„Čia prasideda kova su savimi“, – pradėdamas pasakoti apie savo kelionės planus sakė A.Valujavičius.
Anot garsiojo lietuvio, jis ir dar keletas kolegų sausio 14 d. išskris į Mendosą Argentinoje, Pietų Amerikoje, kur bandys šturmuoti ir pasiekti aukščiausią Pietų Amerikos kalną – Akonkagvą.
Tai – ne tik aukščiausia Pietų Amerikos viršukalnė, bet ir viso Pietų pusrutulio.
„Čia būsiu ne tik aš vienas, bet bus ir lietuvių komanda kartu su alpinistu Tadu Jeršovu, – vaizdo įraše sakė A.Valujavičius.
– Tai – ne tik aukščiausia Pietų Amerikos viršukalnė, bet ir viso Pietų pusrutulio. 6961 metras virš jūros lygio. Jei viskas sėkmingai, tai bus mano aukščiausia viršūnė gyvenime. Beveik 7 kilometrai. Ir visa tai yra šios visos kelionės pradžia.
Paskui susirenku visus daiktus, įrangą, lagaminus ir tada skrendu į visai šalia esantį Santjagą. Vos valandos laiko skrydis į Čilę, kur buvau 2021 m. ir man buvo nesėkmingas kopimas į Ochos del Saladą.
Tai yra aukščiausias planetos ugnikalnis. Vos vos žemesnis už Akonkagvą – 6893 metrai. Tuo metu, kai aš kopiau, man pavyko paliesti tik papėdę – 6400 metrų ir supratau, kad jeigu aš noriu nusileisti gyvas ir sveikas, tą turiu daryti dabar.“
Pasak A.Valujavičiaus, jam tuo metu nepavyko pasiekti ugnikalnio viršūnės, nes pritrūko aklimatizacijos.
„Dabar laiko yra daugiau, galiu skirti daugiau laiko aklimatizacijai ir geresniam pasiruošimui. Planas yra kovoti su savimi ir pasiekti aukščiausio ugnikalnio viršūnę, – minėjo jis.
– Kadangi dar laiko Čilėje turėsiu, tai po Ochos del Salado, jeigu viskas sėkmingai, toliau su automobiliu, manau, pavyks pakeliauti po pačią Čilę, kas nepavyko, kai buvo kovidas, gal su išsinuomotu automobiliu dar nuvažiuosiu į Peru.“
Lietuvio pasakojimu, tuo metu pasibaigs tik pirmasis šios kelionės etapas, nes kelionė susidarys iš dviejų etapų.
„Pirmasis etapas – Pietų Amerika. Kovo 3 d. turėčiau grįžti į Lietuvą, tada prasidės antrasis kelionės etapas, kuris turbūt bus sunkiausias ir turintis daugiausiai emocijų, bet gal ir daugiausiai džiaugsmo turintis etapas – Everestas, – akcentavo A.Valujavičius.
– Kai sakau, kad tas etapas prasidės nuo kovo pradžios, taip yra dėl to, kad mes pradėsime aklimatizuotis jau Lietuvoje, specialiose palapinėse, kurios yra visiškai nedidukės. Ją ant savęs užsidedi arba įlendi ir kiekvieną naktį, šešias savaites, joje miegi po truputį keisdamas slėgį ir pratindamas savo organizmą prie mažesnio deguonies kiekio.
Tokiu atveju tu gali sutaupyti laiką dėl aklimatizacijos būnant prie paties Everesto, todėl mums tai užtruks daugiau nei mėnesį laiko.“
Pasak keliautojo, Lietuvą jis paliks maždaug balandžio viduryje ir leisis link Everesto. Anot jo, keliaus jis, Tadas Jeršovas ir dar du alpinistai. T. y. kol kas planuojama, kad į Kiniją, į Tibetą, vyks keturi lietuviai. A.Valujavičiaus teigimu, jie sieks daugiau nei per mėnesį laiko pasiekti Everesto viršūnę per šiaurinę jos pusę.
„Jeigu viskas su Everestu bus sėkmingai, tada prieš pat vasarą, gegužės pabaigoje, mes grįžtame į Lietuvą. Tai – visiškai alpinistinė kelionė, bet taip tiesiog susidėliojo, – aiškino keliautojas.
– Prieš savaitę apie šią kelionę pasakiau savo šeimai, savo artimiesiems. O mano bičiuliai iki pat dabar nežinojo, kur aš keliausiu ir kaip keliausiu, tai jie sužinos dabar kartu su jumis. Paslaptis buvo laikyta gan ilgai. Manau, kad pavyko ją išlaikyti, kad tiesiog nesulaukčiau daug klausimų, į kuriuos dar pats negaliu atsakyti.“
Prieš savaitę apie šią kelionę pasakiau savo šeimai, savo artimiesiems.
Anot A.Valujavičiaus, jo laukia trys rimtos viršūnės: „Nebus nė vieno lengvo kalno“.
Beje, keliautojas taip pat akcentavo, kad ant trispalvės, kuri buvo ir „Lituanicoje“, jis parašys jį remsiančių žmonių vardus, o paskui šią vėliavą iškels į visas tris minėtas viršūnes. Žinoma, ten jos nepaliks.