Skelbiama, kad trumpalaikės būstų nuomos platforma leido savo svetainėje nuomoti būstus ir tose valstybėse, kur tokia veikla yra ribojama arba išvis draudžiama.
Tai reiškia, kad atostogautojai patys to ir nežinodami gali pažeisti vietos įstatymus tokiose tarp keliautojų populiariose vietose kaip Niujorkas, Singapūras, Japonija ir Ispanija.
„Airbnb“ leidžia nuomotis kambarius, butus ar namus visame pasaulyje, tačiau pastaraisiais metais sulaukia vis daugiau pasipiktinimo. Vietos gyventojai skundžiasi, kad trumpalaikei nuomai atidavus daug būstų, jų miestuose drastiškai pakilo nuomos kainos. Viešbučiai piktinasi, kad jie stumiami iš rinkos.
Dėl to kai kurios valstybės ar miestai ėmėsi riboti „Airbnb“ veiklą, tačiau pati platforma būstų savininkams ir toliau leidžia siūlyti savo paslaugas, o keliautojams – būstus nuomotis. Jokio įspėjimo apie tai, kad tai pažeidžia įstatymus, nėra.
Britų spauda rašo, kad keliautojams teko susidurti su atvejais, kai atvykę į savo išsinuomotą būstą jie randa plakatus „No Airbnb“, piktus kaimynus ir apsaugos darbuotojus, kurie nori atvykėlius apklausti.
Yra ir atvejų, kai policija keliautojus iškraustė iš išsinuomotų būstų jau šiems apsistojus juose.
„Airbnb“ aiškina, kad dirba su vietos pareigūnais, jog įgyvendintų vietos įstatymus.