių skaičius. Ekskursijos metu lankytojai keliauja per tris urvo lygius ir plaukia valtimi, kuriai kelią apšviečia šie nuostabūs padarai.
8. Žydrosios grotos urvas
Lankytojams, mėgstantiems vandenyną ir urvus, puikiai tinka Žydrosios grotos urvas Kapryje, Italijoje. Šis jūrinis urvas yra gerai žinomas Kaprio saloje, nes yra prie jos krantų. Savo pavadinimą urvas gavo dėl skaisčiai žydrai švytinčio vandens, kurį taip nuspalvina prasiskverbianti šviesa. Dienos vidurys laikomas geriausiu metu aplankyti šį urvą, nes tada į jį patenka daugiausiai šviesos.
7. Mamutų urvo nacionalinis parkas
Mamutų urvo nacionalinis parkas yra viena garsiausių ir didžiausių urvų sistemų pasaulyje. Ją galima rasti Kentukio valstijoje, JAV. Tai ilgiausia urvų sistema, kurioje yra keletas skirtingų ir unikalių objektų, pavyzdžiui, „Užšaldytoji Niagra“, „Stambaus žmogaus kančia“ ir „Didžioji alėja“. Siūlomos kelios ekskursijos, kad lankytojai galėtų atrasti ir pasigrožėti visomis šiomis unikaliomis vietomis. Jokiame kitame urve nėra tiek daug praėjimų ir įdomių atkarpų kaip šioje urvų sistemoje.
6. Kristalų urvas
Dar vienas mistiškas ir stebuklų kupinas urvas – Kristalų urvas Čihuahua, Meksikoje. Šis urvas pilnas didžiausių pasaulyje selenito kristalų, siekiančių net 12 metrų. Vienintelė bloga žinia yra ta, kad šiame urve yra beprotiškai sunku apsilankyti. Čia tvyro itin karšta temperatūra, todėl urve niekas negali išbūti be apsauginės įrangos. Net mokslininkai ir tyrėjai su šia įranga urve gali lankytis tik apie 30 minučių.
5. Nendrinės fleitos (Ludi) urvas
Nendrinės fleitos (Ludi) urvas – nuostabi vieta Kinijoje, netoli Guilino miesto centro, kurioje gausu įdomių geografinių ypatybių. Šis urvas dėl savo nuostabių kalkakmenio darinių lankytojus priima jau daugiau kaip 1200 metų. Visame urve yra šimtai stalagmitų ir stalaktitų, kurie puikiai apšviesti, kad lankytojai galėtų mėgautis urvo ramybe ir grožiu. Taip pat palei urvo sienas yra piešinių, datuojamų VIII a. pr. Kr.
4. Fingalo urvas
Škotijos Stafos vulkaninės kilmės saloje dabar yra vienas garsiausių urvų pasaulyje – Fingalo urvas. Jis gerai žinomas dėl keistų šešiakampio formos kolonų, suformuotų iš bazalto. Aukštas įėjimas gali pasirodyti bauginantis, tačiau užtenka vos kelių žingsnių, kad įeitumėte į vidų ir pasimėgautumėte įspūdingais vaizdais, kuriuos lydi į urvo sienas atsimušančių bangų aidas.
3. Puerto Princesos požeminės upės nacionalinis parkas
Kitas nuostabus urvas su požemine upe yra Palavane, Filipinuose. Puerto Princesos požeminės upės nacionalinio parko urvas ne veltui yra vienas iš 7-ių naujųjų gamtos stebuklų. Vienoje iš didžiausių pasaulyje urvo patalpų teka upė, joje galima pamatyti daugybę gyvių. Čia organizuojama ekskursija laivu, kurios metu urvo lankytojai gali nuplaukti iki 4 kilometrų, tačiau dėl deguonies trūkumo toliau tęsti kelionės neįmanoma.
2. Škocjano urvai
Škocjano urvai Divačoje, Slovėnijoje, laikomi vienu svarbiausių gamtos turtų Žemėje. Šioje itin įvairialypėje ekosistemoje gausu gamtos grožio, kurio nerasite niekur kitur. Ekskursijos metu lankytojams bus parodytos visos nuostabios urvo ypatybės, įskaitant upę, krioklius ir natūralius darinius, tokius kaip stalagmitai ir stalaktitai.
1. Eisryzenvelto ledo urvas
Šis šaltas, bet nepamirštamas urvas yra Verfene, Austrijoje. Eisryzenvelto urvas yra didžiausias pasaulyje ledo urvas, tačiau ledu padengtas tik pirmasis jo kilometras. Vėliau jis virsta kalkakmenio urvu. Seniausias ledo sluoksnis yra daugiau nei 1000 metų senumo. Urvas ištisus metus išlieka šaltas, nes per šią vietovę pučia atšiaurus vėjas, kuris palaiko minusinę temperatūrą.