Parga, Graikija
„Lonely Planet“ apibūdina Pargą, esančią Graikijos žemyno šiaurės vakaruose, kaip tobulą paplūdimio miestą, kuris yra neabejotino grožio. Kelionių vadove aiškinama, kad šiame gražiame pajūrio miestelyje yra „skaidri turkio spalvos įlanka, kurią skalauja salelės“ ir „daugybė pakrantės tavernų ir barų“.
Niukvėjus (New Quay), Kardigano įlanka, Velsas
Šis vaizdingas pajūrio miestelis savo gyvenimą pradėjo kaip žvejybos uostas. Cardigan-Bay.com paaiškina: „Šiandien nedideli vietiniai žvejybos ir pramoginiai laivai vis dar atplaukia ir išplaukia į apsaugotą įlanką. Naujosios įlankos paplūdimiai driekiasi auksiniu lanku aplink įlanką ir puikiai tinka poilsiui bei pasivaikščiojimams prie jūros. Įlankoje nuolat galima pamatyti plaukiojančius ir nardančius delfinus, kurie seka skumbrių būrius“.
Sen Žan de Liuzas, Prancūzija
Spalvingas pajūrio miestelis Sen Žan de Liuzas (Saint Jean de Luz) yra netoli Prancūzijos sienos su Ispanija. „Brittany Ferries“ jį apibūdina kaip gražų miestelį su ryškiu baskų identitetu ir priduria, kad Sen Žan de Liuzas taip pat turi puikius paplūdimius.
Ulcinis, Juodkalnija
Vienas seniausių Adrijos jūros pakrantės miestų Ulcinj, anot kelionių gidų, turi labai ilgus ir gražius paplūdimius su smulkiu smėliu ir pasižymi švelniu pajūrio klimatu.
Kòvas, Korko uostas, Airija
Kovas (Cobh) pirmiausia žinomas kaip paskutinis 1912 m. „Titaniko“ įplaukimo uostas. Nepaisant šios liūdnos istorijos, miestas yra stulbinanti vieta atostogoms, aiškina „Visit Cobh“. Turizmo taryba teigia, kad Kovas yra kupinas istorijos ir neabejotinai nuostabus.
Kudijeras, Ispanija
„Lonely Planet“ teigia, kad Kudijeras (Cudillero) yra „vaizdingiausia“ vieta šalies šiaurinėje Astūrijos pakrantėje. Kelionių vadovas priduria: „Namai, nudažyti vaivorykštinėmis pastelinėmis spalvomis, krenta žemyn į mažytį uostą siauroje įlankoje“.
Koljūras, Prancūzija
„Visit Collioure“ teigia, kad Koljūras yra „idiliškas perlas“. Šis gražus pajūrio miestelis įkvėpė daugelį menininkų, tarp jų Pikaso ir Matisą.
Marstrandas, Švedija
Vakarų Švedijos turizmo departamentas Marstrando salos miestą, įkurtą XIII amžiuje, apibūdina kaip buriavimo ir plaukimo prieglobstį, kuriame yra nuostabūs rajonai ir gatvės be automobilių.
Gytheio, Peloponesas, Graikija
Gytheio pavadinimas išvertus reiškia „Dievų žemė“, ir ji tikrai yra dangiška. Kelionių gidas jį apibūdina kaip žavų, gyvybingą miestelį su daugybe gražių neoklasicistinių pastatų ir salos atmosfera, nors jis yra žemyninėje dalyje.
Manarola, Italija
Manarola – tobulas kaip iš atviruko miestelis Italijos Rivjeroje. Jis spinduliuoja žavesiu nuo gražaus mažo uosto iki pastelinių spalvų pastatų, išskaptuotų uolose.
Trogiras, Adrijos pakrantė, Kroatija
Trogiras yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą ir, pasak „Lonely Planet“, nuostabus. Jis įsikūręs tarp viduramžių sienų mažytėje saloje, kuri tiltais sujungta su žemynine dalimi ir kur kas didesne Čiovo sala.
Roskofas, Prancūzija
„Bretanės turizmas“ teigia, kad Roskofas niekada nesiliauja žavėjęs lankytojus, ir priduria, kad šiame nedideliame charakteringame miestelyje yra patrauklūs, gausiai dekoruoti namai, kadaise priklausę laivų savininkams, puošni gotikinio stiliaus bažnyčia ir dar daugiau.
Obanas, Škotijos vakarinė pakrantė
Obanas vadinamas Škotijos jūros gėrybių sostine ir, kaip rašo „Lonely Planet“, yra pagrindiniai vartai į daugelį Hebridų salų. Lonely Planet priduria, kad ši vieta yra tikrai magiška. Šioje nuotraukoje matomas apskritas akmeninis statinys, iš kurio atsiveria miesto panorama, yra 1890 m. pastatytas McCaig's Tower – Viktorijos laikų beprotiškas statinys.
Azenhas do Mar, Portugalija
Į šiaurę nuo Lisabonos esantis Azenhas do Mar yra vienas iš labiausiai pamėgtų Portugalijos pajūrio miestelių. Sintros Portugalijos turizmo vadove rašoma, kad ši graži pajūrio vietovė yra „tiesiogine prasme uolos, balti namai krenta į Atlanto vandenyną ir sukuria vaizdingą peizažą, kuris XX a. viduryje įkvėpė dailininkus ir puošė atvirukus“.