Tačiau įmonė buvo tučtuojau sukritikuota už tai, kad naują apribojimą, kuris atitinka Prancūzijos sostinėje taikomą įstatymuose nustatytą ribą, nusprendė taikyti tik miesto centre, o ne visame mieste.
Priemonė bus taikoma keturiuose centriniuose Paryžiaus rajonuose, „kurie per kelis dešimtmečius patyrė turizmo ir prekybos spaudimą ir drauge susidūrė su ypač dideliu būsto trūkumu“, pareiškė „Airbnb“.
„Tai neįtikėtina, – agentūrai AFP pareiškė Paryžiaus merijos pareigūnas Ianas Brossat. – Tai reiškia, kad „Airbnb“ nevykdys įstatymo“ kituose miesto rajonuose.
Paryžius yra viena pagrindinių „Airbnb“ rinkų – platformoje siūloma nuomotis maždaug 65 tūkst. būstų. Dar 35 tūkst. būstų siūlomi panašiose elektroninėse platformose.
Ypač daug turistų sulaukiantis Paryžius yra nustatęs apribojimus trumpalaikei butų ir kambarių nuomai, nes šie būstai konkuruoja su viešbučiais ir skatina spekuliacijas nekilnojamuoju turtu. Be to, dėl jų mažėja gyventojams prieinamo būsto pasiūla.
Nuo gruodžio 1 dienos kiekvienas asmuo, norintis per elektroninę platformą nuomoti savo butą Paryžiuje, turės gauti registracijos numerį.
2008 metais įkurta „Airbnb“ siūlo trumpalaikę įvairių būstų, įskaitant atskirus kambarius ir individualius namus, nuomą 65 tūkst. miestų 191 šalyje.
„Airbnb“ susiduria su problemomis ne tik Paryžiuje. Berlyne turistams yra draudžiama išsinuomoti visą butą – trumpalaikei nuomai jie gali gauti tik kambarį. Visgi vienas berlynietis kreipėsi į teismą dėl teisės išnuomoti visą būstą. Bylą Berlyno administraciniame teisme jis laimėjo ir dabar 182 dienas per metus jis gali išnuomoti visą savo būstą. Tai reiškia, kad ir kiti miesto gyventojai gali gauti tokius leidimus.
Apribojimai norintiems išnuomoti savo būstus per „Airbnb“ yra atsiradę ir Barselonoje, Londone, Amsterdame, Vankuveryje bei kitur.