Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Apie įžadus ir meilę – atvira Jūrų muziejaus ekspozicija Klaipėdoje

Lietuvos jūrų muziejus plečia savo erdves ne tik Smiltynėje. Praeitą savaitę atidaryta nemokama, atviros prieigos erdvė Klaipėdoje, prie burlaivio „Meriadianas“. Čia pastatytas subtiliai dekoruotas 20 pėdų jūrinis konteineris, kuriame pristatoma edukacinė meno platforma „Susižadėję su jūra“.
Jūrų muziejus keliasi į Klaipėdos centrą.
Jūrų muziejus keliasi į Klaipėdos centrą. / Jūrų muziejaus nuotr.

Joje – unikalus tiek savo išvaizda, tiek savo istorija muziejaus eksponatas – Venecijos dožų galeros „Bucentauro“ modelis. Tai laivų modelių meistro Vladimiro Volokanavo darbas, sudarytas daugiau nei iš 2000 detalių. Tokiu laivu 1311-1789 metais kasmet Dangun Įžengimo dieną Venecijos valdovai plaukdavo susižieduoti su jūra, simboliškai mesdami į ją auksinį žiedą ir pademonstruodami jūros priklausymą Venecijai. Istorinio „Bucentauro“ liekanos saugojamos „Civico Corrrer“ muziejuje Venecijoje.

Klaipėdoje „Bucentauro“ istoriją interpretuoja videomenininkas Rimas Sakalauskas. Šis jaunas menininkas už vaizdo projekcijas spektakliams apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi”, sėkmingai dirba su garsiausiais Lietuvos teatro režisieriais: Oskaru Koršunovu, Gintaru Varnu, Artūru Areima ir kt. Menininką kviečiasi įvairūs muzikos ir menų festivaliai, jis rengia 3D projekcijos projektus ant įvairių daiktų paviršių ar net pastatų. „Bucentauro“ projektą Rimas Sakalauskas kūrė kartu su kompozitoriumi Mykolu Natalevičiumi, su kuriuo jį sieja ne vienas bendras darbas.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, šiuokart istorija bandoma perteikti meno kalba.

„Rimas Sakalauskas sukūrė įtraukiantį, intriguojantį, įspūdingą, asociatyvinį pasakojimą, – sakė muziejaus direktorė. – Jame nėra konkretybių. Yra nuotaika, mintis, filosofija“.

Rimas Sakalauskas sužadėtuvių su jūra temą atskleidžia trimate vaizdo instaliacija, kurioje, autorius teigimu, jis atlieka „estetišką „Bucentauro“ skrodimą“. Ir kviečia į mistifikuotą kelionę laiku.

Meninę platformą papildo Jūrų muziejaus edukacinė veikla. Lankytojai ne tik supažindinami su Venecijos susižadėjimo su jūra apeigomis, bet ir kuriamos naujos – mūsų sužadėtuvių su jūra tradicijos. „Įžadų jūroj“ knygoje užrašomos lankytojų mintys, atsiminimai, įspūdžiai iš įvykių, paskatinusių įsimylėti, o gal net įsipareigoti jūrai. Taip pat planuojamos teminės savaitės, skirtos pačioms įvairiausioms tikslinėms grupėms, bandant sutelkti kuo daugiau skirtingų meno šakų atstovus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?