Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar norėtumėte keliauti lėktuvo krovinių skyriuje? Prasideda netikėtas COVID-19 poveikis aviacijai

COVID-19 pandemija sujaukė jūsų atostogų planus, ir tai nėra gerai. Tačiau tai – tik menkas trukdis palyginus su tuo, ką patiria transporto pramonė. Net ir pasibaigus suvaržymams žmonės tikrai nepuls keliauti, todėl oro linijoms teks ieškoti kitų būtų užsidirbti ir išsilaikyti.
HAECO krovinių moduliai salone su keleivinėmis sėdynėmis
HAECO krovinių moduliai salone su keleivinėmis sėdynėmis / „HAECO Cabin Solutions“ iliustr.

Vienas iš tokių būdų – didesnis krovinių skaičius. Vienas kitas pašto siuntos maišas bagažo skyriuje kartais pasitaiko ir dabar. Tačiau ateityje ir keleiviai turės dalintis salonu su kroviniais. Toks kombinuotas sprendimas leis oro linijoms vienu kartu pergabenti daugiau krovinių ir išlaikyti įperkamas bilietų kainas.

O įperkamos jos būti privalo, nes kaina priklauso nuo paklausos. Oro uostuose pečiais trinasi žmonės iš skirtingų pasaulio kraštų. Nemaža dalis tų kraštų nuo COVID-19 kenčia gerokai labiau nei mes. Prie to pridėkite ekonominę krizę ar bent jau jos baimę ir lengvai suprasite, kodėl oro linijos nesitiki greito keleivių srauto augimo.

Oro linijos jau dabar savo keleivinius lėktuvus verčia krovininiais. Tiesa, tik laikinai – kartais krovinių (dažniausiai – medicininių apsaugos priemonių) dėžės gula ant sėdynių. Tačiau ateityje dalis sėdynių gali būti pašalinta, kad vietoje jų atsirastų didesni specialiai kroviniams pritaikyti moduliai.

Šiaurės Karolinoje, JAV, įsikūrusi bendrovė „HAECO Cabin Solutions“ vos per mėnesį parengė tokį kombinuotų kelionių sprendimą. Tai – krovininiai moduliai, kuriuos galima pritvirtinti prie įprastų keleivinių sėdynių tvirtinimo taškų. Tiesą sakant HAECO pristatė keturis išradimus – vieni montuojami vietoje sėdynių, kiti – ant jų. HAECO moduliai montuojami be jokių specialių įrankių ar inžinerijos žinių. Ir, žinoma, nereikia papildomų laikiklių ar kitų orlaivio salono pakeitimų.

HAECO moduliai gali būti naudojami dabar, kai keleivių nėra apskritai, bet jie taip pat pravers ir tada, kai keleivių srautai ims augti. Jie tinka ir siauro, ir plataus fiuzeliažo orlaiviams. Patys moduliai yra pritaikyti ne tik prie salono matmenų ir sėdynių tvirtinimo taškų, bet ir prie įėjimo į salonus. Oro linijos uždirba iš greičio – kroviniai turi būti pakraunami kiek įmanoma greičiau, todėl patys moduliai turi lengvai tilpti pro keleiviams skirtas duris.

Ar tai išgelbės oro linijas? Sunku pasakyti. Priklauso nuo to, kaip jos gebės prisitaikyti, surasti keleivių ir krovinių. Nors tai mažai tikėtina, aviacijos saugumo institucijos taip pat gali paprieštarauti tokiam keleivių ir krovinių maišymui salonuose. Ir, žinoma, visada gali atsirasti keleivių, kuriems nepatiks dalintis salonu su knygomis, vaistais, automobilių dalimis ir dar bala žino ką jūs perkate internetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų