Pato Novoa/ Flickr.com/creativecommons nuotr./Robinzono Kruzo sala laukia nuotykių ir istorinių laikų ieškotojų |
Priklauso Robinzono Kruzo sala Čilei ir įeina ji į Chuano Fernandeso salyną. Joje gyvena apie 500 žmonių, vienintelė gyvenvietė – San Chuan Bautista. Pagrindinis vietinių gyventojų verslas – žvejyba. Su žemynu susisiekiama laivu ir lėktuvu.
Turistai į salą skraidinami „ATA Aerolineas“ lėktuvais du tris kartus per savaitę iš Santjago miesto.
Pati sala yra vulkaninės kilmės, izoliuota nuo žemyno, yra daug endeminių augalų ir gyvūnų, dėl to labai vertinga mokslo požiūriu. O pastaraisiais metais į ją užklysta vis daugiau keliautojų ir turistų.
Wikimedia.org nuotr./Robinzono Kruzo slaa laukia nuotykių ir istorinių laikų ieškotojų |
Chuano Fernandeso salyną 1574 m. lapkričio 22 d. atrado ispanų keliautojas Chuanas Fernandesas, iškrypęs iš kurso plaukdamas tarp Peru ir Valparaiso. Jis salas įvardino Más Afuera, Más a Tierra ir Islote de Santa Clara.
XVII-XVIII a. Chuano Fernandeso salose slapstydavosi piratai, 1704–1709 m. čia buvo išsodintas ir vienas gyveno piratas Aleksandras Selkirkas. Manoma, kad jo istorija įkvėpė Danielį Defo parašyti „Robinzoną Kruzą“. XIX a. salose darbavosi ruonių medžiotojai.
1966 m. Čilė, siekdama pritraukti į sala turistų, dvi pagrindines salas pavadino A. Selkirko ir Robinzono Kruzo vardais. 2010 m. salos nukentėjo nuo Čilės žemės drebėjimo sukelto cunamio, čia nusinešusio 8 gyvybes.