Ryškus, raudonas elektrinis „Londonbusas“ pirmą sezoną kursuoja Šventosios gatvėmis. Pasivėžinimas tiek vaikams, tiek suaugusiems kainuoja tris eurus. Didžiuosius Londono autobusus primenantis mažulytis „Londonbusas“ svečius taip pat talpina dviejuose aukštuose. Pirmajame šešis, o antrajame aštuonis žmones. Jo vairuotojas Nojus 15min teigė, jog norinčių pasivažinėti netrūksta. Kelionė nuo kurorto bažnyčios centrine gatve ir atgal trunka apie dešimt minučių.
Plačiau prisistatyti nenorėjęs autobusėlio šeimininkas Romas pasakojo, jog ši transporto priemonė buvo rankomis surinkta ir parkeliavo iš Londono.
„Jis pasikrauna per 5–6 valandas, nuvažiuoja apie 50 km“, – pasakojo Romas, autobusėlį pakraunantis itin paprastai – tiesiog pajungus į rozetę.
„Mėnuo beliko to sezono, paskui dulkys turbūt. Ruduo, šlapia, lyja. Jei būtų Majamis, jei orai leistų...“ – kalbėjo vyras, siūlantis ir daugiau paslaugų kurorto svečiams. Jo rankose – smauglys. Galima įsiamžinti momentinei nuotraukai.
Romo smaugliui jau septyneri metai. Tokios gyvatės gyvena apie 30 metų. Vaikų paklaustas, ką gi jos valgo, vyras pasakoja, jog šis smauglys per tris savaites suėda pora žiurkių.
„O kodėl nesmaugia?“ – klausia vaikai.
„Jis prijaukintas, bet džiunglėse geriau tokio neimti“, – atsako Romas.
Garuojantys spragėsiai
Naujovė šiemet kurorte ir užkandžių mėgėjams. „Eskimo spragėsiai“ siūlo paragauti spragėsių, pamirkytų azote. Šią idėją pajūryje realizavęs Egidijus pirkėjams pasakojo, jog prieš kelerius metus tokie spragėsiai buvo sugalvoti Japonijoje.
„Tai naujovė. Ieškojom, ko nebūtų. Tai vaikams pramoga. Kai nusprendėm, pabandėm, pagalvojau mintyse, kad praeidamas pabandyčiau. Darom!“ – pirkėjams pasakojo vyras.
15min Egidijus sakė, jog tai įprasti įvairiausiais skoniais glazūruoti spragėsiai, prieš patiekiant šaldomi skystam azote.
„Jie būna traškesni, šalti ir rūksta. Labai atraktyvu“, – sakė vyriškis. Tokių spragėsių šį sezoną galima įsigyti Šventojoje ir Palangoje.
Šurmuliuoja mugė
Šį savaitgalį kurorte vyko Jūros ir žvejų šventė. Į kurortą sugužėjo amatininkai iš visos Lietuvos, siūlantys įvairiausių gaminių – provanso stiliaus medinių padėklų, papuošalų, prieskonių, kaukazietiškų skanėstų ir kt. Mugė tęsiama ir sekmadienį.
Vilija iš Ukmergės į mugę atgabeno pačios siūtus naminukus. Į mugę Šventojoje moteris pasakojo atvykusi pirmą kartą ir džiaugėsi sėkme.
„Labai gerai. Mes nematyti, man labai gerai. Poilsį suderinau su darbu. Ne visi patenkinti, bet mugėje prekyba yra arba ne. Čia ne lašiniai – patinka arba ne“, – pasakojo moteris, pati siuvanti naminukus.
Anksčiau darbų mokytoja dirbusi Vilija sako persikėlusi į vienkiemį sumaniusi pomėgį paversti pragyvenimo šaltiniu. Iš kailio ir audinių ji siuva naminukus. Įgudusios rankos ilgai neužtrunka ir vieną tokį kailėtą herojų pasiuva greit.
„Yra kraštai, kur tiki raganom, perka raganas. Kaziuko mugėje buvo perkamiausia ragana. Žmonės sakė, kad per televiziją pasakė, kad jei bus ragana namie – vyras moters kitos tikrai nesusiras. Iššlavė net trijų metų senumo raganas. O naminukas – mano idėja. Tai natūralus lapės kailis, gali būti ir padažytas. Žmonės perka, tiki, kad pildo norus. Ateina ir pasakoja, kaip pirko trys draugės, visos apie dešimt metų gydėsi, norėjo vaikučių susilaukti ir pastojo per metus. Sakė man: „Sakykit ką norit, nei aš, nei vyras ne prie ko“. Tiki, kad jei serga, pagis. Valio, jei taip gaunasi! Minties galia, ko gero”, – šypsosi Vilija.
Vaikams ji šnibžda, kad naminukai saugo jų paslaptis, padeda, kai esi nuliūdęs ar supykęs ir mėgsta pasikalbėjimus, kai esi vienišas.