Ant Everesto susidarė alpinistų eilė, žuvo dar du žmonės

Prie Everesto viršūnės susidarė didžiulė alpinistų eilė, o ekspedicijų organizatoriai ketvirtadienį pranešė, kad ant aukščiausio pasaulio kalno žuvo dar du žmonės.
Eilė prie Everesto viršūnės
Eilė prie Everesto viršūnės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugiau kaip 200 alpinistų trečiadienį pasinaudojo geru oru ir ėmė kopti į kalną iš Nepalo ir Kinijos pusių, tačiau komandoms teko po kelias valandas laukti eilėse, kad galėtų įkopti į viršūnę, o tai savo ruožtu reiškė nušalimų ir kalnų ligos riziką.

Tai buvo viena intensyviausių dienų ant 8 848 m kalno.

Naujausios aukos yra amerikietis ir indė, pranešė jų ekspedicijų organizatoriai.

55 metų Donaldas Lynnas Cashas trečiadienį fotografuodamas ant viršūnės susmuko, o jo bendraamžė Anjali Kulkarni mirė jau pakeliui nuo viršūnės.

A.Kulkarni ekspedicijos organizatoriai „Arun Treks“ sakė, kad dėl intensyvaus alpinistų judėjimo prie viršūnės ji vėlavo nusileisti ir dėl to mirė.

„Ji turėjo ilgai laukti, kol galėjo pasiekti viršūnę ir nusileisti, – sakė Thupdenas Sherpa. – Ji negalėjo nusileisti pati ir mirė vedliams šerpams ją nunešus.“

Pasangas Tenje Sherpa iš „Pioneer Adventure“ naujienų agentūrai AFP sakė, kad D.L.Cashas susmuko viršūnėje ir mirė visai netoli jos, vedliams nešant jį žemyn.

Šį sezoną ant Everesto jau žuvo keturi žmonės. Praėjusią savaitę žuvo indų alpinistas, be to, žuvusiu laikomas vienas airių alpinistas, kuris netoli viršūnės paslydo ir nukrito.

Nuo 1953 metų, kai į Everestą pirmieji įkopė Edmundas Hillary ir Tenzingas Norgay, alpinizmas Nepale tapo pelningu verslu.

„Scanpix“/AP nuotr./Kopimas į Everestą
„Scanpix“/AP nuotr./Kopimas į Everestą

Ši Himalajų valstybė 2019-ųjų pavasario kopimo sezonui išdavė rekordiškai daug leidimų po 11 tūkst. dolerių (9,8 tūkst. eurų) – 381, todėl buvo baiminamasi sangrūdų pakeliui į viršūnę, jei dėl prasto oro sumažės kopti tinkamų dienų.

Daugumą alpinistų, kopiančių į Everestą, lydi po vedlį nepalietį ir tai reiškia, kad artimiausiomis savaitėmis į viršūnę keliaus daugiau kaip 750 žmonių.

Dar mažiausiai 140 alpinistų buvo išduoti leidimai kopti į Everestą iš šiaurinės, Tibeto pusės, nurodo ekspedicijų operatoriai. Per visus praėjusius metus į Everestą įkopė 807 žmonės ir tai buvo rekordinis skaičius, bet šiemet jis gali būti viršytas.

Šiuo metu yra kopimo į daug Himalajų kalnų, tarp jų Everestą, pikas. Palankios oro sąlygos kopimui būna nuo balandžio pabaigos iki gegužės pabaigos.

Šį sezoną ant kitų Himalajų kalnų, aukštesnių nei 8 tūkst. m, jau žuvo mažiausiai šeši kiti alpinistai iš užsienio. Dar du yra dingę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos