Ar saugu skristi į Ispaniją? Naujausios žinios apie situaciją ten ir saviizoliaciją

Ispanijoje birželio pabaigoje atlaisvinus karantino taisykles, užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičius staiga vėl išaugo. Kai kurie regionai buvo priversti jau grąžinti kai kurias saugumo priemones. Plačiau, kokia situacija dabar Ispanijoje, aiškina inews.co.uk.
Paplūdimys Ispanijoje
Paplūdimys Ispanijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Katalonijos ir Aragono regionai Ispanijos rytuose šiuo metu atrodo prasčiausiai. Žmonėms Barselonoje yra rekomenduota likti namuose. Užfiksuota daugiau nei 200 naujų viruso židinių, daugiausiai – šiuose regionuose.

COVID-19 atvejų skaičius per mažiau nei mėnesį patrigubėjo. Birželio pabaigoje buvo fiksuojama vos 8 atvejai 100-ui tūkst. gyventojų, tačiau trečiadienio duomenimis skaičius siekė jau 27.

„Kur priemonės buvo sušvelnintos, ten atsirado židinių, – „Reuters“ sakė sveikatos ministras Salvadoras Illa. – Kalbame apie giminės susitikimus ir vietas, siejamas su naktiniu gyvenimu.“

Ar grąžinamas karantinas?

Kol kas nėra žinių, kad visa Ispanija grįžtų į griežtą karantiną. Visgi priemonių gali būti imtasi. Pavyzdžiui, Katalonijos mieste Ljeidoje yra grąžinti žmonių judėjimo apribojimai.

Barselonoje paskelbta rekomendacija kiek įmanoma daugiau likti namuose, o juos palikti tik dėl būtinų prekių įsigijimo arba dėl sveikatos priežasčių. Visgi tai kol kas yra tik rekomendacija.

Sporto salės ir kino teatrai yra uždaryti, tačiau barai, restoranai priima klientus, nors jų srautą turėjo susimažinti 50 proc.

Katalonijos vyriausybės atstovė spaudai Meritxell Budo aiškino: „Prašome piliečių nepalikti namų, nebent tai išties būtina. Taip pat raginame žmones nevykti į kitus savo namus šį savaitgalį. Esame priversti žengti šį žingsnį atgal. Raginame žmones imtis maksimalaus atsargumo ir nebeatsipalaiduoti taip, kaip pastarąsias kelias savaites“.

Nepaisant rekomendacijų, žmonės keliauja į paplūdimius pasimėgauti vasaros orais, temperatūrai siekiant 30 laipsnių.

Nemažai Ispanijos vietų kaukės vėl viešose vietose padarytos privalomomis – už jų nedėvėjimą grasinama baudomis.

Sunkiai sekasi ir poilsiautojų pamėgtoms Ispanijos saloms, tokioms kaip Maljorka. Ją užplūdus britų ir vokiečių atostogautojams, pareigūnai netgi uždarė kelias barų gatves, kurios yra populiarios tarp smarkiai geriančių turistų.

Vietos žiniasklaida piktinosi, kad lėbaujančių turistų vaizdai -„chaosas“, o viskas atrodo „taip, tarsi niekas niekada nebūtų girdėjęs apie koronaviruso pandemiją“.

Ispanijos valdžia gali grąžinti ir daugiau saugumo priemonių, jeigu situacija blogės.

Ar reikės izoliuotis grįžus?

Ispanijoje nuo pandemijos pradžios užfiksuota 266 tūkst. COVID-19 atvejų ir apie 28,4 tūkst. mirčių.

Lietuviai gali be suvaržymų keliauti į šalį, grįžus jiems dar liepos pradžioje nereikėjo izoliuotis. Tačiau situacija pastarosiomis savaitėms sparčiai blogėja, tad tikriausiai nuo kitos savaitės grįžusiems bus privaloma 2 savaičių saviizoliacija. Šią savaitę grįžtantiems izoliacija yra dar tik rekomenduojama.

Šiuo metu į koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) labiausiai paveiktų šalių sąrašą įtraukiamos valstybės, kuriose sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, sergamumo rodiklis Ispanijoje pastarosiomis dienomis sparčiai augo ir liepos 22 d. pasiekė 29,1. Kiekvienos dienos statistika skelbiama čia.

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį. Šiuo metu sąraše yra 64 valstybės, tarp kurių – Baltarusija, Bulgarija, Izraelis, JAV, Jungtiniai Arabų Emyratai, Juodkalnija, Kroatija, Seišeliai, Švedija ir kitos šalys.

Be to, žmonėms, kurie į koronaviruso paveiktą šalį išvyksta ne darbo tikslais, nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai privalomai saviizoliacijai, trečiadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Griežtesne tvarka norime paskatinti Lietuvos gyventojus atostogų kryptis rinktis atsakingai. Tikimės užbėgti už akių galimam piktnaudžiavimui, kai atostogų sezonu žmonės išvyksta į šalį, kuri jau įtraukta į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, o grįžę atostogas „prasitęsia“ gaudami nedarbingumo pažymėjimą ir ligos išmoką“, – pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų