Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Alternatyvi kelionių Italijoje kryptis: kur pica tikriausia, o istorija – dramatiškiausia

Jau šią savaitę „Ryanair“ pradeda tiesioginius skrydžius iš Kauno į Kampanijos sostinę Neapolį. Nors miestą turi neigiamą reputaciją dėl šiukšlių ar mafijos, iš tiesų Neapolis yra privaloma kryptis kiekvienam gurmanui ir istorijos gerbėjui.
Pompėjoje atkasta virtuvė
Pompėjoje atkasta virtuvė / 123rf.com

Skrydžių grafikas patogus ieškantiems kelionės savaitgaliui. Ketvirtadienį po 17 val. galima išskristi iš Kauno, o atgal į Lietuvą grįžti sekmadienio ryte. Pirmosiomis savaitėmis tokių skrydžių kainos prasideda vos nuo 43 eurų (pavyzdžiui, vasario 1–4 dienomis).

Vėliau kainos auga, tačiau į abi puses dar ir pavasario pradžioje galima suskraidyti mažiau nei už 100 eurų.

„Nėra abejonės, kad Roma ar Venecija yra nuostabūs miestai, neprilygstami meno ir istorijos lopšiai, kuriuose kaskart apsilankęs gali atrasti ką nors nauja ir netikėta, tačiau šiais metais lietuviams norime pristatyti dar menkai pažįstamas, tačiau ne ką mažiau įspūdingas į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas vietoves Pietų Italijoje“, – pranešime spaudai cituojama jau keletą metų iš eilės Italijos stendą parodoje „Adventur“ organizuojančių Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidentė dr. Ieva Gaižutytė.

Parodoje „Adventur“ svečiai iš Italijos ir Italijos ambasadorius išskyrė dvi priežastis, kodėl verta vykti į šį regioną – dėl gastronominių patirčių ir išskirtinių istorinių vietų.

Gastronomijos rojus

Tik trys valandos lėktuve – ir atsidursite modernios picos gimtinėje. Būtent čia XVIII a. iš focaccia duonos atsirado patiekalas, dabar dievinamas visame pasaulyje. Atrodo, jo ingredientai visame pasaulyje tokie patys – pomidorai, bazilikas, mocarela sūris ir šiek tiek alyvuogių aliejaus. Tačiau Neapolyje ji ypatinga. Būtent čia buvo sukurta ir „Margarita“ – legenda pasakoja, kad karalienės Margaritos vizito garbei.

Pauliaus Jurkevičiaus nuotr. /Pica „Margarita“ – viena geriausių Italijoje ir pasaulyje.
Pauliaus Jurkevičiaus nuotr. /Pica „Margarita“ – viena geriausių Italijoje ir pasaulyje.

Italijoje gyvenantis 15min apžvalgininkas, knygų apie Italiją autorius Paulius Jurkevičius yra rašęs, kad daug kas, paragavęs tikros neapolietiškos picos, kuri vadinasi verace pizza napoletana, vėliau stebisi: „Hm, jeigu čia pica, tai kas tada yra valgoma mūsų picerijose?“ Daugiau P.Jurkevičiaus patarimų apie šį miestą skaitykite čia.

Bet Neapolis turi toli gražu ne tik picą – ragaukite pyragėlių sfogliatella, mėgaukitės jūros gėrybėmis valgydami spaghetti alle vongole ar risotto alla pescatora.

Kampanijos regione, Neapolio, Salerno ar kituose regiono miestuose, Italijos ambasada lietuviams turistams siūlo leistis į gastronominius maršrutus. Čia galima pasimėgauti itin aukštos kokybės patiekalais ir susipažinti su regiono kulinarijos tradicijomis, kurios yra laikomos vienomis labiausiai mėgstamų ir rafinuotų Italijoje.

Tragedijos palikimas

Vos keli pasaulio miestai gali varžytis su Neapoliu savo turimais archeologiniais turtais. Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ svečiai iš Italijos kvietė aplankyti bent tris išskirtinius archeologinius parkus.

Pompėjos parkas

123rf.com/Pompėja
123rf.com/Pompėja

Žymiausias kadaise po storu pelenų sluoksniu palaidotas miestas pasaulyje. 79 mūsų eros metais Vezuvijaus ugnikalnis į 20 kilometrų aukštį pradėjo spjaudyti tonas dulkių, aplink save laidyti uolienas ir skandinti viską karštoje lavoje.

Pakilę pelenai dieną pavertė naktimi, o maždaug per parą Pompėją, kurioje gyveno apie 20 tūkst. žmonių, įkalino laike. Po daugelio metų Pompėja buvo iš dalies atkasta ir šiuo metu yra viena iš geriausiai išsilaikiusių senovinių gyvenviečių, kurią kasmet aplanko keli milijonai turistų.

Apie pompėjiečių tuometį gyvenimą byloja archeologų atkasti gyventojų kūnai, jų buities rakandai, drabužiai, gyvūnai, net augalai. Čia rasti įrodymai, kokį aukštą lygį buvo pasiekę miesto architektai bei inžinieriai – vandentiekis čia veikė ne tik miesto baseinuose, pirtyse ir fontanuose, bet ir paprastuose namuose. Pompėjoje klestėjo prekyba ir paslaugų verslas: veikė parduotuvės, kepyklos, viešosios skalbyklos, restoranai ir užeigos, viešbutis, teatrai ir amfiteatras.

Archeologinis Herkulaniumo parkas

123rf.com/Herkulaniumas
123rf.com/Herkulaniumas

Pompėją žino visi, tačiau netoli jos yra ir tokio paties likimo sulaukęs Herkulaniumo miestas. Būtent jame buvo rasti pirmieji po ugnikalnio išsiveržimo išlikę žmonių griaučiai, kurie leido archeologams pasinerti į tolesnius tyrimus.

Herkulaniumas buvo turtingesnis nei Pompėja. Nors jis mažesnis nei Pompėja, bet jo namai – prabangesni, mozaikos – įspūdingesnės, o ir viskas yra išsilaikę geriau. Vezuvijui pradėjus spjaudyti pelenus, jo galybę pirmiau patyrė Pompėja. Kadangi vėjas nuo ugnikalnio pūtė į jos pusę, didžioji dalis pelenų nugulė ant jos. Daug namų stogų neatlaikė milžiniško svorio ir griuvo. O Herkulaniumą gamtos galybė pasiekė kiek vėliau – pelenai čia krito lėčiau ir palaipsniui palaidojo namus su žmonėmis, baldais ir net maistu.

Paestum archeologinis parkas

123rf.com/Paestum parkas
123rf.com/Paestum parkas

Paestum archeologinis parkas nuostabioje Čilento vietovėje garsėja visame pasaulyje itin gerai išsilaikiusiomis trimis graikų šventyklomis dar nuo tų laikų, kai šis miestas buvo vienas pagrindinių Graikijos Imperijos Viduržemio jūros regiono prekybos centrų.

„Galbūt kiek mažiau pažįstamas, tačiau neabejotinai vertas apsilankymo“, – apie vieną geriausiai Italijoje išsaugotų parkų sakė Italijos ambasadorius Francesco Fransoni. Jis tikrai sužavės savo trijų graikiškų šventyklų elegancija ir gracingumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai