Veisiejų regioninis parkas, dar vadinamas Pietų Lietuvos Venecija, garsėja savo persipynusiais ežerais – Ančia, Verniejumi ir Snaigynu, Šlavantu ir Šlavantėliu. Šio krašto žmonių gyvenimas glaudžiai susijęs su vietos gamta. Ežerai ( jų parke net 37!) ir miškai maitino ne vieną gyventojų kartą Veisiejų krašte.
Veisiejų regioninio parko lankytojų centras įsikūręs buvusio Veisiejų dvaro dešiniajame fligelyje. Dvaras statytas XVIII amžiaus viduryje tuometinio Veisiejų savininko, Lietuvos didžiojo etmono Mykolo Masalskio pastangomis.
Neseniai fligelis prikeltas naujam gyvenimui pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“.
Čia įsikūrė Veisiejų regioninio parko direkcija ir Lankytojų centras. Pasak jo atstovų, įrenginėjant naują ekspoziciją, pastato paskirtis ir istorija diktavo erdvės formavimo principus – kuo mažiau keisti patalpų struktūrą, neperkrauti erdvės eksponatais, santūriai įsilieti į aplinką.
Dzūkija nuo seno garsėja svetingais žmonėmis ir tradiciniais amatais. Tad austų juostų motyvas lydės lankytoją nuo pat ekspozicijos pradžios iki pabaigos.
Ekspozicijos ,,Gyvenimas tarp vandenų" erdvėse pristatoma bendroji regioninio parko informacija, kalvotasis Šlavantų kraštas, Ančios kraštovaizdis, ežeringosios Kapčiamiesčio ir Veisiejų apylinkės, istorinė, gamtinė, kultūrinė ir turistinė informacija.
Čia sužinosite kokiais maršrutais galima keliauti pėsčiomis, dviračiai ar baidarėmis.
Ekspozicijoje labai įdomiai pristatomas Ančios ežeras – didžiausias regioninio parko teritorijoje esantis ežeras, užimantis 490 ha plotą. Jo aplinkinis kraštovaizdis yra viena iš raiškiausių Veisiejų regioninio parko vertybių.
Ežerą supa plati ledyninių upių suplauta lyguma, dviejų – keturių metrų aukščio kopomis.
Lankytojams skirtoje ekspozicijoje išsamiai pristatomas Veisiejų regioninis parkas, kuriame yra daug nepakartojamų gamtos kampelių. Šis parkas – tai gražūs Dzūkijos pušynai, ledynmečio paliktų melsvų ežerokšnių virtinė, smulkūs upeliai, pelkės, smėlingos dirvos su banguojančiomis kalvomis, nuo kurių atsiveria gražiausieji Veisiejų išskirtinumą pabrėžiantys reginiai.
Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad turistai vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir patys atrasti šio krašto gamtos lobius.