Turizmo bumas, kuris išgelbėjo Islandiją iš ekonominės krizės, lėtėja. Tą rodo šiemet paskelbti Islandijos turizmo departamento skaičiai. 2018 m. šalį aplankė 2,3 mln. turistų – 5,5 proc. daugiau nei 2017-aisiais.
Žvelgiant tik į šiuos skaičius, jie atrodo stipriai. Tačiau įvertinus ankstesnių metų tendencijas matosi, kad keliautojų srauto augimas lėtėja. 2016 m. jis augo 39 proc., 2017 m. – 24 proc.
Turizmo statistika patvirtina ir „Arion Bank“ spalį skelbtos ataskaitos išvadas. „Turizmas Islandijoje: švelnus nusileidimas ar tėškimasis?“ prognozuota, kad dramatiškai sulėtės augimas. Tokios išvados darytos įvertinus oro linijų veiklos apkrovimą, kylančias kainas Islandijoje. Prognozuojama, kad 2021 turistų augimas sieks vos 2-3 proc.
Ataskaitoje pažymima, kad prie itin spartaus keliautojų skaičiaus augimo daug prisidėjo tai, jog avialinijos ilgą laiką sugebėjo išlaikyti žemas bilietų kainas, nors naftos kaina ir kilo. Išlaikyti tokias kainas ilguoju laikotarpiu neįmanoma – ilgainiui bilietai turės brangti. Tai tikrai atsilieps turizmui, ypač dėl to, kad Islandija jau ir taip yra brangi šalis daugeliui keliautojų.
Kita problema – viešbučių trūkumas. Nespėjama statyti tiek viešbučių, kad patenkintų keliautojų srautus, tad nakvynės kainos šalyje nuolat auga. Kai išlaidos didėja, keliautojai paprastai į tai reaguoja trumpindami savo kelionę.