„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pažinkime Lietuvą: iš Šilutės į Nidą – vandens keliu per marias

Poilsiautojai daugelį metų į Nidą vyksta tradiciniu maršrutu iš perkėlos Klaipėdoje. Šiais metais atraskite naują vandens kelią – palikite automobilį Šilutėje ir plaukite keltu „Kuršių deltos ekspresas“. „Taip greičiau ir įdomiau“, – sako Rimgaudas Višinskas, įmonės „Kintai“ generalinis direktorius. Iš tiesų, besižvalgydami į vaizdingas pakrantes, jau laive pajusite, kad prasideda jūsų atostogos.
Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias
Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias / Partnerio nuotr.

Alternatyva senam maršrutui

Keltas „Kuršių deltos ekspresas“ unikaliu maršrutu iš Šilutės į Nidą kursuoja jau ketvirtą sezoną. „Žmonėms, kurie kelis dešimtmečius buvo įpratę keltis į Neringą iš Klaipėdos į Smiltynę ir toliau važiuoti automobiliu, norime pasiūlyti alternatyvą vandens keliu. Šis keltas patogus tiems, kurie nenori stovėti eilėje perkėloje ir mokėti šiemet iki 30 eurų išaugusio ekologinio mokesčio. Kiekvieną vasarą Nida dūsta nuo automobilių pertekliaus, todėl geriau atvykti į Šilutę ir palikti automobilį nemokamoje aikštelėje – taip sumažinsite kurorto taršą“, – teigia R.Višinskas.

Partnerio nuotr./Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias
Partnerio nuotr./Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias

Kelto „Kuršių deltos ekspresas“ maršrutas ypač patogus žmonėms, keliaujantiems iš pietinės Lietuvos pusės. „Jei atvažiuojate iš Tauragės, galite iš karto keltis iš Šilutės į Nidą, nereikia sukti papildomo lanko į Klaipėdą. Paskaičiavome, kad sugaišite tiek pat laiko“, – sako direktorius. Šiais metais ir toliau sėkmingai kursuoja traukinys maršrutu Šilutė-Klaipėda, todėl atsiranda ir patogesnės galimybės aplankyti vakarinę Lietuvos dalį, gal net keliauti po ją dviračiais.

Partnerio nuotr./Pažinkime Lietuvą: iš Šilutės į Nidą – vandens keliu per marias
Partnerio nuotr./Pažinkime Lietuvą: iš Šilutės į Nidą – vandens keliu per marias

Atostogos prasideda laive

„Mes vieninteliai plaukiame šiuo maršrutu, kiti laivai kursuoja iš Mingės kaimo, Uostadvario ir Ventės. Mūsų maršrutas prasideda siauroje, pro Šilutę tekančioje Šyšoje. Nedaugelis žino, kad šia upe galima pasiekti Nidą“, – sako R. Višinskas.

Tai ne tik alternatyva senajam maršrutui į Nidą, bet ir pramoga, nes plaukiant keleiviai grožisi vaizdingomis pakrantėmis ir vietovėmis. Keltas iš uosto plaukia 5 kilometrus Šyšos upe ir pasiekia platesnę Atmatos upę, Nemuną, kuriuo maršrutas tęsiasi 7–8 kilometrus. Keleiviai mato Rusnės salą, Krokų Lankos ežerą, Uostadvario švyturį, Ventės ragą. „Naudokitės proga pasižvalgyti po Nemuno deltos regioninį parką, visas pamario gamtos grožis jums prieš akis. Upės pakrantėse ir deltos salelėse stebėsite paukščius, kurių čia tikrai netrūksta – plaukdami matysite ir Ventės rago paukščių žiedavimo stotį, artėdami prie Nidos grožėsitės kopomis. Dviejų valandų kelionė tikrai neprailgs. Siūlome pradėti atostogas jau nuo Šilutės“,– kviečia R. Višinskas.

Partnerio nuotr./Mėlynasis karpis
Partnerio nuotr./Mėlynasis karpis

Kintuose verta praleisti ir daugiau laiko – poilsiui čia geriausia skirti dieną ar kelias. Iš Nidos atvykus į „Mėlynąjį karpį“ čia bus galima atsikvėpti – svečiams siūloma patogi nakvynė, skanus maistas, ramybė gamtos apsuptyje. Čia galima pažvejoti ir patiems, nors šeimininkai siūlo paragauti jau paruoštų žuvies patiekalų – restorano tvenkiniuose auginami sibiriniai eršketai, vaivorykštiniai upėtakiai, paprastieji karpiai, margieji plačiakakčiai ir amūrai. Asortimentą papildo ir mariose pagaunama žuvis. „Restorane galite užsisakyti ant griliaus keptos žuvies degustaciją – paragausite įvairių skonių“, – pataria R.Višinskas.

Kintuose neteks nuobodžiauti ir mėgstantiems aktyvias pramogas: po vietovę galima pasivažinėti ir dviračiais, pasivaikščioti – vos už kelių kilometrų nuo „Mėlynojo karpio“ yra Mingės kaimas, iki Ventės rago žiedavimo stoties – apie 10 kilometrų.

Partnerio nuotr./Pramoginė žvejyba Kintuose
Partnerio nuotr./Pramoginė žvejyba Kintuose

Pamario kraštas sulaukia vis didesnio susidomėjimo

Kasmet į pamario kraštą plūsta vis daugiau turistų – kasmet populiarėja ir „Kuršių deltos ekspresas“ paslauga. Žmonės iš naujo atranda unikalias vietas, noriai poilsiauja kitoje marių pusėje. Keliauti laivu – tai galimybė ne tik atrasti vandens pramogas, bet ir pasigrožėti išskirtine Lietuvos gamta, susipažinti su vietovėmis, iš arti pamatyti upes, pajausti marių didybę.

Ir nors pandemijos laikotarpis kiek pavėlino sezono atidarymo startą, tikimasi, kad susidomėjimas kelionėmis laivu šiemet tik augs. Ne veltui 2020 metų vasara vadinama kelionių po Lietuvą vasarą – tai puiki proga geriau pažinti savo šalį, jos gamtą, miestus ir miestelius, žmones, paragauti vietos patiekalų. O ir pamatyti, kad gyvenimas kurortuose – nestovi vietoje, Nidoje keltas prišvartuoja šiemet atnaujintoje senojoje prieplaukoje.

„Džiaugiamės, kad mūsų klientai su malonumu keliauja po Lietuvą ir aktyviai planuoja keliones keltu „Kuršių deltos ekspresas“, – sako R.Višinskas.

Vienos dienos ekskursija į Šilutę

Keltu naudojasi ir atostogaujantieji Nidoje, kurie nori pakeliauti, vieną dieną praleisti Šilutėje. Direktorius pažymi, kad į Šilutę laivas atplaukia vakare, kad miestelyje reikia planuoti nakvynę. Šilutė, nors ir nedidelis miestelis, bet turtingas savo istorija. Apžiūrėkite katalikų šv. Kryžiaus raudonų plytų istorizmo stiliaus bažnyčią ir evangelikų liuteronų bažnyčią, bokštą su trimis varpais ir vienu didžiausių Lietuvoje bokšto laikrodžiu (ciferblato skersmuo – 2,5 metro).

Partnerio nuotr./Pažinkime Lietuvą: iš Šilutės į Nidą – vandens keliu per marias
Partnerio nuotr./Pažinkime Lietuvą: iš Šilutės į Nidą – vandens keliu per marias

Nepraeikite pro Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos įspūdingus raudonų plytų neogotikinio stiliaus pastatus, kuriuose veikė apskrities teismo rūmai bei 200 vietų kalėjimas. Aplankykite Šilutės miesto muziejų, kuriame eksponuojami Klaipėdos krašto lietuvininkų baldai, saviti šio krašto drabužiai, rankdarbiai, muziejaus pradininko, vokiečių dvarininko Hugo Šojaus dvaro baldai ir kt. Apžiūrėkite H. Šojaus dvarą, o perėję geltonu metaliniu tiltu per Šyšos upę atsidursite senojoje Šilutės turgaus aikštėje ir buvusiame žuvų turguje, veikusiame nuo 1511 metų ir garsėjusiame visame Klaipėdos krašte. Įdomi ir Šilutės uosto istorija: jis statyti XX a. pradžioje, buvo pagilinta senvagė, ir sutvarkyta 5 km Šyšos vaga nuo Atmatos iki Šilutės. Akmenimis išgrįstas privažiavimas prie uosto aikštės ir apie 1918 m. uostas buvo sujungtas siauruoju geležinkeliu su Šilutės geležinkelio stotimi. Į Šilutės uostą užsukdavo laivai iš Karaliaučiaus, Tilžės ir Klaipėdos, o žiemą stovėdavo garlaiviai ir senieji kuršių laivai – kurėnai.

Daugiau informacijos rasite www.kintai.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs