„Labai liūdnos žinios man... Netekau rezervinio savo energijos šaltinio – „Efoy“ generatoriaus, kuris iki šiol man padėdavo tinkamai pakrauti akumuliatorius ir bent jau trumpam, bet stabiliai naudotis internetu, ko, deja, bet nepavyksta man užsitikrinti naudojant vien tik saulės energiją, ypač jei diena būna apsiniaukusi... – rašė A.Mockus.
– Labiausiai tikėtinas scenarijus, jog po užvakarykščio pavirtimo 90 laipsnių kampu, kurį kaip jau turbūt girdėjote pavyko balso pranešime užfiksuoti, į kabiną šliūkštelėjus geriems keliems kibirams vandens, kurio, deja, bet neina 100 proc. surinkti, jis spėja prasiskverbti ir susigerti į drabužius, miegmaišius, kabinos čiužinį, kaip vakar išaiškėjo net ir į tam tikrus kabinos triumus, kur buvo tam tikri daiktai laikomi.
Esant drėgmei ir karščiui susidaro rusiškos pirties efektas, kabinos temperatūra ant vieno iš saulės inverterių tą dieną (jei ją laikai 100 proc. sandariai uždarytą) rodė 88 laipsnius, o drėgmė, žinoma, 99 proc. čia karštu oru vyrauja visada.
Iš pradžių dar bandė lyg ir jungtis „Efoy“ generatorius ir pasileidęs ekranas mirksėjo, bet po bandymų patikrinti jungtis bei jas profilaktiškai prapūsti su oru, jis išvis nustojo rodyti gyvybės ženklus...“
Anot A.Mockaus, valties pavirtimas jam padarė nuostolių ne tik dėl generatoriaus.
„Drėgmė iš manęs jau pareikalavo mano „Sony“ ausinių, rankinio mikserio, telefono krovimo lizdas nebeleidžia jungti kabelio, išmeta įspėjimą, kad lizde yra drėgmės arba nešvarumų (prieš tai padėdavo dar išvalymas, bet jau nebepadeda), kraunu tik bekontakčiu krovimu, supelijo keletas drabužių, sugadino ne vieną mažiau sandarų maisto produktą... – nuostoliais dalijosi keliautojas.
– Vienu žodžiu – reikalų su ja yra daug... Bet gailiausia yra generatoriaus... Liko 23 l metanolio, kurį taip stipriai taupiau ir su kuriuo būčiau galėjęs pasigaminti bent 23 kW elektros energijos...
O gal dar stebuklas koks per šv. Kalėdas įvyks.
Vakar dariau kapitalinę kajutės tvarką ir bandžiau džiovinti tai, kas savyje yra prikaupę daugiausiai drėgmės: čiužinys, pagalvė, miegmaišiai, rankšluostis ir drabužiai. Gal kažkiek ir jos išgaravo, bet bent jau triumus ir kitas problemines vietas pavyko išsausinti.“
Visgi A.Mockus dėl generatoriaus nepraranda vilties: „O gal dar stebuklas koks per šv. Kalėdas įvyks ir grynu oru ant saulės pakvėpavęs generatorius ims ir stebuklingai atsigaus“.
„Manau, kad po šio pranešimo gali būti dar komplikuočiau komunikuoti ir siųsti jums naujienas (apie transliacijas tiesiogiai, manau, galima ir pamiršti), o jei ir dingčiau kur ilgesniam laikui, tai supraskite, kad visa problema ne internete, o per silpnuose akumuliatoriuose. Jų man reikia ir pagrindinei valdymo sistemai bei vandens gaminimui, – aiškino lietuvis.
– Dar dideles viltis dedu, kad gal pavyks kaip nors susitvarkyti išlankstomą panelę, kuri man mistiškai neveikė nuo pat pirmos kelionės dienos, nors buvo praktiškai nauja. Tiesiog išsiaiškinau, kad per kažkurią saulės panelės sulankstymo vietą atsirado kontakto įtrūkimas ir neveikia visa grandinė...“
Pasak A.Mockaus, jei įvyktų nesklandumų su informacijos perteikimu, jau maždaug už kelių savaičių jis kirs Kiribatį.
„Jei kartais nebepavyks jums laiku siųsti pranešimų, turėkite omenyje, kad, panašu, jog dviejų savaičių bėgyje būsiu kirtęs Kiribačio atolus (šiuo momentu iki jų man liko tik apie 690 jūrmylių), o tuomet, kai visi švęsite šv. Kalėdas, aš jau būsiu (žinoma, jei nenutiks kokių siurprizų, kurių, kaip matote, čia pakanka) nuplaukęs daugiau kaip pusę savo viso maršruto, iš šiaurinės pusiaujo srovės perėjęs į priešpriešinę centrinę pusiaujo srovę, o gal net ir kirtęs pusiaujo juostą ir jau pasiekęs pietinę pusiaujo srovę, o iš jos jau kaip Dievas man duos... – rašė keliautojas.
– Nes nuo to momento toliau prasidės nauja nežinomybė ir tikrai neaišku, kaip man pavyks išvengti nepalankių vėjų ir situacijų bei išlaikyti panašų tempą kaip pirmoje kelionės pusėje.
Ačiū visiems už palaikymo žinutes.“
Primename, kad lietuvis keliautojas ir visuomenininkas A.Mockus spalio 15 d. pradėjo savo didžiąją kelionę per Ramųjį vandenyną. Klaipėdietis vienviete irkline valtimi „Kuršis“ išplaukė iš San Diego miesto įlankos, JAV.
Po 6–8 mėnesių ir 12 000 km irklavimo jis ketina pasiekti Brisbaną Australijoje. Sėkmingai įgyvendinęs savo kelionę, A.Mockus taptų pirmuoju žmogumi pasaulyje, įveikusiu tokį maršrutą.