Praėjusiais metais iš 8 mlrd. ryklių populiacijos pasaulyje buvo patvirtinti tik 57 neišprovokuoti ryklių užpuolimai, iš kurių 5 buvo mirtini. Tačiau kai kuriose pasaulio vietose ryklių užpuolimų skaičius yra daug didesnis nei kitose, o bėgant metams šis skaičius didėja, rašoma CNN.
Apžvelkime pasaulio vietas, kuriose 2012–2021 m. ryklių užpuolimų skaičius buvo didžiausias, ir priežastis, kodėl jos tapo karštaisiais taškais.
Florida (259 įkandimai)
ISAF statistikos duomenimis, absoliučiai geriausias laikas, vieta ir veikla, kai gali įkąsti ryklys, yra banglenčių sportas Floridos Volušos apygardoje rugsėjo popietę nuo 14 iki 15 val.
Volušoje, kurioje yra visame pasaulyje garsus Deitono paplūdimys, tenka abejotina garbė vadintis „pasaulio ryklių įkandimų sostine“. Į pietus nuo miesto esantis Niu Smirnos paplūdimys yra ryklių aktyvumo epicentras.
Australija (143 įkandimai)
2022 m. Australijoje įvyko 9 neišprovokuoti incidentai: 4 – Naujajame Pietų Velse, 4 – Vakarų Australijoje ir 1 incidentas – Viktorijoje.
Visame pasaulyje užpuolimo metu aukos dažniausiai būna ant vandens su banglente, vandens slidėmis ar kitu plūduriavimo įrenginiu. „Stenkitės vengti purslų paviršiuje, nes taip skleidžiami garsai, primenantys kovojančias žuvis“, – Floridos muziejaus patarimuose plaukikams teigia Floridos ryklių tyrimų programos direktorius Gavinas Nayloras.
Havajai (76 įkandimai)
Maujis yra antra pagal dydį Havajų sala, tačiau ji yra pati gyvybingiausia, kai susiduriama su žmonėmis ir rykliais. Didelę įtaką tam turi unikalus povandeninis reljefas: Maujo salų šelfo buveinės yra itin viliojančios tigrinius ryklius.
Nenuostabu, kad vandenyse, kuriuose gyvena rykliai, žvejyba yra dar viena rizikinga veikla. 2023 m. gegužės mėn. baidarininkas žvejojo sekliuose vandenyse, esančiuose Vėjuotajame Oahu, Havajuose, kai į jo valtį įsirėžė tigrinis ryklys.
Pietų Afrika (29 įkandimai)
Pietų Afrikoje 2012–2021 m. užregistruoti 29 neišprovokuoti ryklių įkandimai, iš kurių šeši buvo mirtini. Vakarų kyšulyje, kuriam priklauso Gansbajaus pakrantė, pastaruoju metu užfiksuota daugiausia išpuolių. Gansbajaus pakrantė tradiciškai buvo vieta, kur galima pamatyti didžiuosius baltuosius ryklius, tačiau pastaraisiais metais, kaip teigiama naujausiuose pranešimuose, juos išstūmė orkos.
ISAF nurodo, kad labai sunku tiksliai nustatyti užpuolimuose dalyvavusias rūšis, nes aukos, suprantama, būna išsiblaškiusios per patį susidūrimo įkarštį, tačiau dažniausiai įtariama baltųjų ryklių rūšis.
Pietų Karolina (45 įkandimai)
Nė vienas iš 45 neišprovokuotų užpuolimų Pietų Karolinoje per dešimtmetį nebuvo mirtinas. Daugiausia incidentų įvyko Čarlstono, Horio ir Boforto miestuose.
„Jei einate į vandenyną, turite manyti, kad galite susidurti su rykliu, nepriklausomai nuo to, kada ar kur tai įvyks“, – CNN sakė Majamio universiteto Rosenstielio mokyklos ryklių tyrimų ir apsaugos programos direktorius Neilas Hammerschlagas. „Laimei, žmonės nėra jų meniu, ir taip pat, laimei, rykliai linkę vengti žmonių.“
Ryklių užpuolimai taip pat dažnai fiksuoti šiose pasaulio vietose: Kalifornijoje (29 įkandimai), Šiaurės Karolinoje (31 įkandimas), Reunjono saloje (19 įkandimų), Brazilijoje (10 įkandimų), Bahamų salose (5 įkandimai).